Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

• Morholt

Kopírka z kategorie absolutních a ty, až na výjimky jako např. Funny Games, moc dobře nedopadají. Američané se ani nesnažili na francouzském originálu něco měnit a obměnili jen obsazení. Což o to, casting by byl docela vyvedený a vesměs se tady sešli herci, které mám docela rád a i typologicky by ke svým postavám sedli, ale problém je ten, že Reno, Karyo a Anne Parillaud byli ještě o třídu výš a i přesto, že Badham pečlivě opisoval, Bessonův režisérský rukopis tu jednoznačně chybí. Možná, že kdybych viděl tuhle Nikitu jako první, hodnotil bych výše, ale takhle vypotím maximálně 40%.(17.12.2015)

• velkyvezir

Tohle není remake Bessonovy Nikity, toto je velmi nepovedená kopie Bessonova filmu a jen žasnu, že Harvey Keitel do tohoto filmu šel. Naprosto nechápu, proč byl tento film natočen, to nějak USA ušetřily na autorských právech či co? Tento film je opravdu otřesný a jednu hvězdičku dávám jen proto, že dodržuji pravidlo, že každý film stál tvůrce nějakou námahu a dát "odpad!" by nebylo fér. Zlatý Luc Besson!(29.8.2007)

Velice dobry remake Brutalni Nikity. Bridget Fonda (Maggie/Nina), Gabriel Byrne (Bob) a Anne Bancroft (Amanda) jsou IMHO vyborni a Harvey Keitel, prestoze ma malo prostoru, Renovu 'Viktoru Cisticovi' ostudu rozhodne nedela. Dalsi velke plus jsou akcni sceny, ktere jsou velice dobre remeslne zvladnute a uveritelne (ten druh uveritelnosti ktery je v akcnakach velmi vzacny - viz. napr Bourne Identity). Dej se od originalu odlisuje, ale ma hlavu a patu. A konecne hudba - jsem presvedcen ze Hans Zimmer pro tenhle prehlizeny film vytvoril NEJ soundtrack sve kariery a jeden z NEJ soundtracku vubec. Doslo to tak daleko, ze jsem si proste musel na ebay koupit CD - a nelituju. Orchestralky 'Hate' a 'Happy Birthday Maggie' jsou fantasticke a soulova zpevacka Nina Simone pri 'Feeling Good' a beatlesacke 'Here Comes The Sun' taky vali. Ted ale pozor: za kazdou cenu se VYHNETE sledovani tohohle filmu na TV NOVA v dabovane verzi. Poprve jsem ho videl na CT1 a bylo to ok - NOVA film predabovala a razem je to skoro o 2 hvezdy dolu! Z mne nepochopitelneho duvodu se v reci objevila spousta vulgarizmu typu 'svine', 'hajzle' atd. (aby se zduraznilo ze jde o 'drsny' film ?!?), ktere nici atmosferu + hlasy ktere postavam vylozene nesednou. Podobnou hruzu jsem s NOVOU zazil uz jednou - u kultovniho Blade Runner. Takze.. jedine original.(8.7.2005)

Uznavam, ze niektore akcne sceny boli pritiahnute za vlasy a aj hudba od Hansa Zimmera bola niekedy divna, ale nasiel som chvilkami aj pekne melodie. V druhej tretine sa trosku akcne tempo spomalilo, ale vobec mi to nevadilo, pretoze som v Bridget Fonda nevidel len vrazdiaci stroj, ale aj cloveka, ktory tuzi po laske. Okrem toho mi Bridget najviac utkvela ako casnicka v romantickej komedii MUZE TO POTKAT I VAS (1994) po boku Nicolasa Cagea, ktory sa s nou chcel podelit o 2 miliony dolarov :-) Dalej ma milo prekvapila uloha chameleona Harveyho Keitela ako Viktor cistic a skutocne som mu to zral :-) Reziser John Badham dnes uz nataca len nejake epizody serialov, ale najviac sa mi pacila od neho komedia o robotovi Johnny 5 s ludskymi myslenim a citenim CISLO 5 ZIJE (1986). Neskor natocil este par akcnych komedii a thrillerov, napr. POLDOVI V PATACH (1991) s Michaelom J. Foxom alebo V POSLEDNI CHVILI s Johnnym Deppom... 06.08.2009 ____ Bridget Fonda - (Maggie Hayward / Claudia Anne Doran / Nina) +++ Gabriel Byrne - (Bob) +++ Dermot Mulroney - (J.P.) +++ Miguel Ferrer - (Kaufman) +++ Anne Bancroft - (Amanda) +++ Harvey Keitel - (Viktor čistič) +++ Michael Rapaport - (Big Stan) +++ Produkcia: D.J. Caruso +++ Hudba: Hans Zimmer +++(6.8.2009)

akční scénky ujdou, holka je hezká. Jinak jde o feťačku co zabije poldu, pak ji popraví a když už je oficialně mrtvá, tak ji vytrénujou na zabijáka. Období vzdoru mi přišlo trochu divný, s tou žvejkou ale pak je docela hezká akce, zamilovanost nic moc, další menší fušky, kdy zjistí že ji to brání v žovotu a závěrečná část, kde unikne osudu. určitě nenudí..(18.9.2015)

• - Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 35.

• - Ve filmu roli čističe hraje herec Harvey Keitel. Podobnou roli ztvárnil i o rok později ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), jakožto Winston Wolf, co řeší problémy. (StropS)