Přežili jsme území nikoho

• USA Saints and Soldiers: The Void

Němci prohráli válku, jenže některým to ještě nedošlo, a tak spojenecký postup zpomalují různé fragmenty jednotek rozpadajícího se Wehrmachtu. Skupina dvou amerických stíhačů tanků M18 Hellcat má být právě tím argumentem, který je donutí vzdát se, na cestě ovšem ještě číhá vysloužilý velitel německých tankových jednotek, pro něhož válka stále neskončila. Převalí se přes něj a jeho muže vítězní Spojenci, nebo se ukáže, že Němci ještě nejsou úplně poraženi? (Idahou)

Malarkey

Není to poprvý, co mě režisér překvapil válečným filmem. Tenkrát Přežili jsme Ardeny nebyly zlé a stejně tak na tom je i tenhle film. Přitom vůbec nechápu, proč tu slídí s tak průměrným hodnocením. Na doporučení uživatele Big Bear jsem se tak do něj pustil, parádně si ho užil a na závěr musím podpořit to, co tu právě on napsal. Film sice není na čistých pět hvězd, ale vzhledem k nízkému hodnocení si tu jednu hvězdičku navíc zaslouží. Nejlepší na tom všem je, že je z filmu vidět šetření a fakt, že nebyl úplně nejdražší. Také je z něj ale cítit chuť tvůrců natočit něco opravdu dobře. Herci sice žádný zázrak nejsou, ale během té hodiny a půl jsem si na ně dokázal bez problémů zvyknout. Je to taková nepřímá kopie Fury, ale na druhou stranu upřímná a evidentně od lidí, kteří se z mála snažili udělat maximum. No a za mě rozhodně úspěšně. ()

Slasher

Po letošní americké trojici LONE SURVIVOR, FURY a AMERICAN SNIPER jsem lehce zmlsán prvotřídní válečnou akcí, ale nehledě na to - toto je sice poctivý WW2 kousek, leč na vyšší mety je až příliš "malý" a celkově vzato nevzrušivý, spíše přijde jako taková povedenější TV produkce. Navíc je zde obsaženo poselství ohledně barvy kůže, což cením, jelikož tím něčím se to celé mírně vylučuje. Jinak jen taková povídací pohodová tanková procházka skoro-poraženým válečným Německem, s nějakým tím dobrodružstvím v závěru. ()

gogo76

Sympatický počin od režiséra, ktorý to stále skúša po svojom a točí viacmenej lacné a "malé" vojnové filmy. Režisér Little(malý) na tom asi nič meniť nechce...Tento mu však z rady podpriemerných a priemerných trochu povyskočil. Osobne za jeho najlepší film považujem Prežili sme Ardeny a tento sa mu takmer vyrovnal. Chyby sa tu nájdu, ale prevláda nadšenie a snaha urobiť čo najlepší film z peňazí, aké sa podarilo získať. Občas si nejde nevšimnúť, že tanky a iné mašiny sa až príliš lesknú, nemecký veliteľ je slizkejší než je nutné, herecké výkony sú v rámci normy a rasistická linka príbehu je až príliš čitateľná. Akčné scény vzhľadom na obmedzený rozpočet sú celkom slušné a celkovo prevláda skôr pocit spokojnosti. Ako som už spomenul, toto je u mňa druhý nejlepší film od režiséra R. Littla a stojí za pozretie. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Fiftis

Tak som dal šancu tomuto očividne B-čkovému snímku z prostredia 2.svetovej vojny. Je to o tankistoch, čo je dosť náročná téma, hlavne na spracovanie kvalitných bojov. Práve tých je pomenej, no treba uznať, že nie sú najhoršie. Nemajú šancu sa rovnať takému Fury či T-34, ale i tak to ušlo. Postavy sú však nezaujímavé a strašne sa tu zavádza divák. Tak napríklad dvaja tmavší bratia sa rozprávajú o tom, že bojujú proti nacistickým rasistom a keď prídu domov, tak ich čakajú separované autobusy, či záchody čisto pre "negrov". Prvá časť akosi minula realitu, kedže za Nacistické Nemecko bojovali tiež aj čierni vojaci (google - black nazi soldiers) a navyše Hitler spolupracoval s mnohými rasami ako Arabi či Japonci. Každopádne historické okienko nieje to, čo strháva túto snímku, ale je to lacnosť a hlúpe dialógy a málo bojov a výstrelov. ()

Shakers

Zatiaľ čo vo Fury sme sa dočkali tankových bitiek Sherman vs. Tiger tu máme M18 Hellcat vs. Panzer III. Síce je to trošku nevyrovnaní boj, ale ok, na Panzer IV asi nemali. Ryan Little a Saints and Soldiers vol 3 je celkom milé prekvápko. Nízko rozpočtové vojnové filmy sa väčšinou zaobídu bez tankov, ale tu sme sa dočkali nečakane príjemného prekvapenia. Scenárom neprekvapivý, akciami a arzenálom poteší a oku polahodí. 65% - 3* ()

Big Bear

I byla vyslyšena modlitba Big Beara - AMEN. Jaká? Už asi u sedmi válečných filmů (nízkorozpočťáků z toho 2 od tohohle režiséra ) jsem si říkal, proč kurnik proč to vždycky nějak tvůrci poserou a přitom stačilo už jen málo. Mám na mysli to čemu se tu dost hojně říká ,,válečné filmy klubů vojenské historie''. Ty lepší používají i leckdy solidně udělané digitální efekty a tak tu a tam přeletí Mustang, tu se dokonce skáče z Dakoty a nevypadá to blbě... Co většinou blbé je jsou herci, resp. neherci v těch filmech hrající. Američtí 120 kilový taťkové sice vědí kam zasunout zásobník do thompsonu nebo browningu 1911, někteří dokonce řídí i halftracky, ale i když jsou dobově oblečeni ke skutečným vojákům mají daleko.... A o tom jejich hraní ani nemluvě. Jenže pak se objevil tenhle film. Ten kdo jej srovnává s Fury, srovnává nesrovnatelné už jen proto, že tvůrci tohohle filmu na dílo neměli rozpočet ze kterého by vyžila na rok nejedna africká zemička... Co jsem rád, tak hrdinové nejezdí ve Shermanu, ale v M18 Hellcatu - lovci koček jak se těmto stíhačům německých tygrů a pantherů říkalo. S pancéřováním to bylo slabší, ale M18 byly celkem rychlé a hlavně měly účinný kanón, který byl schopný probít pancíř posledních verzí německých oblud. V komentech se někteří vztekají nad tématem rasizmu (už zase co? !) . A víte co? Já jsem za to rád. Považuji za neuvěřitelné, že ještě v roce 1941 považovala velká část amerického velení černochy za opice, které se nemohou naučit létat! Jak to pak dopadlo víme u squadrony z Tuskegee (a nejen tam), kdy červené ocasy mustangů a kryty vrtulí byly a jsou dodnes pojem. -- No a nyní k filmu. Tohle není žádný epos o chrabré osádce a jejím tažení od Sicílie po Berlín. Tohle je prostě jen další den ve zkurvené válce, která ne a ne skončit. Nikdo to už u těch možná posledních akcí války nechce schytat, je však třeba lecos ještě udělat a dokončit. Některá rozhodnutí tedy v tomto světle nejsou jednoduchá. Herci byli uvěřitelní i jejich dialogy. I ta rasová zápletka mi tam sedla (až na závěrečné prozření radisty.-rasisty .-). Boje celkem ušly až na ten poslední kill a oproti Fury tu nešlo o žádné Star Wars střely. Jediné co bych s ostatními po právu vytkl je fakt, že všechny tanky byly jako by vyjely právě z lakovny... Nikde rez, nikde bahno, očouzené pancíře výfuky.. nic. To byla veliká škoda, že tohle ulítlo. Na stranu druhou tu nemáme žádný americký nesmrtelný hrdiny s plnou hubou řečí o vlasti. U černého seržanta jsem to bral, černí to tak brali. Chtěli jen stejné podmínky jako měli bílí... No a mimo to se člověk pokochá Hellcatů ze všech stran i zevnitř! Hellcatům neteče olej , oni si značkují území! (skvělá hláška!). Když to tedy shrnu, jsem spokojenej a rád tu zamíchám karty nadhodnocením. Tohle už mělo k prvotřídnosti jen krůček, kdo to točil ví co točil a věděl jak na to. Herci se chovají logicky a to se cení. Takže já dávám za 5 K- Rations a chválím! Ryan Little má u svých všech válečných filmů co jsem od něj viděl co se kvality týče vzestupnou tendenci a já se opravdu těším na něco dalšího! * * * * * () (méně) (více)

Arsenal83

Zaujímavý komentár užívateľa Fiftis, s ktorým sa stotožňujem. Presne tak, toto je zaujímavé, že o Hitlerovi sa hovorí ako o najväčšom rasistovi a pritom spolupracoval s Japoncami, černochmi aj Arabášmi, čo nikde neukazujú. On vlastne nenávidel "len" tých Židov a Slovanov, no dôležití sú dnes len jedny z nich. Film naozaj pripomína Fury, len je posunutý o pár rokov ďalej a to trochu uberá na vojnovej atmosfére, ale objavia sa aj silné situácie, ako je stretnutie s nemeckou rodinou s pokazeným autom či prestrelka v lese. Poznámka čiernych vojakov, že v USA majú v podstate horšie podmienky než by mali u nacistov, stojí za zamyslenie, ako aj celkové hodnotenie rasovej otázky v USA, ktorá sa rozvíja naprieč celým filmom. ()

JohnCZ

Stejně jako předchozí díl je i pokračování s podtitulem The Void poměrně podhodnocený film. Dějově je to sice přímočaré a banální zápletka připomíná spíše epizodu z nějakého seriálu, než samostatně stojící film, ale mně je tenhle produkční tým nesmírně sympatickej už od prvního dílu. Parta chlapíků s omezeným rozpočtem, ale s nadšením pro točení filmu, protože i s tím málem si vystačí a natočí poutavou epizodu ze života amerických vojáků. Nechybí ani trocha patosu a příjemná heroická hudba pro snímky z druhé světové tak typická. ()

Volodimir2

Film je súčasťou trilógie filmov Prežili sme Ardény a patrí z nich medzi najlepší. Stretli sme sa v ňom so skutočnými americkými tankami M18 Hellcat v ostrom súboji s nemeckými tankami, ale čo bolo podstatné z filmu nás opäť oslovila otázka segregácie čiernych amerických vojakov, ktorá bola zrušená v amerických ozbrojených silách oficiálne až 26. júna 1948 a to z nariadením prezidenta Trumana č.9981. ()

Paxxx.cz

Po zpackaném druhém SaS jsem měl poměrně obavy se do tohoto snímku pouštět a to i vzhledem na místní hodnocení, ale dva kolegové gogo76 a Malarkey film docela chválili tak jsem mu nakonec šanci dal. Z filmu jde jasně cítit, že je nízkorozpočtový a pár věci je tu dost předvídatelných- otázka rasismu byla hned jasná jak dopadne. Ovšem to je kompenzováno poměrně kvalitními bojovými scénami, není tu žádná přehnaná dávka patriotismu a vše docela příjemně uteklo. Já se bavil jsem rozhodně rád, že se třetí SaS kvalitou vrátil k úvodnímu dílu ...6/10. ()

kaylin

Když chcete něco průměrného o válce, tak s touhle sérií opravdu nestoupnete vedle. Když chcete něco skvělého o válce, co vás ohromí, tak to se musíte podívat jinam. Tady opět platí, že akce je minimu, jde spíše o ty lidské scény, o vztahy, ale celkem to funguje. Není to zázrak, ale docela to ujde, a to někdy stačí. ()

dom156

Příliš dlouhé, ano má to jen 95 minut, ale během prvních 25 minut jsem se vcelku solidně nudil. Poté se začalo něco dít, ale i tak mě to moc nevytrhlo. Nad jedním záběrem jsem jen kroutil hlavou a říkal si sakra to bych snad i já lépe natočil. Opět se řeší ve filmu tehdejší rasová segregace a už mě to pomalu začíná unavovat. V každém čtvrtém filmu posledních let je něco na toto téma. Takže už dost. Průměrný až lehce podprůměrný film, dlouho jsem váhal kolik hvězd tomu udělím, ale budu hodnej a dám 3.. ()

laik_60

krátka epizóda vojakov .. amerických tankistov pri stretnutí s nemeckými tankami pár dni pred koncom vojny v Nemecku, kde tretina filmu sa venovala rasistickej otázke v americkej armáde. Napriek tomu to bolo pozerateľné, a samozrejme heroicky na zaver vysporiadané, vrátane rasizmu :D ()

Johnny.ARN

Aj bez tých rasistických kecov by to bola presne taká lacná píčovina, jak predchádzajúce dva diely. Nestotožnil som sa s poňatím boja ani jednej strany. 1 z 5 ()

kenkaku

Když jsem zjistil, že existují třetí Saints and Soldiers hned mě napadly dvě věci: 1) jak asi zprzní název distributor... (odhaduji na "přežili jsme osvobození" ;)) a za 2) jestli to budu zklamaný jako z #2 (aka "Přežili jsme invazi"). Na odpověď č.1 si budu muset ještě počkat a co se týká č.2: je to lepší. Uplně na zadek mě to neposadilo, ale celkově působí film o dost méně nudně a užvaněně. co mě tam tedy iritovalo je to plácání se v rasistických otázkách. ne ale zas natolik aby to film stálo hodnocení. Za sebe tedy dávám 3,5 a protože jsem stále dobře naladěn zaokrouhluji nahoru. ()

Bobek27

Mile překvapen na to, že to byl nízkorozpočťák. Vojáci se pohybovali jako vojáci. Hezký tanky se tam proháněly. Reálný a uvěřitelný dialogy. Moc nechápu to nízký hodnocení. Bylo to o hodně lepší než Ardeny, to bez debat. ()

janesX

Taká minimalistická vojnová dráma, s rasovým (protirasistickým) podtextom. Američania a Afroameričania vo vojne proti nacistickému Nemecku. Trochu zbraní a vojenskej techniky zblízka, trochu strieľania, zo všetkého trochu. Dosť neohrabane natočené, dávam tri, ale len kvôli mojej slabosti k vojnovým filmom. ()

Johny303

"Přežili jsme Ardeny" patří mezi mé nejoblíbenější válečné filmy, takže mě o to více mrzí, že tohle "pokračování" směle zařadím mezi ty nejhorší. Bohužel je to jen neatraktivně zaobalená agitace o rasismem poznamenaném černém vojákovi, který nakonec spasí životy všech ostatních a vyslouží si tak uznání. Že už jste to někde viděli? Já taky - tento týden asi sedmkrát... ()