Reklama

Reklama

The King's Daughter

  • USA Mermaid (pracovní název) (více)
Trailer

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

kockodan odpad!

všechny recenze uživatele

Dávicí reflex a velké nutkání na zvracení se dostavuje zhruba po pěti až deseti minutách. Napsat že se jedná o sračku pro low IQ plebs by byl defacto kompliment. Pokud máte IQ jen mírně nad hranicí imbecility a vydržíte tyto blitky sledovat víc jak 20 minut, garantuji vám, že se budete chtít zabít, nebo aspoň začít brutálně sebepoškozovat čímkoliv, co bude po ruce, i když jste k tomu nikdy sklony neměli! ()

Reklama

MickeyStuma odpad!

všechny recenze uživatele

Bizarní pohádkové fantasy studia Disney odehrávající se na dvoře krále Ludvíka XIV. který se po pokusu o atentát uvědomil svou smrtelnost, a tak z mořský vod nechal unést mořskou pannu, s úmyslem z ní získat životní sílu. Ale udělal chybu, že si do svého zámku ve Versailles nechal nastěhovat svou nemanželskou dceru. Zbytek už musí být každému jasný. A to se ještě dle správné pohádkové šablony musí ona dcerka z jasně pochopitelných důvodů vdát za někoho, koho nemá ráda. Pierce Brosnan po LGBT…  filmové příšernosti ve spojení s BLM o Popelce opět v roli vládce, kde onen kodex LGBT… a BLM samozřejmě vynechán není. Scénář byl zpracován na základě knižní předlohy pod názvem „Měsíc a slunce´ literární autorky Vonda N. McIntyreové, jako obvykle liberálně patřičně upravené. Výprava je úžasná, ale i tak by mohly být prostory zahrady zámku Versailles a prostory zámku využity daleko více. Na kostýmní film není co vytknout. Co se týče dějového aspektu se smyslem pro dobrodružství, romanci a pohádkovou přitažlivost, jedná se o jeden ohromný nezáživný chaos v celém svém spektru pojetí. Dějová linka je sice pevně daná, ale příběh jako takový nevyužívá pevná místa dějové zápletky v rámci dramatizace a hlavně postav, které tak spíše vyvolávají dojem čiré náhodnosti. Už samotný Ludvík XIV. Ještě nikdy snad neměl tak nejednoznačný charakter. A takhle je to se všemi. Že bude mořská panna vyobrazena v CGI nijak nepřekvapí, jen kdyby to tak moc nebylo vidět. Spousta věcí nedovysvětlených, spousta dějových odboček nedokončených, zkrátka nic, co by mohlo po divácké stránce zaujmout. Ale hlavně že se na dvoře Ludvíka XIV procházejí lidé z Afriky a ve společenském sále zámku se musejí líbat dvě lesby. Zkrátka a dobře, práce kvapná, málo platná. Film byl v kinech uveden se zpožděním kvůli covidové krizi, ale po shlédnutí nelze nic jiného uvést, než že měl zůstat tam, kde byl. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

The King´s Daughter" v podstate môžem ohodnotiť iba slovom okey. Nie je to nejako extra zaujímavé, nemá to viac-menej čím prekvapiť a viete odhadnúť asi všetko čo sa počas tohto príbehu stane. Už len fakt, že to všetko začíname otváraním knižky veľmi jasne udáva tón, ktorým to pôjde. Čo je pre mňa na filme dobré je hudba a výprava. Myslím si, že do éry to pasuje a vyzerá to pekne. Okrem toho musím povedať, že tento Versailles je absolútne nádherný. Nebol som tam, no pôsobí to na mňa až moc nádherne. Efekty sú v pohode, no miestami je zase ťažké sledovať túto morskú pannu a nejako to brať seriózne. Vieme, že sa pozeráme na triky. Na druhú stranu ten dizajn je trošku iný ako sme mali možnosť zatiaľ morské panny vidieť. Takže uznám tvorcom to. Čo sa ale postáv a príbehu týka, neprekvapí to v absolútne ničom. Viete presne čo sa bude diať. Sú tu jasní hrdinovia... sú tu jasní zloduchovia... rovnako dialógy sú niekedy mimoriadne trápne. Ale vo výsledku sa dokážem na to pozrieť a povedať, že ma to neotrávilo alebo neunudilo na smrrť. V podstate... okey film. Hodnotenie: C+ ()

Merotren 

všechny recenze uživatele

A tohle že bylo 7 let uloženo ve skladu? Docela chápu, že to tam vůbec někdo odkládal, ale už nechápu, že měl někdo potřebu to teď vytahovat. Film, do kterého Čína nasypala 20 mega, což je největší investice, kterou kdy země poskytla filmu, který nebyl jimi produkován, a výsledek je tohle. Hnusná, nudná splácanina, která má sice přiměřenou stopáž, ale i tak má potřebu běžet tak rychle do konce, že prakticky nemá co vyprávět a vy vůbec nevíte, co se tam děje nebo co je cílem a o co komu jde. A ani se nebudu zmiňovat o směšně vypadajícím Brosnanovi, pořád to nemůžu dostat z hlavy. 3,5/10 ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Film bol natočený už v roku 2014. Natáčalo sa mimo iného aj na zámku Versailles, v slávnej Zrkadlovej sieni. (Real Tom Hardy)
  • Film vznikl na motivy knihy americké spisovatelky Vondy N. McIntyre „The Moon and The Sun“, která v roce 1998 získala prestižní ocenění Nebula. Porota ji ve finále upřednostnila i před „Hrou o trůny“ od spisovatele George R.R. Martin, jež  později posloužila jako předloha pro seriál Hra o trůny (od r. 2011). (IlMagnifico)

Reklama

Reklama