• Česko

Brutální Everly

Akční / Thriller

USA, 2014, 92 min

To je taková paráda tohle!!! :)) Sice už takových filmů vzniklo víc, ale ten nápad je supr a když si daj tvůrci záležet na postavách a hereckých výkonech, tak je to vždycky velká zábava. Salma Hayek ve velkým bytě čelí přívalu najatých zabijáků, všelijakých individuí, swatu a samotné mafii... A všechny odrovná !! :-DD Po bytě se postupně válejí mrtvoly, krví doslova vymalováno (to mě někdo vysvětlete, proč třeba Expendables 3 bylo "odkrveno" a takovejhle "malej flick" obsahuje GORE scény jak běžnej horor !!??). Navíc Salma je pořád kus a mužský divák nesleduje film pouze dvěma smysly, ale třemi (oči, uši a penis --> proto se nedivím, že film J*A*S*M*A nijak nezaujal, bylo by to proti zákonu přírody ...). Scéna, kdy japonskýmu sadistovi tečou vnitřnosti z huby a břicha na podlahu je k nezaplacení. Stejně tak Salma dostává zabrat jako v mírnějším exploitation flicku. Prostě parááááda!!! Akce, brutalita, krev, skvělej vizual a strašná sranda ... i když notně teda černej humor ...(24.1.2015)

No jasně, samoúčelná krávovinka. Na úplně první pohled by člověk řekl, že se jedná skoro o fan film. Ale na fan film tu fungují emoce a jejich kombinace s akcí až překvapivě dobře. Vlastně je to celé až překvapivě soudržné, žánrově vyvážené a dobře natočené. A dohromady je to až nečekaně zábavné. Sakra, málem jsem zapomněl na Salmu! Už někdo zmínil, jak fantasticky na svůj věk vypadá?! Asi zmínil, že? A že když se ke konci tak lišácky usmála, vypadala na třicet? Už končím... Jasně, není to tak vymazlené a dobře napsané jako třeba Odplata, ale který film je, že? Za tu živost a nápaditost ale musím dát zcela subjektivních pět.(31.1.2015)

Parádní akční béčko který si na nic nehraje, a přitom se v něm slušně hraje. Úžasně vypadající Salmita v kvartýru plným bouchaček odráží vlny zabijáků jako nic a ještě u toho je sexy. Je tam samozřejmě plno nesmyslů a nelogičností ale pořád to jede a je tam i plno černohumorných bizarností. Jako jednohubka krása.(5.2.2015)

Já jsem sadista a tohle je můj masochista...v první půlce nečekaně zábavná a vtipná (i když asi nechtěně) grindhousovská vybíjená,která ovšem ve druhé půlce dojde dech a i přes mnohdy solidní šílenosti se bohužel docela vleče.Na jedno shlédnutí,proč ne,ale nebýt kočkézní Salmy,nepamatoval bych si tenhle kousek déle jak 5 minut...50%(29.1.2015)

To mi přišlo, jakoby to tvořili fanoušci Rodrigueze, Tarantina a já nevím kterého asijského tvůrce ještě, ale moc dobře to nevyšlo. O Salmě se netřeba bavit. Pár povedeně ujetých scének a killerů se našlo, takže jsem se občas i zasmál... no s dialogama/monologama je to však mizérie sahájící nejčastěji do trapnosti, tedy více než do vykouzleného úsměvu, o který se tak moc film snažil, a to je asi ten nejbolestivější faktor tohoto počinu - ve zkratce: Je to nasáklé stupiditou, až to bolí. Nechci ale od filmu odrazovat, protože jedním skouknutím člověk nic nezkazí a pánové ví, proč se na film podívat... a dámy? Na nějaký feministický dýchánek nebo pro tesknutí po rozchodu s přítelem, přičemž jsou všichni chlapi hajzlové, se může taky hodit. Jednou a dost... no, někdy i třeba v tv při konání jiných domácích činností.(31.1.2015)

• herr_carter

Jediné,co je na tom filmu dobré,je úvodních asi pět minut,které slibují drsnou podívanou....potom už to nezachrání ale ani sexy Salma,nad jejíž super prdelkou a kozama by se daly vést sáhodlouhé úvahy nad photoshopem..akce tady prostě negraduje,přichází a zase odchází,jak se jí zrovna zlíbí..prostě hovadina...............moje hodnocení = 1,5 z 10.(1.2.2015)

A vsak ten uvod v tej spodnicke mohli natiahnut aj na hodinu :)))))(14.3.2015)

Salma Hayek pod taktovkou ryze béčkového režiséra v zatraceně krvavém béčku? Navíc v pro ní hodně netradiční roli, kdy podstatou její postavy bylo přežít v jedné místnosti, vystřídat co nejvíce zbraní, zlikvidovat s nimi co nejvíc parchantů, slovo fuck použít minimálně dvakrát v každé větě a po celou dobu při tom všem být neskutečně sexy? Kdo by si něco takového chtěl nechat sakra ujít? Já tedy rozhodně ne a udělal jsem kurevsky dobře. Jasně, zápletka, respektive scénář nevzešel asi zrovna z příliš talentované hlavy, na druhou stranu to ale v podstatě vlastně ani vůbec nevadilo, neboť se tak tvůrci mohli alespoň soustředit na to nejpodstatnější, a to udělat z Everly prakticky jen jednu parádní, krvavou jízdu, vyplněnou od prvních až do posledních vteřin jen hordami mrtvol, krve, souboji, střelbou a výbuchy. Což znamená, že se jim podařilo natočit zatraceně efektní akčňák, který má pořádný koule, spád a dynamiku. Velká škoda v tomto ohledu tedy určitě je, že si tvůrci nedali víc záležet i na choreografii akce, neboť především na začátku je tam pár soubojů a přestřelek, které buď nebyli vidět vůbec, anebo se tam jen tak nějak mihotala kamera, jen ale aby toho bylo vidět co nejmíň, a ikdyž se pak naštěstí v průběhu filmu zpracování a úroveň oné akce dost zvedla, přesto to už zanechalo ve výsledném dojmu takovou mírně nahořklou pachuť. Naštěstí zbytek ale funguje maximálně působivě, Everly měla styl, atmosféru, napětí, Salma Hayek likvidovala, fuckovala a byla nehorázně sexy na výbornou, takže pro mě jde celkově o vážně velké a milé překvapení, a ikdyž pro většinu „znalců“ to tedy samozřejmě bude jen primitivní jednohubka, tak pro vyznavače krvavé, efektní zábavy to je prakticky povinnost! Super jízda!!!(17.3.2015)

Nemám rád slovo Guilty Pleasure, veď keď sa niekomu niečo páči nemusí sa za to hanbiť. Od prvej do poslednej sekundy maximálny meganámrd. Nemal som si kedy ani "odskočiť". A nebudem rozmýšľať nad takými stupídnymi banalitami, že taká "krehká" ženská si dokáže poradiť so všetkými zúčastnenými zložkami typu polícia, yakuza,masochista,štetky,pes a pod. Ja som sa kurevsky bavil a nikto mi to nezoberie.(15.5.2015)

Béčkový nářez, který určitě pobaví fanoušky Kill Billa. Sexy Salma odrovnává hordy zabijáků a člověk má co dělat, aby jí poslouchal a sledoval a přitom nečuměl pořád na kozy. :-)(23.3.2017)

Zábavná krvavá akční oddechovka s krásnou a sexy Salmou Hayek. 90%(30.1.2015)

To, že je to lepší než v poslední době viděný John Wick a Taken 2, sice není měřítko, ale o hvězdu navíc si to zaslouží.(16.2.2015)

Dobrá komedie, bavila jsem se od začátku až dokonce :-D(4.7.2015)

Ty seriózní city Everly ke své malé dcerce a hysterická zoufalost její úvodní situace ne že by nebyly adekvátní, jen se jaksi dělily o místo s akcí plnou komiksové nadsázky a postavami jak z nějakých japonských "úchyláren". A to prosím na prostoru jednoho bytu a přilehlé chodby k výtahu. Ale kromě haprujícího tempa nešlo o špatný kousek, zejména pro fanoušky jisté prsaté Mexičanky.(2.12.2015)

• Hanys_

Je to nelogické, nereálné, ale dobře se na to kosení a mučení dívá. Navíc takovým filmům fakt prospívá, že se tady krví a mrtvými těly nešetří. Mno a Salma se snad upsala ďáblu, to je šílené, jak skvěle pořád vypadá.(27.3.2015)

• lucijelucije

Everly je pro fajnšmekry, a tím já rozhodně nejsem. Tenhle thriller nebo co to bylo, mi přišel jako ze špatně provedeného komiksu.(8.5.2015)

• Nethar

Kladem je Salma, i když 48 je 48. Pak je to občas trochu vtipné. Jinak je to velmi bezduchá a tupá zábava, což ještě neznamená, že to není zábava. O scénáři nemluvme, je to jeden velký prvoplánový nesmysl.(3.2.2015)

• peetriss

Grind negrind, je to jen takové krvavé, jemně úchylné něco, co mělo bavit nadhledem a nápaditými výstřelky. V mém případě se to nezdařilo, nadhled je funkční jen ze začátku, a to ještě polovičatě, je to příliš prvoplánovitě vykonstruované a málo uvěřitelné, což však u béčka s grind laděním tolik nevadí, avšak Everly je z mého pohledu co do zábavnosti slabá a v závěru i nepovedená. Salma Hayek je však stále pěkná ženská.(6.2.2015)

Výborný myslel jsem si a zdálo se to jako blbost ale ono to nakonec je docela koukatelný akční film. Film se odehrává v jednom bytě kde nabíhají hordy mafiánů nebo podplacených policajtů či vojáků až po finálního Bosse a Salma Hayek je kosí jednoho po druhém a mrtvoly sen vrší na sebe. Násilí a krve je požehnaně. Scéna kdy nastoupí Sadista je výborná od začátku do konce a jeho smrt byla povedená. Salma Hayek je výborná a na to, že jí táhne na 50 je dost sexy. Film mě příjemně překvapil. 70%(8.2.2015)

Co na to říct... Já mám takové akční jednohubky rád a když v nich hraje něco podobného, jako v tomto případě byla neskutečně dobrá a fakt sexy S. Hayek, neodolám ani omylem. V žánru nic nového, přitežené za vlasy to bylo hodně, ale na ten rozpočet.... Dobré prostředí, kvalitní akce. Hudba moc fajn. Já byl naprosto uspokojen :D.(3.3.2015)

Tak Salma vypadá na svůj věk opravdu parádně. To je minimálně za tři hvězdičky. Everly kromě Salmy nabízí ještě černočerný zvrácený humor a ulítlou zápletku hodnou totálního béčkového výplachu, kde prostitutka (z donucení) likviduje jednoho záporáka za druhým různými druhy zbraní včetně brokovnice, kulometu a kyseliny. Akorát to není moc akční film, ale spíše takový slasher, kde je důležitější spíše zobrazit co nejefektněji a co nejkrvavěji scénu lividace záporáků, než předvést nějakou akční scénu (Everly je vlastně akčnější verzí I Spit on Your Grave). Občas mi to už přišlo samoúčelné a zbytečně sadistické. Ale možná jsem jen přecitlivělý na podobné typy filmů. Každopádně to Everly stálo jednu hvězdičku v mém hodnocení.(1.3.2015)