Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to úplne priemerný thriller, ktorý je remakom francúzskej klasiky. Má dosť dobrý príbeh o narkomanke, ktorá pri lúpeži zastrelí policajta, za čo je odsúdená na trest smrti, ale vláda ju zachráni pod podmienkou, že z nej vychová špičkového zabijaka, inak skončí tak ako mala a tak s tým súhlasí. Ale časom sa zamiluje a chce žiť normálny život, ale jej nadriadení ju len tak nenechajú. Spracovanie nie je úplne zlé, ale moc s ním spokojný nie som. Ešte prvá tretina je na tom dobre, dejovo je to zaujímavé a na narkomanku, ktorá sa postupne mení na zabijaka sa pozerá dobre, ale keď ju prepustia zo základne a dostane sa medzi ľudí, kde sa zamiluje, tak zaujímavosť filmu dosť upadne, romantika je tu veľmi zle zvládnutá, nefunguje to, ich vzťahu sa vôbec nedá fandiť a tak tu ani nemá čo zaujať, mimo tých akčnejšie ladených scén tu už nie je vôbec o čo stáť. Akcie je tu veľmi málo, ale nie je zlá. Je tu jedna celkom vydarená prestrelka v hoteli, zaujímavá situácia, v ktorej je hlavná hrdinka prezlečená za servírku a aj ten zvyšok je celkom slušný. Nie je to nič výnimočné, čo by sa oplatilo pozrieť samostatne, ale svoj účel splní. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná Bridget Fonda v hlavnej úlohe, charizmatický Gabriel Byrne, poteší aj Harvey Keitel v menšej úlohe čističa, ale až na priateľa hlavnej hrdinky, ktorý ma nezaujal ani trochu sú dobrí všetci. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, klasický štýl deväťdesiatych rokov, takže tu som nadmieru spokojný. Keď už remake francúzskeho originálu, tak radšej Hong Kongský film Black cat, ktorý je nielen dejovo lepšie zvládnutý, ale aj akčnejší. Aj na toto sa dalo pozerať, ale okrem prvej tretiny, obsadenia a tej trochy akcie tu nie je o čo stáť. 54% ()

Falko

Uznavam, ze niektore akcne sceny boli pritiahnute za vlasy a aj hudba od Hansa Zimmera bola niekedy divna, ale nasiel som chvilkami aj pekne melodie. V druhej tretine sa trosku akcne tempo spomalilo, ale vobec mi to nevadilo, pretoze som v Bridget Fonda nevidel len vrazdiaci stroj, ale aj cloveka, ktory tuzi po laske. Okrem toho mi Bridget najviac utkvela ako casnicka v romantickej komedii MUZE TO POTKAT I VAS (1994) po boku Nicolasa Cagea, ktory sa s nou chcel podelit o 2 miliony dolarov :-) Dalej ma milo prekvapila uloha chameleona Harveyho Keitela ako Viktor cistic a skutocne som mu to zral :-) Reziser John Badham dnes uz nataca len nejake epizody serialov, ale najviac sa mi pacila od neho komedia o robotovi Johnny 5 s ludskymi myslenim a citenim CISLO 5 ZIJE (1986). Neskor natocil este par akcnych komedii a thrillerov, napr. POLDOVI V PATACH (1991) s Michaelom J. Foxom alebo V POSLEDNI CHVILI s Johnnym Deppom... 06.08.2009 ____ Bridget Fonda - (Maggie Hayward / Claudia Anne Doran / Nina) +++ Gabriel Byrne - (Bob) +++ Dermot Mulroney - (J.P.) +++ Miguel Ferrer - (Kaufman) +++ Anne Bancroft - (Amanda) +++ Harvey Keitel - (Viktor čistič) +++ Michael Rapaport - (Big Stan) +++ Produkcia: D.J. Caruso +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

castor

Profesionální zabiják je profese jako každá jiná. A tahle fuška s nedoceněnou Bridget Fondou, která jako bývalá narkomanka dostává poslední šanci, je relativně příjemná, neurazí, ale po jejím shlédnutí budete rádi, že žijete obyčejný, nudný život!! Ocenit můžu tak akorát atmosféru, hudbu a relativně solidní akční scény. John Badham je na tom režijně asi jako podprůměrný Peter Hyams (Timecop), ale tahle štace nedopadla zdaleka špatně!! ()

POMO

Remake kultovej Bessonovej Nikity hollywoodským remeselníkom Johnom Badhamom. Keby som nepoznal originál, prišiel by mi ako štandardný hollywoodský akčňák so zaujímavým námetom. Keďže ho ale poznám, príde mi ako recyklovaný odvar skvelého originálu bez náznaku autorského dotyku. Moje 3* sú iba kompromisom pre tých, ktorí Bessonovu Nikitu nevideli. ()

Hal_Moore

Bessonovu Brutální Nikitu jsem zatím ještě neviděl, tak nehodlám srovnávat. Pro mě bylo Místo, odkud není návratu klasickou akční podívanou raných devadesátých let - Zajímavé herecké složení, slušné akční scény, romantika, Hans Zimmer se svými syntetizátory, Harvey Keitel vypadající jako Kevin Spacey.. Nebyl jsem ani zklamán, ani šokován, ba ani překvapen. Dostal jsem do puntíku vše co jsem očekával. ()

• Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)
  • Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)