Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný.(14.10.2012)

Bridget Fondová, jako brutální Nikita, zabíjí, aby mohla žít....... Scénář : Robert Getchell a Alexandra Seros.(7.10.2011)

Průměrný zapomenutelný remake Bessonovy klasiky.(8.3.2016)

Pro mě je to stará klasika na kterou se dá neustále dívat. Film má naprosto perfektní příběh, který nemá sebemenší chybu. Co se týče akce - tak pár akčních scén zde je - jsou slušné, ale spíš je to thriller, což nevadí. Příběh a celkově film má dobrou atmosféru, nečekané zvraty, nepředvídatelnost, nostalgii (hlavně na konci filmu), romntický nádech je zde taky - dokonce mi přišel ucházející nad to, že romantické filmy nemám rád. Konec výborný, smutný. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Bridget Fonda jako hlavní hrdinka filmu je výborná. Ostatní herci také dobří. Hudba lehčí nadprůměr. Takže film vidím na poctivých 92% = *****(20.11.2012)

• Hogun

Klasický americký remake. Skopírujeme pôvodný scenár, pridáme nepresvedčivé herecké výkony, celé to okoreníme zbytočným pátosom a trapnými "cool" scénami a dostaneme hodne priemerný snímok made in holywood. Ak ešte ku tomu poznáte aj pôvodnú predlohu, tak aj ten priemer bledne ako tri krát precedený čaj. 3/10(25.11.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 35. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)