Vyměněné životy (TV seriál)

• Turecko

Adini feriha koydum

Feriha

Drama / Romantický

Turecko, 2011, 120 min

Çagatay Ulusoy, Vahide Perçin, Hazal Kaya, Melih Selçuk, Deniz Uğur, Yusuf Akgün, Ceyda Ateş, Metin Çekmez, Ayşegül Uyguner, Onay Kaya, Sedef Şahin, Buket Aksitoglu, Ahu Sungur, Pelin Ermiş, Yağmur Tanrısevsin, Furkan Palalı, Furkan Andıç, Sarpcan Köroğlu, Kaan Oruçoğlu, Yüksel İvgen, Ferda Işıl, İncilay Şahin, İhsan İlhan, Ergun Taş, Alper Türedi, İnci Şen, Yurdaer Tosun, Beril Kayar, Metin Büktel, Çetin Özkan, Ufuk Tan Altunkaya, Neşem Akhan, Fatoş Sılan, Alper Banko, Nevzat Yılmaz, Soner Başavul, Damla Debre, Harun Akyüz, Ayşegül İşsever, Orhan Yaylacıkoral, Ahmet Talay, Ahmet Çelik, Umut Orkun Eskibatman, Esin Eden, Anta Toros, Burhan Ökmen, Birgül Ulusoy, Murat Onuk, Muzaffer Demirel, Ayhan Türk, Melek Karademir, Zeynep Kaçar, Nigar Özbay, Özhan Carda, Cihan Okan, Leyla Erdoğan, Başak Özel, Eray Özbal, Çiğdem Mizrahi, Yaşar Cemil Akın, Gülşah Yavuz, Esrin Özgüler, Rafi Emeksiz, Feyza Civelek, Gülşah Fırıncıoğlu, Arif Selçuk, Hira Koyuncuoğlu, Irfan Ateş, Bahadir B. Bingöl, Uğur Karabulut, Levent Taşçı, Bahattin Gök, Adnan Gürkonak, Sevinç Meşe, Özge Dörter, Hakan Tepe, Burcu Almeman, Yadigar Erbaş, Doruk Uysal, Hayrettin Özdemir, Ali Babatümgöz, İsmail Sarikaya, Erol Yavan, Altan Günay, Emre Altan, Arif Taner Özbenim, Aslı Erdemir, Gökhan Kurtoğlu, Şahin Genç, Renan Karagözoğlu, Mediha Aydın, Ayhan Karaca, Burcu Biçer, Saziye Koca Pehlivan, Emre Koç, Seda Arslan, Sarp Can Köroğlu, Mustafa Demirel, Anıl Savaş Kılıç, Bahadır Elmas, Özlem Yaylacikoral, Burçin Küçük

Fatih Akin

Engin Öztürk
  • Maeve.Orion

Dievča, ktoré nemá absolútne žiadnu iskru menom Hazal Kaya, ktorá už keď ju vidím, idem si trahať to málo vlasov, čo mám. Typicka sladká turecká telenovala ako ich turecký med- mladé dievčatko menom Feriha, ktoré by sme pokojne mohli dať do poľa, aby svojím výzorom plašilo vrany a inú háveď, čo chce vyzobať úrodu, sa hanbí za svoj pôvod. Veď akoby nie, sebavedomie sedliačky z dediny, ktorá dostane štipendium je samozrejme niečo lepšie ako priemerný obyčajný ľudia, že? A polovica jej rodiny, do ktorej patrí jej negramotný brat, čo sa podľa mňa ani podpísať nevie, matka, čo čistí zrkadlo tak, že napľuje na noviny chracheľ a hor sa utierať a tatko, praví islamista, ktorý dodržiava zásady a morálku, a ktorý keď naša úboha Feriha mešká 5 minút, keďže sa chce zapáčiť 200 metrovému Emirovi, ju ide hľadať, pričom kríva, akoby mu zbíjačka rozdrvila nohu, ale kde by si zohnal paličku, veď turecký chudáci a takmer bezdomovci majú "hrdosť" . Keď už Emir a Feriha zistia, že sa majú radi a Emir prekoná počiatočný šok, že chcel šmyknúť dcéru toho posledného istanbulského žobráka, nielenže tá trubka Feriha zrhne do USA s učiteľom na tri roky, vráti sa aby aby mu prekazila svadbu so sexi buchtou. Keď sa jej to podarí, chystá sa na vlastnú svadbu, kde ju zabijú? Hm, ak cigáni idú do neba, aj Turcom sa tam nájde miesto. Pokoj s tebou Feriha, načo to všetko bolo mŕtve, keď si dva metre pod zemou? To nevie asi ani moja babka a tá vie ozaj všetko.(4.6.2015)

• fiLLthe3DD

Zpočátku jsem zcela podlehl "kouzlu" tohoto seriálu... Herci byli vemi dobří, stejně tak i prostředí a hudba... Po zhlédnutí několika desítek epizod (z nichž jedna trvá neuvěřitelných 90 minut!!!) však mohu konstatovat, že šlo v podstatě o hovno... Plytký děj je nesmírně natahovaný a vesměs se nic neděje, Feriha se chová jak kráva (takhle debilní snad nebyly ani Divoká kočka, Nezkrotná Lucía, Rosalinda a ostatní jihoamerické afektované nádhery), k ostatním postavám lze místy cítit i sympatie, nicméně kurví to scénář a postavy se díky tomu chovají jednou tak, podruhé onak... Zehry (matka Ferihy) mi bylo fakt líto, tak tolerantní a kompetentní postavu bych u "muslimských" tvůrců fakt nečekal, coby seriálová matka obstála na jedničku - sympatická, hodná a tolerantní ženská, bylo mi jí fakt líto: to, jak se k ní děti a chovaly... Rovněž jsem zbožňoval postavu Sanem, její vztah s Leventem byl plný chemie (v novodobých telenovelách věc téměr nevídaná), nicméně tam se tvůrci nebyli schopni rozhodnout, zdali ze Sanem udělat mrchu nebo kladnou protagonistku (přirovnal bych k Lenerové z českého Gymplu s.r.o)... Kdyby měl seriál takových 50 epizod, klidně si jej přidám do topky, nicméně takhle to není nic jiného než jen natahování - vezmuli v potaz telenovely od Telemunda (které jsou alespoň akčnější a plné vražd), prohrává Feriha na celé čáře... Jenže i posraná Šeherezáda či Čas tulipánů (Lale devri) mají větší spád a zajímavější děj, něž toto, kde jedinou synopsí tvoří jen zápletky - a) Emir neví, že je Feriha dcerou domovníka, b) Emir zjistí, že je Feriha dcerou domovníka... Nebýt Zehry, Sanem a herců, mrdnu sem s chutí odpad a to i navzdory tomu, že jsem telenovelový fanoušek...(11.10.2018)

• MM_Ramone

Česko Slovenským fenoménom začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Tento trend pomaly ustal a prišlo niečo oveľa horšie. Telenovely z Turecka. Je to trójsky kôň prostredníctvom ktorého sa moslimský svet vkráda do európskych domácností. Jedným z týchto nebezpečných mohamedánskych kultúrnych atentátov je aj seriál "Feriha" (Adini feriha koydum). Zákerný turecký odpad!(22.11.2018)

• Patricia...

Nehovorím, že to je extra výnimočný seriál. Ale aj napriek tomu sa dá pozerať, v každom prípade si nezaslúži takéto zlé hodnotenia a pri tom to dotyčné osoby ani nevideli. Určite by som mu nedala 5 * , ale keď niekto niečo hodnotí tak to musí aj vidieť. PS: nie je to ani klasická telenovela, pretože sa ani šťastne neskončí aspoň pre ferihu ktorá zomrie.(7.11.2014)

• tommmy89

Seriál pre fajnšmekrov a gurmánov, hlavne pre tých starších, čo už potrebujú oporu pri chôdzi. Mladá Feriha a jej princ Emir vskutku prežívajú strastiplné problémy, ktoré ich sprevádzajú na ceste za šťastím. V prípade Ferihy - tajne očakáva, že ju jej princ vytiahne z búdy od domovníka, kde žije. A v prípade nášho princa - proste si chce omočiť, to je celé. (neverte tým dlhým odmlkám, kedy rozpráva o láske až za hory jeden a druhý ticho načúva než skončí monológ - také niečo sa deje len v telenovelách). Ďalej je perličkou telenovely Cansu - prasačí ksich a kokotí dych, ktorá sa snaží rozvrátiť nádejný vzťah, aby sa stala princeznou ona. Koniec koncov je to telenovela, ktorá spríjemňuje dlhé večery v domovoch dôchodcov.(4.10.2014)

• - Na promo snímkach má Hazal Kaya (Feriha) počítačovo predĺžené nohy. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Výškový rozdiel medzi hlavnými postavami, ktorý je 30 centimetrov, sa tvorcovia snažili zamaskovať vysokými topánkami. Niekedy však použili aj klasický podstavec. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)