Reklama

Reklama

Feriha

(seriál)
  • Česko Vyměněné životy (více)
Drama / Romantický
Turecko, (2011–2012), 140 h 59 min (Minutáž: 80–138 min)

Hrají:

Çağatay Ulusoy, Deniz Uğur, Yusuf Akgün, Feyza Civelek, Vahide Perçin, Hazal Kaya, Melih Selçuk, Ceyda Ateş Toplusoy, Metin Çekmez, Ayşegül Uyguner, Onay Kaya (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(80)

Obsahy(1)

Začalo to malou lží a velkou láskou... Ale krásná Feriha nedokázala najít správnou chvíli na to říct, kdo skutečně je. Dokáže odhalit svoji pravou tvář? (TV Barrandov)

Recenze (21)

Patricia...

všechny recenze uživatele

Nehovorím, že to je extra výnimočný seriál. Ale aj napriek tomu sa dá pozerať, v každom prípade si nezaslúži takéto zlé hodnotenia a pri tom to dotyčné osoby ani nevideli. Určite by som mu nedala 5 * , ale keď niekto niečo hodnotí tak to musí aj vidieť. PS: nie je to ani klasická telenovela, pretože sa ani šťastne neskončí aspoň pre ferihu ktorá zomrie. ()

dafne68 

všechny recenze uživatele

Seriál je to príšerný, ako všetky z tejto krajiny. Videla som asi 10 častí a musím skonštatovať, že aký je Emir krásavec, taký je príšerný herec. Myslím, že ešte aj Ferihe to ide lepšie. Hviezdičku dávam len kvôli Ferihinej mame, tie jej úžasné poučné a ironické hlášky... Len vďaka nim som zvládla tých pár častí. Keď počujem jej mamu, to ako keby som počula tú svoju :-D ()

Reklama

tyna97 

všechny recenze uživatele

Když jsem sledovala poprvé před pár lety, televize seriál nesmyslně utla při 64. epizodě a sledující nevěděli (a naštvaně očekávali), co se asi událo dál. Po letech Nova vysílá znovu, no sláva! Bohužel, od 65. epizody se změnil jak dabing, tak některé postavy, a trochu i příběh samotný. Nicméně, doufám, že Nova nyní odvysílá až do konce. Úprava: Bohužel, poslední díl (174.) odvysílán 17.7.23, ale bohužel ne tak, jako v originále, který skončil špatně. ()

Maeve.Orion 

všechny recenze uživatele

Dievča, ktoré nemá absolútne žiadnu iskru menom Hazal Kaya, ktorá už keď ju vidím, idem si trahať to málo vlasov, čo mám. Typicka sladká turecká telenovala ako ich turecký med- mladé dievčatko menom Feriha, ktoré by sme pokojne mohli dať do poľa, aby svojím výzorom plašilo vrany a inú háveď, čo chce vyzobať úrodu, sa hanbí za svoj pôvod. Veď akoby nie, sebavedomie sedliačky z dediny, ktorá dostane štipendium je samozrejme niečo lepšie ako priemerný obyčajný ľudia, že? A polovica jej rodiny, do ktorej patrí jej negramotný brat, čo sa podľa mňa ani podpísať nevie, matka, čo čistí zrkadlo tak, že napľuje na noviny chracheľ a hor sa utierať a tatko, praví islamista, ktorý dodržiava zásady a morálku, a ktorý keď naša úboha Feriha mešká 5 minút, keďže sa chce zapáčiť 200 metrovému Emirovi, ju ide hľadať, pričom kríva, akoby mu zbíjačka rozdrvila nohu, ale kde by si zohnal paličku, veď turecký chudáci a takmer bezdomovci majú "hrdosť" . Keď už Emir a Feriha zistia, že sa majú radi a Emir prekoná počiatočný šok, že chcel šmyknúť dcéru toho posledného istanbulského žobráka, nielenže tá trubka Feriha zrhne do USA s učiteľom na tri roky, vráti sa aby aby mu prekazila svadbu so sexi buchtou. Keď sa jej to podarí, chystá sa na vlastnú svadbu, kde ju zabijú? Hm, ak cigáni idú do neba, aj Turcom sa tam nájde miesto. Pokoj s tebou Feriha, načo to všetko bolo mŕtve, keď si dva metre pod zemou? To nevie asi ani moja babka a tá vie ozaj všetko. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem zcela podlehl "kouzlu" tohoto seriálu... Herci byli vemi dobří, stejně tak i prostředí a hudba... Po zhlédnutí několika desítek epizod (z nichž jedna trvá neuvěřitelných 90 minut!!!) však mohu konstatovat, že šlo v podstatě o hovno... Plytký děj je nesmírně natahovaný a vesměs se nic neděje, Feriha se chová jak kráva (takhle debilní snad nebyly ani Divoká kočka, Nezkrotná Lucía, Rosalinda a ostatní jihoamerické afektované nádhery), k ostatním postavám lze místy cítit i sympatie, nicméně kurví to scénář a postavy se díky tomu chovají jednou tak, podruhé onak... Zehry (matka Ferihy) mi bylo fakt líto, tak tolerantní a kompetentní postavu bych u "muslimských" tvůrců fakt nečekal, coby seriálová matka obstála na jedničku - sympatická, hodná a tolerantní ženská, bylo mi jí fakt líto: to, jak se k ní děti a chovaly... Rovněž jsem zbožňoval postavu Sanem, její vztah s Leventem byl plný chemie (v novodobých telenovelách věc téměr nevídaná), nicméně tam se tvůrci nebyli schopni rozhodnout, zdali ze Sanem udělat mrchu nebo kladnou protagonistku (přirovnal bych k Lenerové z českého Gymplu s.r.o)... Kdyby měl seriál takových 50 epizod, klidně si jej přidám do topky, nicméně takhle to není nic jiného než jen natahování - vezmuli v potaz telenovely od Telemunda (které jsou alespoň akčnější a plné vražd), prohrává Feriha na celé čáře... Jenže i posraná Šeherezáda či Čas tulipánů (Lale devri) mají větší spád a zajímavější děj, něž toto, kde jedinou synopsí tvoří jen zápletky - a) Emir neví, že je Feriha dcerou domovníka, b) Emir zjistí, že je Feriha dcerou domovníka... Nebýt Zehry, Sanem a herců, mrdnu sem s chutí odpad a to i navzdory tomu, že jsem telenovelový fanoušek... ()

Galerie (83)

Zajímavosti (6)

  • Výškový rozdiel medzi hlavnými postavami, ktorý je 30 centimetrov, sa tvorcovia snažili zamaskovať vysokými topánkami. Niekedy však použili aj klasický podstavec. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)
  • Třetí série nebyla nikdy dokončena a děj není uzavřený, v Turecku se rozhodli seriál ukončit kvůli klesající sledovanosti a nezájmu o zásadní změnu děje. (PandyRosalez)
  • Třetí série seriálu je více než pokračování předchozích epizod spíše spin-off a v originále je vedena i pod názvem Emir'in Yolu, tedy „Emirova cesta“. V ději se také objevuje velké množství nových postav a zásadní dějové změny. (PandyRosalez)

Reklama

Reklama