Reklama

Reklama

Vyměněné životy

(TV seriál)
  • Turecko Adını Feriha Koydum (více)
Drama / Romantický
Turecko, (2011–2012), 140 h 59 min (Minutáž: 80–138 min)

Hrají:

Çagatay Ulusoy, Deniz Uğur, Yusuf Akgün, Feyza Civelek, Vahide Perçin, Hazal Kaya, Melih Selçuk, Ceyda Ateş Toplusoy, Metin Çekmez, Ayşegül Uyguner, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(80)

Obsahy(1)

Začalo to malou lží a velkou láskou... Ale krásná Feriha nedokázala najít správnou chvíli na to říct, kdo skutečně je. Dokáže odhalit svoji pravou tvář? (TV Barrandov)

Recenze (17)

tommmy89 

všechny recenze uživatele

Seriál pre fajnšmekrov a gurmánov, hlavne pre tých starších, čo už potrebujú oporu pri chôdzi. Mladá Feriha a jej princ Emir vskutku prežívajú strastiplné problémy, ktoré ich sprevádzajú na ceste za šťastím. V prípade Ferihy - tajne očakáva, že ju jej princ vytiahne z búdy od domovníka, kde žije. A v prípade nášho princa - proste si chce omočiť, to je celé. (neverte tým dlhým odmlkám, kedy rozpráva o láske až za hory jeden a druhý ticho načúva než skončí monológ - také niečo sa deje len v telenovelách). Ďalej je perličkou telenovely Cansu - prasačí ksich a kokotí dych, ktorá sa snaží rozvrátiť nádejný vzťah, aby sa stala princeznou ona. Koniec koncov je to telenovela, ktorá spríjemňuje dlhé večery v domovoch dôchodcov. ()

dafne68 

všechny recenze uživatele

Seriál je to príšerný, ako všetky z tejto krajiny. Videla som asi 10 častí a musím skonštatovať, že aký je Emir krásavec, taký je príšerný herec. Myslím, že ešte aj Ferihe to ide lepšie. Hviezdičku dávam len kvôli Ferihinej mame, tie jej úžasné poučné a ironické hlášky... Len vďaka nim som zvládla tých pár častí. Keď počujem jej mamu, to ako keby som počula tú svoju :-D ()

Reklama

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem zcela podlehl "kouzlu" tohoto seriálu... Herci byli vemi dobří, stejně tak i prostředí a hudba... Po zhlédnutí několika desítek epizod (z nichž jedna trvá neuvěřitelných 90 minut!!!) však mohu konstatovat, že šlo v podstatě o hovno... Plytký děj je nesmírně natahovaný a vesměs se nic neděje, Feriha se chová jak kráva (takhle debilní snad nebyly ani Divoká kočka, Nezkrotná Lucía, Rosalinda a ostatní jihoamerické afektované nádhery), k ostatním postavám lze místy cítit i sympatie, nicméně kurví to scénář a postavy se díky tomu chovají jednou tak, podruhé onak... Zehry (matka Ferihy) mi bylo fakt líto, tak tolerantní a kompetentní postavu bych u "muslimských" tvůrců fakt nečekal, coby seriálová matka obstála na jedničku - sympatická, hodná a tolerantní ženská, bylo mi jí fakt líto: to, jak se k ní děti a chovaly... Rovněž jsem zbožňoval postavu Sanem, její vztah s Leventem byl plný chemie (v novodobých telenovelách věc téměr nevídaná), nicméně tam se tvůrci nebyli schopni rozhodnout, zdali ze Sanem udělat mrchu nebo kladnou protagonistku (přirovnal bych k Lenerové z českého Gymplu s.r.o)... Kdyby měl seriál takových 50 epizod, klidně si jej přidám do topky, nicméně takhle to není nic jiného než jen natahování - vezmuli v potaz telenovely od Telemunda (které jsou alespoň akčnější a plné vražd), prohrává Feriha na celé čáře... Jenže i posraná Šeherezáda či Čas tulipánů (Lale devri) mají větší spád a zajímavější děj, něž toto, kde jedinou synopsí tvoří jen zápletky - a) Emir neví, že je Feriha dcerou domovníka, b) Emir zjistí, že je Feriha dcerou domovníka... Nebýt Zehry, Sanem a herců, mrdnu sem s chutí odpad a to i navzdory tomu, že jsem telenovelový fanoušek... ()

Brunky 

všechny recenze uživatele

Tento komentar obsahuje dost vazny !spoiler! takze pokial si este nedopozeral tento skvost tak prestan citat! Videl som par dielov pri pobytoch u babke ale v ktorom serialy nechaju 20dielov pred koncom umret hlavnu postavu po ktorej je pomenovany serial?hmm? To si dovolte :D 2* za odvahu a originalitu :D ()

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Česko Slovenským fenoménom začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Tento trend pomaly ustal a prišlo niečo oveľa horšie. Telenovely z Turecka. Je to trójsky kôň prostredníctvom ktorého sa moslimský svet vkráda do európskych domácností. Jedným z týchto nebezpečných mohamedánskych kultúrnych atentátov je aj seriál "Feriha" (Adini feriha koydum). Zákerný turecký odpad! ()

Galerie (82)

Zajímavosti (6)

  • Výškový rozdiel medzi hlavnými postavami, ktorý je 30 centimetrov, sa tvorcovia snažili zamaskovať vysokými topánkami. Niekedy však použili aj klasický podstavec. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)
  • Na stanici TV Barrandov se seriál vysílal v plné délce dílu, stejně jako v Turecku. Na TV Doma byl jeden originální díl rozdělený na dvě epizody. (PandyRosalez)
  • V České republice (TV Barrandov) byl seriál odvysílán pouze do konce druhé série, na Slovensku (TV Doma) byly odvysílané všechny tři série. (PandyRosalez)

Reklama

Reklama