Kelly & Cal

Kelly je novopečená matka s duší rockerky uvězněná v domě na předměstí. Cal je sedmnáctiletý puberťák uvězněný na invalidním vozíku. Jejich seznámení vyústí v nečekané přátelství, které zažehne tu správnou jiskru a vtáhne je oba zpět do života. (Pria)

Kamca_

Hodně intenzivní příběh dvou věkově odlišných lidí. Bylo to zajímavě zpracované a nenudila jsem se ani vteřinu. Juliette Lewis předvedla skvělý herecký výkon. A docela mě zaráží, že to tady má tak málo procent. Za mě jednoznačně 80%. ()

PP66

Dva cizí lidé v krizi a kterak z ní ven, než se seznámit a užívat si své blízkosti. Námět nikterak nový, ale velmi slušně odvedeno režijně i herecky, ode mě za tři a půl hvězdy. ()

Aljak

Nič proti indie filmom, ale toto ma fakt ničím podstatným nezaujalo. Postavy boli síce nesmierne zaujímavé, na základe čoho mohlo vzniknúť to celé nevšedné priateľstvo. Chápem, že Kelly mala núdzu o spoločnosť a tak jej dobre padlo sa porozprávať s niekym novým a v podstate zaujímavým. Ale ten Cal mi prišiel ako strašne rozmaznané a egocentrické decko. Kelly mala aspoň nejaký kus charizmy, čo sa však o Calovi povedať nedalo. Teda na pohľad sympatický chalan, ale to správanie - no katastrofa! Rozhodne mal tento film väčší potenciál, ale to by sa stále nemohlo točiť okolo toho istého od začiatku až po samý koniec. ()

Jadro

Taká jednohubka, hlavne "mamičkovské" pokolenie bude mať radosť. Doslova generačný rozdiel (hlavne zmýšľaním) a ako je krásne jemne zahratý, bez nejakých zbytočných naťahovačiek... Jediný problém môže byť monotónnosť a predvídateľnosť, no sem tam sa naskytne "prekvápko". Všetci milovníci neštandadných rodinných vzťahov - šup ho tam :-) ()