V snahe nájsť bájny drahokam známy ako Codixov kameň sa Jack Wells (William McNamara) pridá ku skupine archeológov, ktorí sú na ceste preskúmať novoobjavenú hrobku Neferuho (Brandon deSpain), prekliateho vladára Egypta. Keď sa však múmia egyptského faraóna znova prebudí k životu, na Jacka čakajú najhrôzostrašnejšie zážitky v jeho živote... (Da_reba)

Campbell

Film který neví co chce být. Chce být found footage nebo klasický film? Začátek napovídá že to bude další film ale postupem času se to změní a je z toho FF ale narozdíl od ostatních kde se lidi můžou domnívat že je to skutečnost tak tady ne nýbrž všechno je tu hi-tech a všechno je prostě až moc dokonalý ani kamera se netřese. Další věcí kterou film nevý jestli chce být je to že neví jestli chce být dobrodružný nebo horor. Samotnou mumii uvidíme až na konci tedy posledních 15 minut to předtím je hledání diamantu a brouzdání v hodně levných interiérech. Film je to sračkový sem tam jsem se pobavil ale na aspoň průměr to nemá možná tak 30%. ()

George Stobbart

Dobrodružný found footage, resp. POV horor o archeológoch, čo v Egypte skúmajú kráľovskú hrobku, až kým nevyskúmajú múmiu. A ako všetky múmie čo poznáme, aj táto je nasratá a má chuť zastrčiť svoje hnilé končatiny do útrob pobehujúcich Homo sapiensov. Keby som nevidel tohtoročný "As Above, So Below", tak možno dám o hviezdu viac, ale ten proste ukázal, že sa to dá robiť aj lepšie a hotovo! Nehovoriac o tom, že na svoju béčkovú podstatu je to až príliš opatrné a nudné. Ktovie, či sa podobný prúser vykľuje aj z nadchádzajúceho "The Pyramid". ()

Marceloo

Vedecký tím sa vydá na expedíciu do pyramídy v Egypte, aby preskúmal hrobku faraóna. Jeden z doktorov je podplatený a má priniesť vzácny kameň istému bohatému mužovi. V útrobách pyramídy ale narazia na niečo, čo nikto nečakal. Tím sa stratí a začne ich loviť krvilačná múmia. - Film s kvalitným nápadom a zaujímavou kamerou. Všetko ale ruinuje nízky rozpočet a mnoho nedotiahnutých vecí. Chválim hlavne to, že múmiu hral človek a nebola urobená digitálne ako v The Pyramid. Najvtipnejšia bola pre mňa scéna s vytrhnutím diamantu z múmie. Taktiež sú pekné chodby pyramídy ale ďalej už sa nedá pochváliť zrejme nič. Také chyby ako desiatky zapálených sviečok v miestach, kam človek nevkročil 2000 rokov, asi ani netreba spomínať.+ herec zo Saw, Saw 5 a Toxin + herec z Frankenstein Vs. The Mummy a The Black Water Vampire + dvaja herci z The Black Water Vampire ()

kaylin

„Day of the Mummy“ je další špatnou ukázkou toho, že asi už není možné natočit dobrý horor s mumií. No dobře, ono to možná je, ale už dlouho se téhle snahy nechopil někdo, kdo by měl dostatečné schopnosti, a to jak ve smyslu napsat dobrý scénář, napínavý, zajímavý, tak i ve smyslu napsat dobrý horor, který by byl schopen alespoň v jedné jediné scéně vyděsit. Tady se nepodařilo dodat ani ten pořádný béčkový nádech, kdy by to bylo alespoň trochu vtipné. ()

ricci.s

Skupinka archeológov hľadá vzácny diamant, samozrejme ich zasype, samozrejme začnú blúdiť po tmavých chodbách hrobky, v záverečnej 15-minútovke sa konečne objaví múmia (ináč sa hodinu hovno deje) a začne sa to hemžiť mŕtvolami, ale aj tak to za nič nestojí. Žiadna ľakačka, žiadne gore, žiadna atmosféra, nakrútené v otravnej handycam forme, čo mi už tradične lezie na nervy, a aj keď tá múmia úplne katastrofálne nevyzerala, nemôžem tu nájsť dokopy nič, pre čo by sa to oplatilo pozerať. Maximálne raz tam vyskočila z tmavého kúta, ale ani toho sa nedalo zľaknúť, lebo to každý čakal. Ale na konci ju ukázali pekne zblízka, takže som sa neskutočne bál. Horor pre deti do 12 rokov. ()

• Film bol natočený za 10 dní. (BoredKid)
  • Automobil vo filme je Toyota Landcruiser, model FJ40 z roku 1973. (BoredKid)