Afrika, II. svetová vojna. Aby zvrátili vývoj vo vojne, nacisti v roku 1943 vykopali dračie vajíčka, vychovali ich a s pomocou štyroch telepatiek ich začali používať na boj proti Spojencom. Tí spočiatku desivým drakom podľahnú, ale vzápätí dajú dokopy tím najlepších letcov, aby s drakmi bojovali a zničili aj všetky nevyliahnuté vajíčka. Letecký súboj s drakmi sa môže začať. (xzajox)

secko

Ze začátku toto béčko ujde později se stává opravdu nudné a předvídatelné. Lepšímu hodnocení nepomůže ani postava Českého pilota vybraného do speciálního týmu. V mnoha případech je vidět, že rozpočet byl úzký např., když se z příběhu dozvíte z úst onoho Českého pilota, že ne "no" znamená v češtine ano a naopak ano "yes" znamená ne. Co dodat animace ušla, příběh pokulhával a zbytek jako nesmyslné rozhovory, herecké výkony, hudba a další jsou jen hřebíky do rakve pro tento film. ()

xzajox

B-čko ako vyšité. Keď však ste na to pripravení, možno mu odpustíte hrozné výkony herečiek (herci celkom ušli), trápne zábery na pilotov (v štúdiovom kokpite) a nezmyselné konanie (piloti skoro nemanévrujú a na drakov zo začiatku skoro vôbec nestrieľajú). Napriek tomu sa na to celkom pohodlne pozeralo. Hlavné body dávam za nápady (nazi+draci vs lietadlá, tetovania na dračích krídlach) a relatívne slušné animácie. Trochu ma sklamala postava Českého pilota Kuttelwaschera (voľným prekladom huba nevymáchaná), ktorý bohužiaľ zařval ako prvý. :-( Ak vás zaujal nápad a viete filmu odpustiť malé aj väčšie nedostatky, pozrite si. Ľutovať budete len trochu. Dávam slabšie 3* - 49% ()