Annie a její kouzelný ochránce v říši filmu mistra Cayattea...Ti dva spolu dokázali dosti pro fanouškovské radosti i vážnosti..:-)(23.8.2008)

Povedená soudní krimi klasické francouzské školy tažená zejména umírněným herectvím Annie Girardot.(17.11.2011)

Velmi spletitá kriminálka na jejímž konci není tak úplně jasné, kdo je skutečně viníkem. Vlastní příběh začíná vraždou architekta Philippa Dumaise (Michel Auclair), který je zblízka zastřelen svou vlastní zbraní. Vraždu vyšetřuje soudkyně Suzanne Corbierová (Annie Girardot), která začne podezřívat Catherine Dumaisovou (Bibi Andersson) a jejího milence, Angličana Toma Hastingse (John Steiner). Následující pokus o útěk milenců i odlišnosti ve výpovědích obou milenců vedou zkušenou soudkyni k přesvědčení o jejich vině. Příběh však překračuje rámec běžné kriminálky, především v konfrontaci Anglické a Francouzské justice, využívání presumpce viny a nahlížení na stejné důkazy z různých úhlů pohledu. Kriminálka je to trochu zamotaná, avšak ocenil jsem, že nešlo o přímočarý příběh, ale že ve mě film vyvolal také otázky o ohebnosti důkazů, jejich interpretaci a také o určité profesionální předpojatosti. Spíše zajímavé a k zamyšlení, milovníci akčních scén si na své asi moc nepřijdou.(16.9.2008)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.11.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = MARIE FRONKOVÁ (8.1.2015)(8.1.2015)

Annie je prostě dokonalá herečka.(24.5.2014)

Nenapadá mě moc věcí, které by stáli za pochvalu anebo naopak kritizování. Ze začátku je film detektivkou která určitě neuráží, ale zároveň nevyvolá opravdový pocit napětí. A pak se do něho zamotavá psychologie. A já nevím, jestli je to na škodu, nebo ne. Postava Andressonové mi totiž nebyla vůbec sympatická a nic mi neříkala, takže to je pak těžký. I přesto dokážu ocenit zajímavé finále při soudu, které zaujalo i mě. Proto musím řict, že se vyplatí se film dokoukat. Taky se vyplatí se na něj hned po zhlédnuti nezapomenout. Anička navíc snímek prozářila svým krasným, ojedinělým stylem herectví a šarmem.. Ale od Cayttatého bych vážně čekal něco jiného. Ty tři si ovšem zaslouží a má je čisté.(1.9.2017)