Saints and Soldiers: The Void

James Schafer

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Stejně jako předchozí díl je i pokračování s podtitulem The Void poměrně podhodnocený film. Dějově je to sice přímočaré a banální zápletka připomíná spíše epizodu z nějakého seriálu, než samostatně stojící film, ale mně je tenhle produkční tým nesmírně sympatickej už od prvního dílu. Parta chlapíků s omezeným rozpočtem, ale s nadšením pro točení filmu, protože i s tím málem si vystačí a natočí poutavou epizodu ze života amerických vojáků. Nechybí ani trocha patosu a příjemná heroická hudba pro snímky z druhé světové tak typická.(19.1.2015)

Po zpackaném druhém SaS jsem měl poměrně obavy se do tohoto snímku pouštět a to i vzhledem na místní hodnocení, ale dva kolegové gogo76 a Malarkey film docela chválili tak jsem mu nakonec šanci dal. Z filmu jde jasně cítit, že je nízkorozpočtový a pár věci je tu dost předvídatelných- otázka rasismu byla hned jasná jak dopadne. Ovšem to je kompenzováno poměrně kvalitními bojovými scénami, není tu žádná přehnaná dávka patriotismu a vše docela příjemně uteklo. Já se bavil jsem rozhodně rád, že se třetí SaS kvalitou vrátil k úvodnímu dílu ...6/10.(25.2.2015)

Po letošní americké trojici LONE SURVIVOR, FURY a AMERICAN SNIPER jsem lehce zmlsán prvotřídní válečnou akcí, ale nehledě na to - toto je sice poctivý WW2 kousek, leč na vyšší mety je až příliš "malý" a celkově vzato nevzrušivý, spíše přijde jako taková povedenější TV produkce. Navíc je zde obsaženo poselství ohledně barvy kůže, což cením, jelikož tím něčím se to celé mírně vylučuje. Jinak jen taková povídací pohodová tanková procházka skoro-poraženým válečným Německem, s nějakým tím dobrodružstvím v závěru.(16.1.2015)

Zatiaľ čo vo Fury sme sa dočkali tankových bitiek Sherman vs. Tiger tu máme M18 Hellcat vs. Panzer III. Síce je to trošku nevyrovnaní boj, ale ok, na Panzer IV asi nemali. Ryan Little a Saints and Soldiers vol 3 je celkom milé prekvápko. Nízko rozpočtové vojnové filmy sa väčšinou zaobídu bez tankov, ale tu sme sa dočkali nečakane príjemného prekvapenia. Scenárom neprekvapivý, akciami a arzenálom poteší a oku polahodí. 65% - 3*(24.6.2016)

Film je súčasťou trilógie filmov Prežili sme Ardény a patrí z nich medzi najlepší. Stretli sme sa v ňom so skutočnými americkými tankami M18 Hellcat v ostrom súboji s nemeckými tankami, ale čo bolo podstatné z filmu nás opäť oslovila otázka segregácie čiernych amerických vojakov, ktorá bola zrušená v amerických ozbrojených silách oficiálne až 26. júna 1948 a to z nariadením prezidenta Trumana č.9981.(12.1.2015)