Saints and Soldiers: The Void

James Schafer

Adam Abel, Ryan Little

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Po zpackaném druhém SaS jsem měl poměrně obavy se do tohoto snímku pouštět a to i vzhledem na místní hodnocení, ale dva kolegové gogo76 a Malarkey film docela chválili tak jsem mu nakonec šanci dal. Z filmu jde jasně cítit, že je nízkorozpočtový a pár věci je tu dost předvídatelných- otázka rasismu byla hned jasná jak dopadne. Ovšem to je kompenzováno poměrně kvalitními bojovými scénami, není tu žádná přehnaná dávka patriotismu a vše docela příjemně uteklo. Já se bavil jsem rozhodně rád, že se třetí SaS kvalitou vrátil k úvodnímu dílu ...6/10.(25.2.2015)

Není to poprvý, co mě režisér překvapil válečným filmem. Tenkrát Přežili jsme Ardeny nebyly zlé a stejně tak na tom je i tenhle film. Přitom vůbec nechápu, proč tu slídí s tak průměrným hodnocením. Na doporučení uživatele Big Bear jsem se tak do něj pustil, parádně si ho užil a na závěr musím podpořit to, co tu právě on napsal. Film sice není na čistých pět hvězd, ale vzhledem k nízkému hodnocení si tu jednu hvězdičku navíc zaslouží. Nejlepší na tom všem je, že je z filmu vidět šetření a fakt, že nebyl úplně nejdražší. Také je z něj ale cítit chuť tvůrců natočit něco opravdu dobře. Herci sice žádný zázrak nejsou, ale během té hodiny a půl jsem si na ně dokázal bez problémů zvyknout. Je to taková nepřímá kopie Fury, ale na druhou stranu upřímná a evidentně od lidí, kteří se z mála snažili udělat maximum. No a za mě rozhodně úspěšně.(7.1.2015)

Po letošní americké trojici LONE SURVIVOR, FURY a AMERICAN SNIPER jsem lehce zmlsán prvotřídní válečnou akcí, ale nehledě na to - toto je sice poctivý WW2 kousek, leč na vyšší mety je až příliš "malý" a celkově vzato nevzrušivý, spíše přijde jako taková povedenější TV produkce. Navíc je zde obsaženo poselství ohledně barvy kůže, což cením, jelikož tím něčím se to celé mírně vylučuje. Jinak jen taková povídací pohodová tanková procházka skoro-poraženým válečným Německem, s nějakým tím dobrodružstvím v závěru.(16.1.2015)

Sympatický počin od režiséra, ktorý to stále skúša po svojom a točí viacmenej lacné a "malé" vojnové filmy. Režisér Little(malý) na tom asi nič meniť nechce...Tento mu však z rady podpriemerných a priemerných trochu povyskočil. Osobne za jeho najlepší film považujem Prežili sme Ardeny a tento sa mu takmer vyrovnal. Chyby sa tu nájdu, ale prevláda nadšenie a snaha urobiť čo najlepší film z peňazí, aké sa podarilo získať. Občas si nejde nevšimnúť, že tanky a iné mašiny sa až príliš lesknú, nemecký veliteľ je slizkejší než je nutné, herecké výkony sú v rámci normy a rasistická linka príbehu je až príliš čitateľná. Akčné scény vzhľadom na obmedzený rozpočet sú celkom slušné a celkovo prevláda skôr pocit spokojnosti. Ako som už spomenul, toto je u mňa druhý nejlepší film od režiséra R. Littla a stojí za pozretie. Slabšie štyri hviezdy. 70%.(24.1.2015)

Když chcete něco průměrného o válce, tak s touhle sérií opravdu nestoupnete vedle. Když chcete něco skvělého o válce, co vás ohromí, tak to se musíte podívat jinam. Tady opět platí, že akce je minimu, jde spíše o ty lidské scény, o vztahy, ale celkem to funguje. Není to zázrak, ale docela to ujde, a to někdy stačí.(20.3.2015)