Safírově modrá (festivalový název)

• německý

Saphirblau

• slovenský

Zafírovo modrá

Sapphire Blue

(festivalový název)

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi

Německo, 2014, 116 min

Tento film se pyšní řadou cest v čase a spletitých událostí, na které si člověk musí zvyknout a dávat na ně pozor. Na němce fajnový snímek.(2.5.2016)

• PP66

Film bez ambicí a náboje. Jedna hvězda za exteriéry a druhá za to, že i Němka může být hezká:o) Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(6.4.2015)

Tak tento díl byl hodně o citech a romantice. Gwen a Gydeon jsou hezký pár. Už se těším na závěr. Nedoporučuji tzv. tvrďákům. Běžte raději koukat na nějaké ty ovarové krky.(16.3.2017)

• Ivusha

Zmršili mi Xemeria! Je to stejná ostudnost jako první díl... tentokrát už se to ale alespoň trošku blížilo předloze. Průser byly vlastně hlavně věci, které se od předlohy vzdalovaly... a to soirée, to bylo něco otřesnýho (opět otočeno o 180° oproti knize). Jo, a taky bych chtěla takhle brutálně modré oči (kam se hrabou moje modrošedé). Škoda, že to byly čočky. :D(1.10.2016)

Tenhle Saphirblau už němci zvládli o něco lépe, než svou prvotinu, ovšem pořád chybí ta struktura. Pořád se snímek plácá a některé dialogy jsou opravdu nesnesitelné. Každopádně ve srovnání s Rubínem je to velké plus, protože příběh ač působí zamotaně, ledacos už napovídá a není to úplně nesmyslné. Navíc hrdinové lehce dospěli a před kamerou jim to jde lépe. Uvidíme, třeba závěrečná část nás překvapí úplně.(10.10.2015)

Film se opět držel předlohy téměř na scénu, což bylo super. Těch pár pozměněných detailů neřeším. Přes 50% filmu bylo věrných předloze. Ovšem trochu mi tam nesedla ta scéna se zpěvem v minulosti. To už bylo trochu přehnané.(13.10.2017)

Tento díl byl o hodně lepší než první díl - více se přiblížil knihám, Gideon neměl konečně ten hrozný culíček, který mě drásal v prvním díle a konečně se začala něco pořádného dít. Dost se mi líbí romantické (až sexuální) scény, které v knize nebyli - takhle pak láska G a G vypadá reálněji a konec se bude zdát uvěřitejnější. 5*(22.6.2016)

Na film jsem koukala, protože miluju knižní předlohu. Jelikož u prvního dílu cosi změnili a dali i něco z druhého, i v druhém díle je lecos pozměněno, ale to mi vůbec nevadí. Opravdu se mi film líbit a nemůžu se dočkat třetího dílu SMARAGDGRUN. Doufám, že bude dříve, než plánují (28.7.2016). Film doporučuji, nejen kvůli knižní předloze, ale i kvůli hezkému hlavnímu hercovi, který hraje Gideona - Jannis Niewöhner.(27.6.2015)

• omega_SK

Puťky poteší ... cicmačky ... drísty ... rozchody ... udobrovačky ... kto nemusí telenovelovité nekonečne nudné vzťahovky, tak spoľahlivo zabere ako superturbomegaúčinné uspávadlo :D(25.5.2017)