poster

Přežili jsme území nikoho

 • USA

  Saints and Soldiers: The Void

Akční / Drama / Válečný

USA, 2014

Režie:

Ryan Little

Scénář:

Ryan Little

Kamera:

Ryan Little

Hudba:

James Schafer

Producenti:

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Kostýmy:

Anna K. Findlay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Po letošní americké trojici LONE SURVIVOR, FURY a AMERICAN SNIPER jsem lehce zmlsán prvotřídní válečnou akcí, ale nehledě na to - toto je sice poctivý WW2 kousek, leč na vyšší mety je až příliš "malý" a celkově vzato nevzrušivý, spíše přijde jako taková povedenější TV produkce. Navíc je zde obsaženo poselství ohledně barvy kůže, což cením, jelikož tím něčím se to celé mírně vylučuje. Jinak jen taková povídací pohodová tanková procházka skoro-poraženým válečným Německem, s nějakým tím dobrodružstvím v závěru.(16.1.2015)

 • Malarkey
  *****

  Není to poprvý, co mě režisér překvapil válečným filmem. Tenkrát Přežili jsme Ardeny nebyly zlé a stejně tak na tom je i tenhle film. Přitom vůbec nechápu, proč tu slídí s tak průměrným hodnocením. Na doporučení uživatele Big Bear jsem se tak do něj pustil, parádně si ho užil a na závěr musím podpořit to, co tu právě on napsal. Film sice není na čistých pět hvězd, ale vzhledem k nízkému hodnocení si tu jednu hvězdičku navíc zaslouží. Nejlepší na tom všem je, že je z filmu vidět šetření a fakt, že nebyl úplně nejdražší. Také je z něj ale cítit chuť tvůrců natočit něco opravdu dobře. Herci sice žádný zázrak nejsou, ale během té hodiny a půl jsem si na ně dokázal bez problémů zvyknout. Je to taková nepřímá kopie Fury, ale na druhou stranu upřímná a evidentně od lidí, kteří se z mála snažili udělat maximum. No a za mě rozhodně úspěšně.(7.1.2015)

 • dom156
  ***

  Příliš dlouhé, ano má to jen 95 minut, ale během prvních 25 minut jsem se vcelku solidně nudil. Poté se začalo něco dít, ale i tak mě to moc nevytrhlo. Nad jedním záběrem jsem jen kroutil hlavou a říkal si sakra to bych snad i já lépe natočil. Opět se řeší ve filmu tehdejší rasová segregace a už mě to pomalu začíná unavovat. V každém čtvrtém filmu posledních let je něco na toto téma. Takže už dost. Průměrný až lehce podprůměrný film, dlouho jsem váhal kolik hvězd tomu udělím, ale budu hodnej a dám 3..(25.12.2014)

 • Shakers
  ***

  Zatiaľ čo vo Fury sme sa dočkali tankových bitiek Sherman vs. Tiger tu máme M18 Hellcat vs. Panzer III. Síce je to trošku nevyrovnaní boj, ale ok, na Panzer IV asi nemali. Ryan Little a Saints and Soldiers vol 3 je celkom milé prekvápko. Nízko rozpočtové vojnové filmy sa väčšinou zaobídu bez tankov, ale tu sme sa dočkali nečakane príjemného prekvapenia. Scenárom neprekvapivý, akciami a arzenálom poteší a oku polahodí. 65% - 3*(24.6.2016)

 • Volodimir2
  *****

  Film je súčasťou trilógie filmov Prežili sme Ardény a patrí z nich medzi najlepší. Stretli sme sa v ňom so skutočnými americkými tankami M18 Hellcat v ostrom súboji s nemeckými tankami, ale čo bolo podstatné z filmu nás opäť oslovila otázka segregácie čiernych amerických vojakov, ktorá bola zrušená v amerických ozbrojených silách oficiálne až 26. júna 1948 a to z nariadením prezidenta Trumana č.9981.(12.1.2015)

 • - Stejně jako ve filmu Memphiská kráska (1990) i zde zazní irská píseň "Oh, Denny Boy". Ta byla během 2. světové války díky orchestru Glenna Millera velmi oblíbená nejen u Irů. Popularita jí zůstala i po válce a na své desky ji mimo zařadili například: Johnny Cash, The Beatles, CherTom JonesElvis Presley, Thin Lizzy, Eric Clapton nebo Sinéad O'Connor. (p3tris)

 • - Tvorcovia chcú divákov presvedčiť, že nemecké tanky vo filme sú Panzerkampfwagen III. Narozdiel od Hellcatov ide ale o repliky. Môžte si to všimnúť na podvozkoch. Originálne tanky majú v spodnom rade šesť kolies, nie päť. (Johnny.ARN)

 • - Když Derrick Davis (Bart Johnson) střílí z kulometu třicítky, na zem padají náboje. Nejsou to náboje do třicítky, ale do moderních útočných pušek. (Gordy34)