Lovci kamionů

Reality-TV
USA, 2014

Hudba:

Adam Sanborne

Lovci kamionů sledují nákladní auta po celé Americe. Uvidíte jedny z nejnebezpečnějších pátrání po zmizelých nákladech. Americké silnice a dálnice jsou obchodními cestami pulsující ekonomiky – a přesto se na nich každý týden ztratí stovky kamionů s cenným nákladem. Ukradené nebo ztracené, je třeba vše vypátrat a vrátit majiteli, jinak logistické společnosti přijdou o zisk. Za každé nalezené vozidlo náleží odměna a pokud je náklad netknutý, tak i prémie. Rozličné charaktery bojující proti sobě a neúprosné termíny – ve hře jsou peníze. Lovec dostává procento ze zboží, které zůstane uvnitř nalezeného kamionu. (oficiální text distributora)

Big Bear

Těžko posoudit nakolik je tato reality show hraná a nakolik jde o tu reality ve skutečnosti... Pokud se budu držet toho, že je to reálné, pak se jedná o celkem zajímavý a někdy i napínavý dokument... Jenže já si vždy uvědomuji, že kolem hlavních aktérů musí běhat minimálně dva chasníci od štábu, a tak mi nějaké ty ,,napínavé'' momenty prostě nepřišly moc reálné. V USA se ročně ztratí tisíce kamionů. Společnosti tratí nejen na nákladech, ale i na tahačích s návěsy a pojistkách. Jelikož Amerika je na rozvozu zboží trucky závislá, láká toto odvětví i nejednoho zloděje. Ti pak ve chvíli kdy trucker skočí do nějakého toho báru u cesty na tmavý kafčo, kamion ukradnou... Po autech i nákladu jde samozřejmě policie, ale ta není s hledáním až tak úspěšná. A tak si společnosti najímají teamy lovců trucků. Jedná se buď o bývalé poldy nebo přímo samotné napravené zloděje. Ti přemýšlí jinak než policie a tak kamiony nehledají na hlavních highwayích, ale na okrskách a mají i kontakty, které jim o nákladu či přímo trucku dají echo... Po obdržení tel. hovoru s údaji o kamionu a nákladu a náhradních klíčcích tak začíná hon na ukradený truck... Platí se za nález tahače i návěsu, ale největší provize je za komplet auťák i se zachráněným nákladem. * * * ()

Rakosnicek77

Průměrná reality show, se v každém díle věnuje zpravidla třem příběhům na téma ztracený případně ukradený kamion či náklad. Nejde o nic zase tak jedinečného, přesto občas člověk narazí na zajímavou epizodu. ()