Mowgli: Legend of the Jungle

Jungle Book

Mowgli

Dobrodružný / Drama

USA, 2018, 104 min

Konečne poriadny kus Kiplinga! :) Knihu džunglí milujem a videl som hádam všetky zásadnejšie adaptácie (vrátane "jonesovky" s Jasonom Scottom Lee či tej klasickej Kordovej verzie z roku 1942). Neodvážil by som sa tvrdiť, že táto je najlepšia, ale mne sa zdala najvernejšia duchu predlohy. Zo začiatku sa to nepríjemne podobá na nedávnu Disneyho verziu, ale to rýchlo pominie. Najneskôr od polovice je to výrazne iné, temnejšie, miestami skoro strašidelné, aj nejaká krv tam tečie. Skoro som čakal, že Mauglího chytia otrokára a odvlečú ho do paláca, kde bude kopať v podzemných baniach. ;-) Disney mal určite lepšiu animáciu, bol celkovo svižnejší a zábavnejší, ale toto má zase stokrát lepšieho hlavného predstaviteľa a výraznejšie hlasové a mo-cap výkony. A značná časť filmu je natočená v reálnych exteriéroch, čo je rozhodne plus.(8.12.2018)

Obrovské zklamání, co tohle mělo být jako, příběh je vcelku dobře provedený a snaží se i trochu ukázat dramatický okamžik, ale příroda je místy krásna místy nepovedená. Ale to nejhorší jsou zvířata, koho tohle napadlo, medvěd vypadá jako ožralec, hrozný, anakonda prošla botoxem, další katastrofa a čokly s křížily snad s krysami. Tohle se nepovedlo vůbec to nedomyslely, s tygra nešel vůbec strach spíše byl špatný a to hodně, je to škoda tenhle film mohl být na vysoké úrovni, pár světlých scének zachránilo film před nižším hodnocením. kdyby zvířata a místy příroda nebyly pokažené byla by to pecka.(9.1.2019)

Je potřeba si zvyknout na zvláštně animované zvířecí xichtíky a výraznější stylizaci hlasového ztvárnění (poznal bych snad jen Blanchettovou), jinak tato verze notorické látky nepůsobí zle - snad jen to závěrečné tušení džunglího superhrdiny vyznívá krapet agitačně. Představitel Mauglího to celkem dává, prostředí má super parametry, nikdy není pozdě na reinventing classics. 70%(4.1.2019)

Dost hledím na zdejší nízké hodnocení. Ano, natočeno v dost blbou dobu. Sotva dva roky po té disneyho, která měla fakt sílu. Ale.... za mě? Za mě dosud nejlepší zpracování jedné z nejčastěji zpracovávané knihy. Efekty perfektní. Mowgli skvělej. Fakt byl R. Chand výbornej! Hezký zas zahlédnout F. Pinto. Dabing zvířat bezkonkurenční. Za mě marně hledám chyby. Příběh zase malinko ale jen malinko pozměněn, aby se divák aspoň trochu napnul a těšil. Sedla mi syrovost, tvrdost, brutalita. Přesně taková, jako bych od džungle čekal. Jediná slabina za mě bylo zpracování vlků. Proč nevypadali jako vlci? Jinak A. Serkis jako režisér u mě rozhodně nepropadl a na jeho prvotinu hodně dobré!(28.12.2018)

Kniha džunglí byla hezčejší, ale když vezmem v potaz, že Mowgli spíše lehce tíhne k hororu, tak to k tomu i sedne. Určitě velký rozdíl mezi filmy je v atmosféře, kde první cílí spíše na děti a zde se cílí na dospělé. Další velký rozdíl je v animaci, zvířata zde mají obličeje svých dabérů a tak to trochu vypadá divně. Film jako takový mi docela sedl a bavil jsem se, jen mi tam něco málo chybělo, abych si to naplno užil.(13.1.2019)

• - Přestože Khan není v americké produkci právě frekventovaným jménem, Benedictovi Cumberbatchovi se podařilo už podruhé ve své kariéře ztvárnit postavu se zmíněným jménem. Před tímto titulem to bylo poprvé ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013). (oje)

• - Andy Serkis o filmu prohlásil: „Chtěl jsem natočit emocionální verzi příběhu, který už byl vyprávěný mnohokrát. Chtěl jsem se zaměřit na to, jaké to je, být outsider. Být zapuzený, být někdo jiný. Je to nesmírně současné téma, které si zaslouží bližší prozkoumání.“ [Zdroj: fandimefilmu.cz] (CrypzzXD)

• - Mowgliho provázelo několik přesunů data premiéry. Z původního října 2016 se premiéra zprvu přesunula na říjen 2017, a nakonec se měl snímek objevit v kinech v říjnu roku 2018. Avšak studio Warner Bros. od svých plánů upustilo a na konci července roku 2018 se rozhodli práva prodat streamovací službě Netflix. Ta se rozhodla snímek ve 3D verzi uvést jen v pár vybraných kinech. Nejprve byl film uvedený 29. listopadu v několika amerických metropolích a Londýně, a následně byl zveřejněn pro celý svět 7. 12. na Netflixu. (CrypzzXD)