Otello (Alberto Sordi) dělá strážníka na malém městě a má problémy s místním starostou, kterému jde jenom o vlastní prospěch. (MVanis)

dopitak

Geniální. Skvělá potrhlá komedie o jednom nemakačenkovi z Makarónova s politickými ambicemi. Zajímavý zvrat nastane na večírku u milionáře, kde Othello čeká trochu jiný vývoj. Spojení Sordi / Kopecký je přímo předurčeno k úspěchu, Miloš byl Albertovi fyzicky velmi podobný a dám krk na to, že v originále není postava líného strážníka takto verbálně výrazná. Skvělý je ještě Josef Beyvl v roli Otellova švagra. ()

Flego

Alberto Sordi ako lenivý miestny "kecálek", ktorému sa nechce pracovať, ale má svoj sen stať sa mestským policajtom. Problémy s kariérou začnú, keď sa ním stane... Jednoduchá talianska komédia má aj ženskú hereckú hviezdu (Sylva Koscina), ktorá hraje samu seba. ()

Martin741

A ja zase nezdielam dopitakovo brutalne nadsenie filmom. Jo, Luigi Zampa v 60. rokoch este dokazal natocit brutalne dobre filmy, tento to ale nie je. Len nudny tuctovy scenar, sak ani neviem, jaxa to male talianske mesto volalo, zeby zas bezmenne mesto ? Tak to sa moj zaujem straca a straca ....... taketo tuctove namety na film ma fakt nemajucim zaujat a film na mna neurobil ani dojem. nemal cim : 50 % ()