Odhalení: Mimozemské spisy

Nepřátelé z vesmíru a jejich pozemské stopy. Utkali se s nimi Američané? Co nám bylo až dosud tajeno? Závažné informace o mimozemšťanech nyní vystupují na povrch. (Kino Svět)

Zeck

Ancient Aliens v novém podání, nic víc tento pořad útočící na peněženky amerických pitomců není. V jeho neprospěch hraje hlavně fakt, že v něm působí ty nejnudnější kreatury z Danikenova seriálu a úplně odpadlo to uměle budované napětí, kdy nahánění strachu divákům kompenzovalo nedostatek racionálních argumentů. Jinak si to v demagogii, účelovém zkreslování a střílení od boku v ničem nezadá s originálem. Zatímco Daniken a řecký tělocvikář Tsoukalalalalos prznili biblické příběhy, které předkládali jako důkaz mimozemšťanů (nevím, co z těch dvou verzí je vlastně více směšné), zde je modlou tvůrců Projekt Blue Book, který vznikl pouze proto, aby co nejvíce zesměšňoval očité svěděctví lidí údajného UFO a zároveň ověřoval, zda dotyční neviděli nově vyvíjenou leteckou techniku za studené války. Přesto pro mě nepochopitelně se zde údaje z něj citují jako holý fakt a důkaz, ačkoliv šlo třeba jen o záznam, co dotyčný vypověděl. Když se k tomu přičte i to, že se v seriálu neustále odhaluje nějaké "největší tajemství v historii lidstva" a pak se vlastně nic neodhalí/nesdělí, případně se plácne nějaká teorie nebo filozofická myšlenka bez jasného důkazu, který by jí potvrzoval, je to otravně mizerný pořad, který zřejmě jen prodlužuje kariéru pár pseudospisovatelům a esoterickým žvatlalům, kteří by se jinak než recitováním pohádek pro pár naivních idiotů snad ani neuživili. 10% ()

Terva

Je to krutější a kratší verze Vetřelců dávnověku. Je tu vybráno (vyzobáno) spíše to temnější pozadí návštěv mimozemšťanů a zlo, které z toho může vzniknout. Důkazem je neustále zachmuřený obličej Johna Greenwalda Jr., a to se nedá porovnávat s neustále usměvavou tváří Giorgia A. Tsoukalose z Vetřelců dávnověku. DÍL PRVNÍ: MIMOZEMSKÁ ENCYKLOPEDIE - CITÁT - Lidé a mimozemšťané pracují bok po boku........ Údajně prý existuje na 150 mimozemských ras, což už samo o sobě je neuvěřitelné, ale je to napsáno v americké knize Projekt Modrá Planeta. Není vůbec nutné si myslet, že tato kniha neexistuje. Bohužel, začali tvůrci právě tímto tématem a já věřím, věřím, že to dost lidí odradí. První díl se tváří celkem jako bulvární noviny. Ostatní příběhy se už jen zlepšují. DÍL DRUHÝ: ARMÁDA A UFO - CITÁT - 1001101110010110001011001............. Co odhalil binární kód v hlavě Jima Pennisona? Tak to zjistíte v tomto díle a je to celkem šokující. Pro znalce jiných seriálů na toto téma je to však již klasika. DÍL TŘETÍ: MIMOZEMŠŤANÉ V L.A. - CITÁT - Město Andělů je doslova obklopeno mimozemšťany............. Velmi zajímavá myšlenka. DÍL ČTVRTÝ: MIMOZEMŠŤANÉ A VATIKÁN - CITÁT - Přiletěli se mimozemšťané poklonit zesnulému papežovi Pavlu II. ?........... DÍL PÁTÝ: MIMOZEMŠŤANÉ NA MĚSÍCI - CITÁT - Od roku 1968 poslalo NASA na Měsíc v rámci projektu Apollo již devět lidských posádek. Co tam dělají? Co tam našli?............. Tento díl obsahuje i zajímavé fotografie Měsíce a pokus o jejich retušování. DÍL ŠESTÝ: MIMOZEMSKÉ NEMOCI - CITÁT - Odhalíme pravdu o nemocích, které nepocházejí z naší planety........ A odpovíme na otázku, zda může nechtěně, či chtěně, přinést mimozemská kosmická loď na naši planetu nějakou nákazu. Například, co je příčinou nemoci zvané Morgellonova? Ta na naši planetu rozhodně nepatří......... DÍL SEDMÝ: MIMOZEMSKÉ TECHNOLOGIE - CITÁT - Odkud se vlastně vzala, novodobá technologie?......... DÍL OSMÝ: NEJVÍZNAMĚJŠÍ MIMOZEMSKÁ STŘETNUTÍ - CITÁT - Zde uvidíte deset nejdůležitějších střetnutí z mimozemšťany. Od Bermudského trojúhelníku až po skutečné Muže v černém.......... Tenhle díl je spíše rekapitulací předešlých příběhů. DÍL DEVÁTÝ: ÚNOSY LIDÍ - CITÁT - Vzhledem k reálnosti záběrů, není tento díl určen pro slabší povahy............. Zde můžeme vidět operace, které mají za úkol vyjmout z lidských těl, neznámé kovové implantáty. Poprvé je zde také uvedena stupnice blízkých setkání. BLÍZKÁ SETKÁNÍ PRVNÍHO DRUHU: Jedná se o zahlédnutí UFO na obloze........... BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU: Jedná se o zahlédnutí UFO a jeho fizický důkaz (třeba stopy po přistání)........... BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU: Vidět UFO, mít fizické důkazy o přistání a vidět mimozemšťany........... BLÍZKÁ SETKÁNÍ ČTVRTÉHO DRUHU: Být unesen............ BLÍZKÁ SETKÁNÍ PÁTÉHO DRUHU: Být dobrovolně unesen............. DÍL DESÁTÝ: NACISTÉ A UFO - CITÁT - Hitlerovo zbraně Nové generace a pomoc mimozemšťanů při jejich výrobě - je to možné?........ DÍL JEDENÁCTÝ: MIMOZEMŠŤANÉ MEZI NÁMI - CITÁT - Skoro jistě mimozemšťané žijí mezi námi......... DÍL DVANÁCTÝ: ZÁHADNÁ FOTOGRAFIE - CITÁT - Lidstvo vyhynulo............ DÍL TŘINÁCTÝ: AMERIČTÍ PRESIDENTI - CITÁT - Lidé skutečně věří............ DÍL ČTRNÁCTÝ: EGYPTŠTÍ BOHOVÉ - CITÁT - Na té kresbě je něco jako žárovka................ DÍL PATNÁCTÝ: NEJVĚTŠÍ MIMOZEMSKÉ KONSPIRACE - CITÁT - Rasa Šedých? Už jen jméno nahání lidem strach............... DÍL ŠESTNÁCTÝ: ŽIVOT NA MARSU - CITÁT - Na Mars se od roku 1971 dostalo 16 sond!!!!!!!.............. DÍL SEDMNÁCTÝ: MUŽI V ČERNÉM - CITÁT - Můj otec byl jedním z mužů v černém............. DÍL OSMNÁCTÝ: MIMOZEMŠŤANÉ A ARMÁDA - CITÁT - Důkazy však tvrdí opak............ DÍL DEVATENÁCTÝ: ZTROSKOTÁNÍ UFO - CITÁT - Tvrdil, že našel trosky UFO............... DÍL DVACÁTÝ: BRITSKÁ AKTA X - CITÁT - Je s toho stále v šoku............. DÍL DVACÁTÝ PRVNÍ: MIMOZEMŠŤANÉ V ZAKÁZANÝCH OBLASTECH - CITÁT - Poletovalo to tam 3 až 5 hodin a pak to zmizelo............... DÍL DVACÁTÝ DRUHÝ: VÝSKYT MIMOZEMŠŤANŮ - CITÁT - Agresivní mimozemské útoky........... Tohle už není tak mrazivé jako první řada, ale stále je o čem přemýšlet. () (méně) (více)

Korbitch odpad!

Netvrdím, že jsme jediná planeta, na které je život. Ani neříkám, že v tom obrovským vesmíru jsme nejvyspělejší entita. Dle mého názoru jsme spíš experiment vyspělejší formy života. Něco jako když na prvním stupni děláte pokusy v přírodovědě. Bohužel se ale ztotožnit s tímto paskvilem nemůžu, i kdyby jste mě sondovali prdel sebevíc. ()

stration

Těšil jsem se, že to bude nějaká podobná, sympatická blbůstka jako Vetřelci dávnověku. Není. Je k uzoufání nudné, debilně udělané a neprozrazuje ani neodhaluje to ani holou prdel, natož pak něco zajímavějšího. I když mám podobné dokumenty rád, na toto fakt kašlu. ()

honajz2 odpad!

Mimozemšťani podle tohoto seriálu můžou za vše. Za to že byla druhá světová, první světová, vyvinut vesmír, že tomuto dávám odpad... Věří tomu vůbec někdo ? ()

Lottr

Mám rád podobné spekulační dokumenty a filmy, ale tohle je opravdu jen snůška nesmyslných, konspiračních teorii, bez jediného náznaku nějakého důkazu. Na místo utajených informací dostává se nám jen lavina nesmyslných dezinformací a výmyslů. Jedna hvězda jen proto, že mám tahle témata rád a baví mě věřit, že se něco podobného okolo nás třeba děje. ()

chaometic

Velice příjemný dokument o spiknutí a ufonech. Témata jsou velmi podobná vetřelcům z dávnověkům ale mimozemské spisy jsou víc záhadnější a mají lepší reklamu to jak odhalují mimozemské spisy. Musím podotknou, že první díly byly slabší ale postupně se zlepšovaly. Pokud patříte mezi konspirátory ufony apod, neměly by jste tento pořad vynechat. ()

Movie Gourmet

Nechápu jak o jednom a tom samém mohou natočit tolik dílů, to musí být fakt umění. Bohužel je to ale zřejmě důvod, proč je kvalita všech těchto dílů, tak uboze nízká. Tomuhle se říká stoprocentně subjektivní "seroš". Zlatí Vetřelci dávnověku (ti jsou samozřejmě taky stoprocentně subjektivní, ale jsou líp udělaní). Verdikt: 2* a 40 %. ()

Woodstock

"Make love, not UFOlove, volové!" A pak že nejde natočit prvotřídní pavědecký pseudodokument. Jde. Tohle pořekadlo znali už staří Egypťané: Kdo chce záhadologova psa bít, hůl mimozemského původu si najde... ()

Aleix

Oproti Archeoastronautech je to bída. Vždycky se objeví nějakej jouda ,kterej svatosvatě odpřísáhne ,že ho unesli EMZÁCInebo že natočil či vyfotil UFO. Ale že mu to nikdo nevěří ,protože přišli muži v černých oblecích a veškeré důkazy odstranili.Furt dokola. Nuda na druhou. Nedokážou v lidech vyvolat tu lákavou představu ,že se okolo nás děje něco skrytého. Tady se to nedaří a všem o mimozemskýho života přesvědčenejm lidem nedělá dobrou reklamu. ()

Chuppa odpad!

Další "dokument" o konspiracích a existenci UFO, naneštěstí velmi špatně zpracovaný, osoby v něm vystupující jsou silně nevěrohodné.. ()

PB2 odpad!

Pryč se zdravým skepticismem, pryč s pochybnostmi, máme spoustu expertů s hlavou velkou přes celou obrazovku, kteří jsou bez jakýchkoli důkazů schopni tvrdit cokoli (a tím myslím opravdu COKOLI)...Ostuda, že tohle běží na Prima Zoom hned po Záhadách A.C.Clarka. ()

subic

První 2 díly jsou dost ubohé a leckoho můžou odradit, tomu rozumím. Ale další a další díly ukazují některé zajímavé skutečnosti, díl 5 je zaměřený na NASA a utajování informací veřejnosti, díl 6 je zaměřený na původ a šíření různých nemocí a epidemií, např. Morgellonova nemoc nebo Dýmějový mor. ()

haffen odpad!

Toľko žvástov pokope sa len tak nevidí. Mám obzvlášť rád keď vedú niekto pretvára podľa seba, aby mu to zapadlo do jeho naivného scenára. Myslím, že keby som vyšťal do snehu dieru, na druhý deň tam prídu tvorcovia tohto dokumentu, tak to vyhlásia za neklamný dôkaz o portáli ktorý využíva mimozemská entita. A keby niekto odporoval? Veď to tam je, prečo by sa to inak tam objavilo? Toto je čír paveda ktorá si zaslúži jedine Odpad! ()

ESNYR

Existují mimozemské formy života ? Ano, věřím že ve vesmíru nejsme sami. Už bylo několikrát prokázáno že statisticky jen v naší galaxii může být několik desítek milonů obydlených světů. To že tady byly v minulosti ( dávné ) bych nechal otevřené, protože něco tady sice nesedí ale zrovna mimozemšťany bych za tím nehledal - ale kdo ví, Já u toho nebyl, takže bez důkazů to nelze vyvrátit ani potvrdit. // Budou jako my ? Ne, nebudou. Stačí se podívat na naši planetu co je tady životních forem, takže nemyslím že by emzáci vyrůstající v jiných podmínkách byly podobní lidem. // Hodní nebo zlí ? Dost složitá otázka na kterou se těžce odpovídá, ale řekněme si na rovinu jak asi musí být efektivní letět stovky let někam jen proto aby vyhladily nějaké nepodstatné smetiště imbecilů co si ničí vlastní životy nesmyslnými válkami. Taky nechápu k čemu by jim ta naše planeta byla dobrá, když nebude kompaktibilní z jejich přirozeným prostředím. Jistě mohly by vytáhnout "zázraky" a překopat si naše prostředí na pro ně vhodnější. Tady ovšem narážíme na fakt jak moc odlišné prostředí pro ně naše planeta představuje. Nedokážu si ani při největší fantasii představit jak se trmácí stovky let, pak se budou ještě obtěžovat bojováním aby udělaly místo ( musely by to po sobě jěště navíc uklízet, protože bydlet mezi mrtvíma lidma asi nebude to pravé ořechové ) a ještě dalších xy let čekaly na to až bude pro ně prostředí vhodné - nehledě na fakt že by musela být nespočítatelná náhoda že by se shodovala přitalivost a vzdálenost od slunce či celková velikost planety. // Jak moc budou od nás ve vývoji ? Nejmíň 1000 let, jinak nemají šanci sem vůbec doletět. Pokud je vůbec budeme zajímat, protože pro ně budeme asi něco jako jsou pro nás opice - čily nezajímaví. // Jsou tady teď ? Co blízká setkání kterými se to ve světě jen hemží ? Doporučoval bych ústavní léčbu a tuny prášků a ono to přejde. Pokud ne, je mi vás líto. // Co budoucnost ? Máme šanci stát se součástí galaktické"OSN" ? Nás žádná budoucnost nečeká. Než se vůbec z nějakými mimozemšťany setkáme, bude tady jiný živočišný druh, protože člověk nemá šanci přežít tohle sebevražedné ničení jediné planety kterou máme. Návrhy a studie na osídlení jiných planet považuju za utopistické, protože pořád přemýšlíme jen v rámci finančních možností, a proto nikdy nepostavíme nic jiného než MIR a pár raketoplánů. I mise na Mars je silně přehnaná, protože by to nedokázala zaplatit ani polovina planety. Takže pokud budeme uvažovat jen v systému "stojí to strašně moc peněz" nikdy se nepodíváme nikam jinam než na ten Měsíc. // UFO ? Co to vidíme na obloze ? Halucinace. -------- Ne zrovna dobrý seriál, který se ani nesnaží to brát vážně a spíše dělá z komára žirafu zkříženou z hrochem. ()