Padesát odstínů temnoty

• USA Fifty Shades Darker (více)

Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Dosavadní lovec a dravec se ocitá v pro něj neznámé životní situaci a navíc si uvědomuje, že se do Anastasie zamiloval. Té se sice nechce vrátit do světa, ve kterém naplňovala roli poddajné studentky, ale Christianovu kouzlu odolat stejně nedokáže. Nevědomky se tak vystavuje velikému nebezpečí. Z Greyovy minulosti se náhle začnou vynořovat temné stíny, které pomáhaly vytvořit jeho komplikovanou osobnost. A těm rozhodně není po chuti, že „jejich" Christian podlehl tak banálnímu a slabošskému citu, jakým je láska. (CinemArt)

hazaba

Přiznávám, že se mi dvojka líbila vic než jednička. Herci zde na rozdíl od prvního dílu hrají a i scénář se s ubohým knižním příběhem vypořádal lépe; minimálně dialogy nejsou tak dřevěné. Docela dost erotických scén, které nejsou přímo porno, ale odhalují více, než je obvyklé. Celkově spokojenost. ()

figliar

Na tieto Fifty Shades som šiel do kina s vedomím, že prvý diel bol veľmi slabý, ale novej časti sa chopil nádejný a nadaný režisér, takže predsa len by sa z toho dalo niečo vytrieskať. Prekvapenie sa veru udialo, ale v zlom slova zmysle. Táto časť je o poznanie horšia ako jednotka. Dej je nudný a pridlhý, dialógy hlúpe a erotické scény takmer žiadne. Vo filme sa ako cez kopirák deje to isté ako minule, príbehu nepomohla ani Kim Basinger a v podstate okrem nejakých 5 minút, ktoré sú na tretie pokračovanie potrebné, jednalo sa iba o zbytočné naťahovanie stopáže. Ale aj tak film zarobí pol miliardy, ženy budú s Graya hotové a budú najbližšie 4 týždne rozoberať jeho nahé pozadie. Horšie hodnotenie si ale nechám až na veľké finále. ()

Automaniak odpad!

(PG 18+) Když jsem byl na premiéře prvního dílu, tak jsem byl rozhodnut pro odpad, ale naštěstí jsem tam prdnul aspoň tu hvězdu, protože to co bylo zde, ve dvojce :DDDDDDDDDDDDDDDDDD - to mě rozdrtilo 5x tolik, to mě (k)cringovalo jak nikdy, erotické scénky jak ze záchoda, v jedničce byly aspoň nějaké erotické nápady, nééé tady jedinej nápad byl jen kulička do vagínky. To mě počůrejte, a že prý dvojka lepší než jednička. Obojí odpad -> v jedničce jsem se aspoň jednou zasmál. ()

Torgal

Ešte o kúsok väčšie peklo ako jednotka. Celý film sa v desaťminútových intervaloch striedajú jalové kecy a soft porno, pričom v polovici som chcel aby to už konečne skončilo. Dve hodiny desať minúť čo má unrated verzia je pri totálnej absencii deja absolútne vražedných. Snaha o dramatizáciu prostredníctvom bývalej Christianovej submisívky, Aninho úchylného šéfa a havárii vrtuľníka sa nikdy poriadne nerozvinie a už aj je uzatvorená. Veľká bieda. 2/10 ()

Cinematrix

Takovej americkej Viewegh na americkym plátně. Mělo to spád, děj, zápletku, brilantní dialogy, diváka to udržovalo v permanentnim napětí, co bude další vteřinou... U promyšlenejch dialoů jsem vyloženě toužil po terapii, kousal jsem si nehty napětim, eroticky jsem byl nabitej od úvodních titulků a se vším jsem se ztotožňoval. Přítelkyně to hrozně chtěla vidět, tak jsem si to užil. Když to skončilo, ptám se jí, o čem to bylo. Neodpovídala. Nechtěl jsem jí budit, tak jsem si to pustil jseště jednou. Teď si dělám srandu. ()

Rockerman

Všechno co jsem napsal o "Šedi" platí i pro "Temnotu", možná je to ještě o chlup horší. Doufám, že ten happyend známená konec všem odstínům, ikdyž kdo ví? ()

Kingjiri

Panu Greyovi stačí pár minut, aby svojí vyvolenou získal zpátky. Ta se k němu vrátí jen za podmínky, že s ní bude zacházeno jako v normálnim vztahu, jenže za chvíli už chce zase do herny (logika už tentokrát neni přítomna ani ve stopovym množství). Erotický scény přicházej cca každejch patnáct minut, nicméně kontroverzní opět nejsou a naopak jsou zoufale stereotypní (svlíknout do půli těla a kamerou jezdit plochou dráhu na hrudníku Anastasie). Nicméně mě aspoň tvůrci opět nezáměrně pobavili několika momentama - pan Grey dávající příkazy SMSkama ("Do New Yorku nepojedeš" nebo "Moc nepij"), chlubící se složkama na všechny svoje partnerky a místama až epickou zbytečností nějakejch scén (nehoda helikoptéry). ()

michald99

To, co fungovalo v jedničce jako guilty pleasure a úsměvně hloupoučké dialogy, jsou zde jen bezduché scény, mrtvé na emoce a dějovou bohatost. ||10%|| ()

Primavera

Aj keď som nečakala (knihy som čítala) oslnivé filmové dielo, toto ma dosť sklamalo. Z knižnej predlohy urobil pán manžel spisovateľky katastrofálny scenár. Mizerné že vraj erotické scény, dramatickým udalostiam (havária vrtuľníka) venovaný primalý priestor, dialógy nudné, až infantilné. Za toto by som mu ako manželka odtrhla gule. Nezachránili to ani herci, nie sú to zatiaľ také výrazné herecké osobnosti, aby ponúkli náhradné potešenie. ()

LordMysti

Z principu to neshodím do odpadu, protože se na to nechalo nakonec kouknout. Ano byla to nuda a podruhé si to určitě nepustím, ale zase takový strašný propadák jak se všude píše to nebyl. ()

Blackey. odpad!

Myslím, že bych byla šťastnější, kdybych tenhle film neviděla. Bohužel ale opět vyhrála moje zvědavost a já jsem ztratila dvě hodiny svého života, které mi už nikdo nevrátí. No můžu si za to sama. Jedna hvězda... vlastně ani nevím za co, možná za snahu... která ale přišla vniveč. Na tohle fakt bylo až bolestivý koukat... první díl se mi taky nelíbil, ale ještě se dal. Tohle už šlo ale vydržet opravdu jen stěží. Nemá to absolutně žádný příběh, postavy se chovají jako magoři, párkrát se tam spolu vyspí a ani to není ničim zajímavý. A ten "strašlivě dramatický" moment s helikoptérou ke konci filmu... jsem absolutně nepochopila, naprosto bezvýznamnejch 10 minut... Nejsmutnější mi na tom přijde, jaké množství lidí se na to hrne do kina. Ten poslední díl už asi vážně vynechám... ()

Khalia

Mohli do toho dát víc. Víc sexu, vášně, vždyť je to červená knihovna, probůh! Ale ne... bohužel to dopadlo v tomto směru ještě hůře, než první díl - stalo se z toho stejné plytké romantické drama téměř o ničem, jen ubrali další level v erotice. Kdyby se nebáli trochu zvednout perverzní laťku a přitvrdit, mohl z toho být poměrně kvalitní film. Nicméně je zde potřeba striktně se držet věkové hranice přístupnosti "teen", tedy 15+ a nikoliv 18+, což je podle mě velká škoda nevyužitého potenciálu celého tématu knihy (ač jsem ji nečetla). Vím, že rejža udělal maximum, aby z braku vytřískal slušný kinematografický počin, a v podstatě se mu to povedlo. Ale být to na mě... dala bych mu volnější ruku. Jenže to spisovatelka nedovolila, tož co už. :) 65% (zvedá to hlavně soundtrack, pak casting a snaha odvážného Foleye dát jasnou hlavu a patu něčemu, co ji už v základu tak jasnou nemá :) 3. hvězda je k vyvážení "odpadů" - takovou přísnost si to zase nezaslouží ;) ()

Aleix

Porno pro mamky jo ? V roce 2017 se jako budou mamky v kině červenat ,když uvidí venušiny koule a svorky na badavky ? Myslím si ,že ne. Byla to docela blbost ,ale dalo se z toho vytěžit víc. ()

0L0V0

Svoje publikum to má, ja som sa pri tom miestami nudil miestami nie, no nebolo to až tak tragické. Neviem čo vlastne sa v tom filme riešilo, ale dopozeral som to do konca, bez toho aby som zíval. Bavilo ma to viac ako jednotka a čo už je čo povedať. 50% ()

Likan7

Jedničku nepovažuji za takové zlo, jako většina světa. Tudíž jsem byl celkem zvědavý, jak se tvůrcům podaří vstoupit podruhé do stejné řeky. A bohužel se u toho všichni utopili. Film je skoro až neuvěřitelně prázdný. Prakticky tu chybí i jakýkoliv příběh. Jediná zajimavá věc je finální střet se stalkerkou, u které jsem si myslel, že bude hnacím motorem filmu. Místo toho je za 30 minut hotovo a jde se dál. Christian spadne s vrtulníkem, 10 minut a hotovo, jde se dál. Co je to?! Režie a scénář tohle naprosto nezvládly a jakýkoliv náznak vrcholu filmu je zadusán do země asi tak hluboko jako je Christian v Aně, která je mimochodem mnohem úchylnější. Její věčný "chci tě, pojď do mě, hned" mě už otravovalo. Chybí příběh, chybí romantika, chybí porno, vidíme jen jeden nástroj v podobě týče. Od jedničky jedeme kvalitativně silně dolů. ()

Mouchal

V moment, kdy píšu tento komentář si nedokážu pořádně vybavit, o co vlastně ve filmu šlo. Je to naprosto stejný jako jednička. Tam, kde by tvůrci mohli ubrat (pitomých dialogů, nezajímavých plochých postav a konečně i celkové stopáže) spíše přidávají a tam, kde by měli naopak přitvrdit (samozřejmě ty milostné scény, ach bože, co to bylo? To mělo být jako nějaký sado maso či co? Takhle si užívá každá druhá babička, když nemá v háji záda a její partner spolyká dostatečné množství viagry). No ale proč si na tohle vůbec stěžuju? Už jednička nám dala jasně najevo, že se tu žádné pořádné sexuální scény neobjeví. Což já osobně odmítám pochopit a je to prostě obří zklamání. Takhle je to prostě jen normální, hloupý romantický film bez něčeho speciálního, kvůli čemu by to mělo stát za shlédnutí. 35% ()

vikino1

Ne ne ne, tak takhle se Sado-Maso dominantní jedinec určitě nechová. Film neví, jestli se má rozvinout do erotické, dramatické nebo romantické linky. Nepovedla se ani jedna. Dramatická je k smíchu, romantická je trapná a o erotické o té snad nemá cenu ani psát. Nebo snad někomu v dnešní době připadají Venušiny kuličky, naplácání na holou a občas pouta nějak pobuřující či šokující ? Možná jen těm hysterickým fanynkám z Twajlajtu. My dospělí si "hrajeme" podstatně zajímavěji .... ()

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

Kdy se vrátí Blade Runner a John Wick?

20.02.2016

Pokud máte rádi drsnější filmy, nejspíš vyhlížíte comeback Ricka Deckarda i Johna Wicka. První jmenovaný se vrátí pod dohledem Denise Villeneuvea (Zmizení, Sicario), a to 12. ledna 2018. Harrisona… (více)

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)