Mowgli: Legend of the Jungle

Jungle Book

Mowgli

Dobrodružný / Drama

USA, 2018, 104 min

Pekné. Bohužiaľ nie je to film, ktorý by som si chcel púšťať stále, ale mám rád Kiplingové príbehy. Serkis hlavne zvolil iný prístup k príbehu a celkom sa mu to vyplatilo. Je to iné. Ale nemá to takú hravosť a pamätnosť ako Disneyho verzia. Neviem čím to je ale začína mi predigitalizovaný svet vadiť. A aj tých pár miest, ktoré nie sú digitálne mi prídu umelé. To mi vadilo asi najviac. Inak klasická rozprávka ktorá neurazí. A ponúka aj iný pohľad na Mowgliho ( jedol surové mäso atď.). Sher Khan je v zásade Smaug. Poteší Baghira v podaní Christiana Balea.(8.12.2018)

Dle mého názoru Andy Serkis opět předvedl, že je nejen vynikající herec, ale také i režisér (pevně doufám, že do budoucna se dočkáme ještě hodně filmů natočených právě panem Glumem). Za mě je Mauglí 100x lepší než verze z roku 2016, která byla jen hranou verzí pohádky, kterou většina z nás viděla milionkrát ještě za doby VHS kazet. Líbí se mi, že tenhle film s sebou přinesl nový úhel pohledu na známý příběh a že byl o dost temnější, než zmíněná zpracování pro Disney. Hodně se mi líbily záběry na džungli, počítačově vytvořená zvířata (hlavně Baghíra ♥) a hlavně obsazení, které je vážně skvostné (za mě má Andy největší plus za Cate Blanchett coby Kaa). Asi to není film, který by si zasloužil 5*, ale určitě je tohle ta verze Mauglího, kterou si užijí všichni odrostlí diváci, co se v dětství pořád dokola dívali na animovanou verzi z roku 1967.(10.12.2018)

• dragon94

Méně písničková verze slavného příběhu, je naprosto zbytečným filmem, který v jádru není vůbec špatný, ale bohužel ve všem horší než snímek z roku 2016. Film rozhodně není pro celou rodinu, né snad, že by byl příliš brutální, ale spíše pro mladší díváky bude absolutně nezáživný. Ve výsledku sledování filmu nelituji, ale po druhé jsi jej zcela jistě nepustím. Možná, když bych přivřel oči nad velice uspěchaným finále, by si film zasloužil i ty 3*. Já však jednu hvězdu strhávám za naprostou zbytečnost celého snímku, který přišel dva roky po výborném filmovém zpracování Knihy džunglí a jeden rok před jejím pokračováním, a i přes tento fakt se jedná o naprosto průměrný film, který vůbec ničím nevyniká a ničím nepřispívá, ba naopak je ve všem horší. 2* 47%(9.12.2018)

Úmysl zfilmovat Mowgliho syrově a ve vážnějším tónu byla asi ta nejlepší hollywoodská zoufalost za poslední léta a studio Warner Bros má za to u mě velkej obdiv (oni totiž berou omalovánky Marvelu/disneyho a mění je v temnější a podstatně chytřejší filmy). Takže ačkoliv není nová Kniha džunglí filmovou událostí roku a celkově působí hodně divně, bez duše a nevyrovnaně, pořád je to zajímavější než verze od Favreua, která je mířená vyloženě na dětský publikum (což znamená okleštění řady motivů). Navíc má výrazně prokreslený charaktery zvířat a představitel Mowgliho nejen, že je výbornej, ale umí i krvácet! Největším mínusem je scénář limitovanej předlohou, takže už asi po stý vidíte stejnej příběh se stejnými klišé (jen v zajímavějším hávu).(9.12.2018)

Konečne poriadny kus Kiplinga! :) Knihu džunglí milujem a videl som hádam všetky zásadnejšie adaptácie (vrátane "jonesovky" s Jasonom Scottom Lee či tej klasickej Kordovej verzie z roku 1942). Neodvážil by som sa tvrdiť, že táto je najlepšia, ale mne sa zdala najvernejšia duchu predlohy. Zo začiatku sa to nepríjemne podobá na nedávnu Disneyho verziu, ale to rýchlo pominie. Najneskôr od polovice je to výrazne iné, temnejšie, miestami skoro strašidelné, aj nejaká krv tam tečie. Skoro som čakal, že Mauglího chytia otrokára a odvlečú ho do paláca, kde bude kopať v podzemných baniach. ;-) Disney mal určite lepšiu animáciu, bol celkovo svižnejší a zábavnejší, ale toto má zase stokrát lepšieho hlavného predstaviteľa a výraznejšie hlasové a mo-cap výkony. A značná časť filmu je natočená v reálnych exteriéroch, čo je rozhodne plus.(8.12.2018)

• - Andy Serkis o filmu prohlásil: „Chtěl jsem natočit emocionální verzi příběhu, který už byl vyprávěný mnohokrát. Chtěl jsem se zaměřit na to, jaké to je, být outsider. Být zapuzený, být někdo jiný. Je to nesmírně současné téma, které si zaslouží bližší prozkoumání.“ [Zdroj: fandimefilmu.cz] (CrypzzXD)

• - Přestože Khan není v americké produkci právě frekventovaným jménem, Benedictovi Cumberbatchovi se podařilo už podruhé ve své kariéře ztvárnit postavu se zmíněným jménem. Před tímto titulem to bylo poprvé ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013). (oje)

• - Na režisérskou stoličku se mohl posadit Alejandro González Iñárritu, ale nakonec se k projektu z důvodu vytížení dalšími snímky nepřidal. Zvažován byl také Ron Howard. Svůj režisérský debut si ale nakonec odbyl Andy Serkis. (oje)