poster

Safírově modrá (festivalový název)

 • německý

  Saphirblau

 • slovenský

  Zafírovo modrá

 • anglický

  Sapphire Blue

  (festivalový název)

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi

Německo, 2014, 116 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • MMR
  ****

  Tento film se pyšní řadou cest v čase a spletitých událostí, na které si člověk musí zvyknout a dávat na ně pozor. Na němce fajnový snímek.(2.5.2016)

 • PP66
  **

  Film bez ambicí a náboje. Jedna hvězda za exteriéry a druhá za to, že i Němka může být hezká:o) Viděno v rámci Challenge Tour 2015.(6.4.2015)

 • Ashar
  ****

  Tak tento díl byl hodně o citech a romantice. Gwen a Gydeon jsou hezký pár. Už se těším na závěr. Nedoporučuji tzv. tvrďákům. Běžte raději koukat na nějaké ty ovarové krky.(16.3.2017)

 • Ivusha
  **

  Zmršili mi Xemeria! Je to stejná ostudnost jako první díl... tentokrát už se to ale alespoň trošku blížilo předloze. Průser byly vlastně hlavně věci, které se od předlohy vzdalovaly... a to soirée, to bylo něco otřesnýho (opět otočeno o 180° oproti knize). Jo, a taky bych chtěla takhle brutálně modré oči (kam se hrabou moje modrošedé). Škoda, že to byly čočky. :D(1.10.2016)

 • lucijelucije
  ***

  Tenhle Saphirblau už němci zvládli o něco lépe, než svou prvotinu, ovšem pořád chybí ta struktura. Pořád se snímek plácá a některé dialogy jsou opravdu nesnesitelné. Každopádně ve srovnání s Rubínem je to velké plus, protože příběh ač působí zamotaně, ledacos už napovídá a není to úplně nesmyslné. Navíc hrdinové lehce dospěli a před kamerou jim to jde lépe. Uvidíme, třeba závěrečná část nás překvapí úplně.(10.10.2015)

 • Silencia90
  ****

  Film se opět držel předlohy téměř na scénu, což bylo super. Těch pár pozměněných detailů neřeším. Přes 50% filmu bylo věrných předloze. Ovšem trochu mi tam nesedla ta scéna se zpěvem v minulosti. To už bylo trochu přehnané.(13.10.2017)

 • Wajny13
  *****

  Tento díl byl o hodně lepší než první díl - více se přiblížil knihám, Gideon neměl konečně ten hrozný culíček, který mě drásal v prvním díle a konečně se začala něco pořádného dít. Dost se mi líbí romantické (až sexuální) scény, které v knize nebyli - takhle pak láska G a G vypadá reálněji a konec se bude zdát uvěřitejnější. 5*(22.6.2016)

 • natali.sek
  *****

  Na film jsem koukala, protože miluju knižní předlohu. Jelikož u prvního dílu cosi změnili a dali i něco z druhého, i v druhém díle je lecos pozměněno, ale to mi vůbec nevadí. Opravdu se mi film líbit a nemůžu se dočkat třetího dílu SMARAGDGRUN. Doufám, že bude dříve, než plánují (28.7.2016). Film doporučuji, nejen kvůli knižní předloze, ale i kvůli hezkému hlavnímu hercovi, který hraje Gideona - Jannis Niewöhner.(27.6.2015)

 • omega_SK
  odpad!

  Puťky poteší ... cicmačky ... drísty ... rozchody ... udobrovačky ... kto nemusí telenovelovité nekonečne nudné vzťahovky, tak spoľahlivo zabere ako superturbomegaúčinné uspávadlo :D(25.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace