Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

tron

Mne to sadlo. Dve sympatické dievčatá (a to obvykle Ellen Page nemám príliš v láske, mimochodom Ellen to aj produkovala), krásny hlboký les a všade naokolo svet horiaci v plameňoch chaosu (ktorého začiatok nikto nevie presne určiť, zato koniec áno). Kto čaká klasický lesný survival alebo nedajbože horor, ten bude sklamaný, na túto strunu sa tu nehrá. Je to skôr psychologická dráma s pár nepríjemnými, vyhrotenými scénami. A ten koniec s odchodom ma neviem prečo upokojil. Je to dobrý koniec. Poctivý. ()

flanker.27

Baby sobě... No dobře, to si film nezaslouží, tak špatný a (pro muže) nestravitelný zase není. Vlastně jsou některé jeho scény a nápady dost fajn, jen tomu tvůrkyně nějak nebyly schopné vnuknout víc než jen "jsme zpohodlnělé a ve srabu se o sebe musíme starat samy bez techniky (a bez chlapů)". Začíná to hodně dobře, právě to zobrazení žití jakože v přírodě v baráku téměř zcela závislém na přísunu energie krásně ukazovalo, v jaké iluzi tihle pseudoekologové žijí. I psychologicky to bylo celkem propracované. Mladší sestra byla po většinu filmu sympatická, pokoušela se věci skutečně řešit, když se jí něco nepovedlo, nehodila flintu do žita a pokoušela se na to jít jinak. Starší se oproti tomu chovala jako kráva po celou dobu, emotivní, nespolupracující, iracionální. Proto jsem na konci nepochopil, proč ve finálním rozhodnutí mladší sestra ustoupí a zvolí na nátlak starší sourozenkyně cestu nikam. A ten závěr absolutně bez pointy, no, kamarád to komentoval tak, že má dojem, že se tvůrkyně pokoušely vymyslet nějakou pointu, ale protože na žádnou nepřišly, nechaly to "otevřené" (avšak dle nás tedy spíš nedomyšlené). Rozhodně času nelituji, ale rozuzlení to potřebovalo jak skotská sušenka máslo. ()

Aluska88

Low Budget Sci-fi se zajímavým námětem a osobitým zpracováním. Evan Rachel Wood je moje krásná princezna, ale její charakter mi zde nebyl moc sympatický. Postupem času se přestala chovat arogantně a sebestředně a ukázala, že není vůbec taková kráva:) Zato Ellen Page ukázala, co v ní je. Ta holka je fakt zatraceně dobrá. Už je to dlouho, co jsem ji v nějakém filmu viděla, nebo se mi tam nelíbila tolik, jako zde. Uprostřed nádherných lesů, daleko od civilizace se nachází dokonale moderní baráček, který si bude muset poradit s jedním z nejkrutějších a nejmocnějších nepřítelů. Časem. Člověk si nakonec řekne, že ten jejich dům vlastně moc dlouho nevydržel:) Zatímco svět se pomalu řítí vstříc svému konci a zkáze, který mu výpadek elektřiny způsobí, veškerý děj, který sledujeme, se odehrává převážně v prostorech lesa a domu. Bylo by docela zajímavé sledovat projevy "post-apo downfall" i v jiných částech světa. Scéna porodu v závěru filmu mi přivodila i slzy v očích. Into the Forest může někoho nudit, jiný bude nadšen. Toto není žádný letní blockbuster s dokonalými efekty a vysokým rozpočtem. Pokud však máte náladu na spíše minimalisticky zpracovaný snímek, který se soustředí na charaktery postav a využívá při tom minimum prostoru, tato Chata v lesích by mohla být přesně pro Vás. ()

Davies182

Hudba polovinou zážitku (protože Max Richter) ve volně plynoucím komorním dramatu o dalším z mnoha konců světa. Seberte lidem civilizaci a uděláte z nich divochy... ()

Big Bear

Mám rád postapokaliptické filmy a nikdy neodolám vyzkoušet ve filmu něco dalšího z toho nepřeberného množství možností na které může naše zdeganerovaná a rozmazlená civilizace dojet. Ať už je to nějaký vir, válka či totální blackout jako v tomto případě. Onehdá u nás doma na dvě hoďky vypadl proud. Bylo to večer, venku už byla tma. Nic se nedělo, naše domácnost asi jako každá jiná s takovýmto nahodilým scénářem počítá. Někdo si dokonce rád udělá černou hodinku jako za časů našich prababiček. Já mám pro tyto případy po domě na konkrétních místech uložené nabité baterky a na ně nikdo nesmí sahat. Je to něco jako nouzová výbava v záchranných člunech. Občas kontroluji stav nabití a jsem v klidu. Posledně dokonce zbylo něco šťávy v mobilu a notebooku, takže večer krom sporého osvetlení a mlčení bedny Edny vypadal jako každý jiný. Jenže pak mobil zemřel, powerbanka zrovna byla vybitá a jelikož se čas nachýlil, šlo se na kutě. Ráno už proud zase šel co potvrdil blikající budík na nočním stolku. Venku cvrkot, civilizace tedy dál pokračovala ve svých uspěchaných konzumních kolejích. Jenže co kdyby nešel. Nejen další den, ale týden, měsíc, rok? Naše civilizace by byla totálně v kopru. Vše co znám je na elektriku. Vždyť už jen penězma se skoro neplatí. každý platí hodinkami, mobilem nebo kartou... Prostě by civilizace klekla. Určitě bychom si mohli vzít v zimě druhý svetr, ale tím by to tak asi haslo. Kdo topí elektrikou, netopil by. Kdo plynem také ne, protože čerpadlo jeden na elektriku. Nešly by sítě, internet, nic. A do tohoto okamžiku nás zavádí tento film. Rodinka žije na samotě a tak je naštěstí trochu zvyklá žít alternativním způsobem života, recyklovat vodu atd... Ale i tak jednoho dne musí do města pro zásoby.. . Na jednu stranu tedy film chápu jako jakýsi zdvižený prst, koneckonců to bylo natočeno v době počánajícího vřískotu aktivistů, že tu všichni zemřeme v plamenech na poušti v čele s nemocnou holčičkou co nikdy nechodila do školy, páč musela stávkovat. Ta se teď naštěstí zaměřila na boj s kapitalismem, takže za naše životy bojují srdnatě v národních galeriích házíc na díla velkých mistrů barvy její nástupci. Alternativně se lepí vteřiňákem k asfaltu evropských silnic čímž způsobují výtluky, protože posledně jednoho vybourali i s kusem obrusné vrstvy.   Magoři? Ano.  Já jakmile někde zavane nějaký aktivismus - zejména ten eko, tak jsem na pozoru, že je v mém okolí nebezpečný šílenec. Tady to taky tak trochu ve filmu zapáchlo náznakem. Herecké výkony moc fajn, někdy stačí k solidnímu příběhu 5 lidí. Druhá půlka byla docela strašidelná a ke konci méně uvěřitelná. Jako přejít kvůli plísni a houbám do pařezu.... Eh. Navíc před zimou. Nevím. Jít o reálnou skutečnost, tak už o těchto bosorkách nikdy neuslyšíme i přes jejich znalosti rádoby alternativního způsobu přežívání mimo to čemu říkáme náš civilizovaný svět. V závěru ještě zamáčnu slzu a budu končit. Jak já míval rád hezounkou a šikovnou Ellen Page. Krásná holka to byla. Bohužel v duchu transgender třeštění je z ní teď chlap. Samozřejmě pokud to tak cítila, je to její věc. Respektuji to. Ale představte si, že máte rádi (a líbí se vám) třeba Terezu Ramba a ona jednoho dne řekne je chlap Rambo. Odoperuje si prsa, začne posilovat a vy pak už jen zíráte co se z té krásky stalo... No nic. V souhrnu dávám za 3 hrnky borůvek. Koukat se na to dalo velmi dobře, ale nesmí se u toho moc přemýšlet. Soundtrack super! * * * () (méně) (více)

pornogrind

Víceméně komorní postapokalyptický psychologický drama. Pár oživujících scén tu sice je ale jinak si jede snímek v tom svým "langsam" tempu. Takže dokážu pochopit, že pro někoho to bude nudnej, zdlouhavej a zbytečnej film. Sice jsem se u něho nenudil ale dá se říct, že film nic objemnýho nepřinese. Slabší 3 hvězdy. ()

sochoking

Film je zrejmým návodom na prežitie pre baby, inak si to neviem vysvetliť. Krásne totiž vidieť, ako sa z filmu postupne vytrácali chlapi... ()

Anderton

Pekne nakrútené, výborne zahrané, aj dobre napísané. Samozrejme každému môžu pripadať rozhodnutia týchto dvoch dievčat raz múdre a raz hlúpe a nemusíme sa na tom zhodnúť, ale tu ide o tú vypätosť situácie, akú si nevieme predstaviť ani v korona kríze. Bohužiaľ musím skonštatovať, že i keď nevidím na Into the Forest výraznejšie nedostatky, tak mi film pripadal o hodinu dlhší a to mal niečo vyše hodiny a pol. Či je problém v statickosti a repetetívnosti situácií a príbehu, si istý nie som, keďže na mňa takým dojmom sekvencie nepôsobili. Každopádne dramaturg mohol odviesť lepšiu prácu, čím nemyslím, že sa mal film skrátiť, len sa mohol nájsť spôsob, aby rýchlejšie utiekol. ()

silentname

Tak je to tu. Jedno z najväčších tohtoročných očakávaní sa konečne dostalo ku mne. Nie je žiadne tajomstvo, že som veľkým fanúšikom Ellen Page a robím všetko preto, aby som si mohol pozrieť všetky jej filmy. Tento film však pôsobil ako niečo skutočne zaujímavé, nápadité a súčasne to otváralo možnosti pre skvelé herecké výkony a veľmi dobrú drámu. A úprimne, tento film ma ani v najmenšom nesklamal. Ale rovnako musím povedať, že "Into The Forest" by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov Ellen Page, v akom kedy bola. Myslím si, že takto mal v januári vyzerať The 5th Wave a všetci by sme boli spokojní. Žiadne scénky, ktoré by pôsobili silene, nič čo by malo vyvolať emócie nasilu, ale prirodzená dráma dvoch sestier, ktoré sa ocitli v skutočne nepríjemnej situácii. A jediné, čo môžem povedať je - "Paráda." Okamžite sa vieme s nimi spojiť, obe dokážeme veľmi dobre pochopiť, každá prežíva situáciu po svojom a musí sa počas filmu vyrovnávať s inými problémami. A ani v jednu chvíľu ma to nenudilo. A môže za to najmä vynikajúce tempo filmu, ktoré nikdy nejde ani moc rýchlo, ani moc pomaly. Nechá nás vychutnať si každú scénku a z uhlov, ktoré ho robia veľmi zaujímavým. Vzťah sestier je úprimný, páči sa mi ako sa dokážu samé o seba postarať a rovnako aj záverečná myšlienka filmu je vynikajúco spracovaná. Po celý čas som uvažoval čo by som filmu vytkol, a nič ma dokopy nenapadlo. Možno z niektorých scénok sú vyvrcholenia situácií trošku predpokladteľné, ale nemôžem to ohodnotiť ako mínus, lebo tak to proste je. Film nič nezakrýva, na nič sa nehrá, pôsobí uveriteľne a po celý čas ma držal v kliešťoch a nepustil. A to je signál, že sa niečo naozaj podarilo. Jediné, čo môžem na záver povedať, pozrite si to, ak ste to už neurobili. Hodnotenie: A+ ()

MontyBrogan

V situácii, kedy má zmena okolností charakter katastrofy, musí byť ťažké sa aj prispôsobiť, nieto ešte začať si niečo budovať. Ale dievčatám som v ich snahe nedokázal nedržať palce ani na chvíľu. Aj vášne každej z nich, ktoré sa v nových podmienkach praktizovali ťažšie, im paradoxne museli pomôcť vydržať. Proste príbeh zo života, len kvôli diváckej atraktívnosti zasadený do extrémnejších podmienok. ()

JASON_X

I průměrně vnímavému divákovi musí být už při úvodních záběrech zřejmé, že tenhle film režírovala dáma, protože ženský rukopis je v nich opravdu jasně zřetelný. A teď narovinu - jen zapšklá a potměšilá ženská, lhostejná a bezohledná k mužské části diváctva, může hlavní roli obsadit tak krajně nesympatickou, protivně afektovanou pizdou, které by každý zdravý chlap-režisér svěřil maximálně roli komparsistky (Page). Její starší ségra je sice esteticky podstatně přijatelnější, ale zase má chuděra v hlavě mozkožrouta - navrhuje například, bez ohledu na nadcházející postapo nejistotu, nalít poslední benzín do elektrocentrály, aby si mohla pustit nějaké to video a muziku. I dál pak děj pokračuje v podobném duchu, takže zklamaný divák namísto krvavých půtek s tlupami zmutovaných kanibalů, nebo podobných záživných a hlubokomyslných scén, sleduje třeba chození obou dorotek po lese a sbírání brusinek, nebo jak jakoby štípají dřevo (tragikomický pohled), a tak podobně... Ale ba ne, kecám, není to zase taková hrůza... No vlastně tak trochu jo, ale... Ale jako takové alternativní, lehce psychologizující a těžce feministické postapo, je Into the Forest vcelku zajímavá záležitost, aspoň pro milce všelijakého filmového bizáru a absurdity. Upozornění: Kvůli tomuhle blbému filmu bylo nejspíš zavražděno jedno divoké prase, čest jeho památce. ()

becki_tu

Komorní scifi z blízké budoucnosti, které se odehrává většinu času v domě u lesa a atmosféru buduje na nedostatku informací o okolním světě v době celostátního výpadku elektřiny. Začátek má spád, ale zhruba od půlky filmu se stává hlavním tématem pouze vztah obou sester a od té doby se svižné tempo pomalu vytrácí. Slušná dramatická gradace v závěru ale nakonec vytáhla hodnocení na lehčí nadprůměr. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu z toho mohla vzniknout i zajímavá minisérie. ()

Morholt

Blackout z pohledu dvou sester, které žijí na samotě u lesa a tudíž se jich nedotýká všeobecné pozdvižení, které pravděpodobně zachvátilo frekventovanější místa. A to je z diváckého hlediska asi chyba. Ono je sice moc hezké, že se jedná o realistické ztvárnění, ale dívat se hodinu a půl na to, jak dvě holky listují knížkama, svítí svíčkama a sekají dříví, to mě zase tolik nebere. Na druhou stranu i když je to tak nějak o ničem, je to hezky natočené nic a Evan Rachel Wood s Ellen Page mě bavily, takže na ten průměr film v pohodě dosáhne. Ale čekal jsem trochu víc. 50% ()

JohnCZ

Více než postapo sci-fi je Into the Forest dramatická pocitovka, která je z půlky tvořená snovou hudbou a hezkými záběry na kanadské lesy a z půlky příběhem dvou sester. Nicméně je to film stojící především na herecky silné dvojici Wood/Page, který rozhodně není pro každého. Člověk, co čeká napínavé sci-fi, bude nejspíš zklamaný. Nemůžu ovšem říct, že by to nebyl poutavý film. To právě naopak. Into the Forest má mnohem blíže k možné realitě, než drtivá většina ostatních postapo filmů (pokud teda nepočítám luxusní rodinný domek, který se během jednoho roku rozpadne jako domeček z karet... to je i na americkou barabiznu moc rychle). Kdo se dokáže sžít s hlavní dvojicí, má vyhráno a silný emoční zážitek ho nemine. ()

ledzepfan

Já tyhle filmy moc nechápu.. Nemá to ambici přinést něco nového (byť třeba jen v mantinelech subžánru), není to ani dost osobní ani dost osobité aby se to dalo prodat jako umělecký film..není to ani mainstream ani underground.... Člověk si říká, jestli to není prostě jen takové řemeslné cvičení.... Survivaly mám rád, ale tady jsem -přes všechnu tu technickou vybroušenost- měl pocit, že cokoliv z toho jsem už viděl jinde a většinou lepší a údernější.. ()

MartinezZ

Nemá to špatné ani provedené, ani nápad, ale není to film. Je to pilot neexistujícího seriálu, který by vůbec nemusel být špatný, ale tohle je prostě jen jedna epizoda, otevřená a ničím nijak nepokračující bez pokusu o nějaký dovětek. Bez pokračování a dořešení alespoň něčeho je to prostě jen nedodělaný pokus o seriál či minisérii, který někomu nevyšel. Škoda. ()

kaylin

Ellen Page prostě není herečka, která by mě zajímala. Její výkony mi většinou přijdou přehrávané, minimálně v poslední době. Nemluvě o tom, že její postavy jsou neskutečně zaměnitelné. Ale za to mohou i scenáristé, kteří chtěli ukázat postapokalyptické drama, ale vyšlo z toho jen něco rádoby umělecké, co místy dost nudí. ()