Přežili jsme území nikoho

• USA Saints and Soldiers: The Void
Trailer 1

Němci prohráli válku, jenže některým to ještě nedošlo, a tak spojenecký postup zpomalují různé fragmenty jednotek rozpadajícího se Wehrmachtu. Skupina dvou amerických stíhačů tanků M18 Hellcat má být právě tím argumentem, který je donutí vzdát se, na cestě ovšem ještě číhá vysloužilý velitel německých tankových jednotek, pro něhož válka stále neskončila. Převalí se přes něj a jeho muže vítězní Spojenci, nebo se ukáže, že Němci ještě nejsou úplně poraženi? (Idahou)

Trailer 1

Malarkey

Není to poprvý, co mě režisér překvapil válečným filmem. Tenkrát Přežili jsme Ardeny nebyly zlé a stejně tak na tom je i tenhle film. Přitom vůbec nechápu, proč tu slídí s tak průměrným hodnocením. Na doporučení uživatele Big Bear jsem se tak do něj pustil, parádně si ho užil a na závěr musím podpořit to, co tu právě on napsal. Film sice není na čistých pět hvězd, ale vzhledem k nízkému hodnocení si tu jednu hvězdičku navíc zaslouží. Nejlepší na tom všem je, že je z filmu vidět šetření a fakt, že nebyl úplně nejdražší. Také je z něj ale cítit chuť tvůrců natočit něco opravdu dobře. Herci sice žádný zázrak nejsou, ale během té hodiny a půl jsem si na ně dokázal bez problémů zvyknout. Je to taková nepřímá kopie Fury, ale na druhou stranu upřímná a evidentně od lidí, kteří se z mála snažili udělat maximum. No a za mě rozhodně úspěšně. ()

gogo76

Sympatický počin od režiséra, ktorý to stále skúša po svojom a točí viacmenej lacné a "malé" vojnové filmy. Režisér Little(malý) na tom asi nič meniť nechce...Tento mu však z rady podpriemerných a priemerných trochu povyskočil. Osobne za jeho najlepší film považujem Prežili sme Ardeny a tento sa mu takmer vyrovnal. Chyby sa tu nájdu, ale prevláda nadšenie a snaha urobiť čo najlepší film z peňazí, aké sa podarilo získať. Občas si nejde nevšimnúť, že tanky a iné mašiny sa až príliš lesknú, nemecký veliteľ je slizkejší než je nutné, herecké výkony sú v rámci normy a rasistická linka príbehu je až príliš čitateľná. Akčné scény vzhľadom na obmedzený rozpočet sú celkom slušné a celkovo prevláda skôr pocit spokojnosti. Ako som už spomenul, toto je u mňa druhý nejlepší film od režiséra R. Littla a stojí za pozretie. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Shakers

Zatiaľ čo vo Fury sme sa dočkali tankových bitiek Sherman vs. Tiger tu máme M18 Hellcat vs. Panzer III. Síce je to trošku nevyrovnaní boj, ale ok, na Panzer IV asi nemali. Ryan Little a Saints and Soldiers vol 3 je celkom milé prekvápko. Nízko rozpočtové vojnové filmy sa väčšinou zaobídu bez tankov, ale tu sme sa dočkali nečakane príjemného prekvapenia. Scenárom neprekvapivý, akciami a arzenálom poteší a oku polahodí. 65% - 3* ()

Fiftis

Tak som dal šancu tomuto očividne B-čkovému snímku z prostredia 2.svetovej vojny. Je to o tankistoch, čo je dosť náročná téma, hlavne na spracovanie kvalitných bojov. Práve tých je pomenej, no treba uznať, že nie sú najhoršie. Nemajú šancu sa rovnať takému Fury či T-34, ale i tak to ušlo. Postavy sú však nezaujímavé a strašne sa tu zavádza divák. Tak napríklad dvaja tmavší bratia sa rozprávajú o tom, že bojujú proti nacistickým rasistom a keď prídu domov, tak ich čakajú separované autobusy, či záchody čisto pre "negrov". Prvá časť akosi minula realitu, kedže za Nacistické Nemecko bojovali tiež aj čierni vojaci (google - black nazi soldiers) a navyše Hitler spolupracoval s mnohými rasami ako Arabi či Japonci. Každopádne historické okienko nieje to, čo strháva túto snímku, ale je to lacnosť a hlúpe dialógy a málo bojov a výstrelov. ()

Slasher

Po letošní americké trojici LONE SURVIVOR, FURY a AMERICAN SNIPER jsem lehce zmlsán prvotřídní válečnou akcí, ale nehledě na to - toto je sice poctivý WW2 kousek, leč na vyšší mety je až příliš "malý" a celkově vzato nevzrušivý, spíše přijde jako taková povedenější TV produkce. Navíc je zde obsaženo poselství ohledně barvy kůže, což cením, jelikož tím něčím se to celé mírně vylučuje. Jinak jen taková povídací pohodová tanková procházka skoro-poraženým válečným Německem, s nějakým tím dobrodružstvím v závěru. ()

• Když Derrick Davis (Bart Johnson) střílí z kulometu třicítky, na zem padají náboje. Nejsou to náboje do třicítky, ale do moderních útočných pušek. (Gordy34)
  • Tvorcovia chcú divákov presvedčiť, že nemecké tanky vo filme sú Panzerkampfwagen III. Narozdiel od Hellcatov ide ale o repliky. Môžte si to všimnúť na podvozkoch. Originálne tanky majú v spodnom rade šesť kolies, nie päť. (Johnny.ARN)