Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný.(14.10.2012)

• BlueNeon81

Deja vú? Ale kde, to je len jeden z mnohých amerických remakov pre konzumnú väčšinu divákov, ktorí za normálnych okolností nepričuchnú k zahraničným filmom. Koncept filmu sa striktne drží pôvodnej predlohe, avšak nastali určité zmeny. Zmizlo ono povestne tajomno, hlavná hrdinka nemá rešpekt voči nikomu a celé je to také popcornové. Miestami som zažíval WTF momenty, napríklad z introvertného pokladníka sa stal extrovertný fotograf, Bobova galantnosť, nadhľad a inteligencia je takisto preč, proste celé je to tu také domotané a tak krásne vidieť, ako si scenáristi s prispôsobením príbehu nevedeli rady. Bridget Fonda to celkom zaujímavo zahrala, aj keď jej samozrejme scenár hádzal poriadne polená pod nohy, ale beriem ako plus práve to, ako poodhalila ako ešte chuligánske pouličné dievča neoholené podpazušie. Aj Zimmerova hudba tu má totálne rezervy. Nuž, veľmi slabý remake.(27.8.2011)

akční scénky ujdou, holka je hezká. Jinak jde o feťačku co zabije poldu, pak ji popraví a když už je oficialně mrtvá, tak ji vytrénujou na zabijáka. Období vzdoru mi přišlo trochu divný, s tou žvejkou ale pak je docela hezká akce, zamilovanost nic moc, další menší fušky, kdy zjistí že ji to brání v žovotu a závěrečná část, kde unikne osudu. určitě nenudí..(18.9.2015)

Pro mě je to stará klasika na kterou se dá neustále dívat. Film má naprosto perfektní příběh, který nemá sebemenší chybu. Co se týče akce - tak pár akčních scén zde je - jsou slušné, ale spíš je to thriller, což nevadí. Příběh a celkově film má dobrou atmosféru, nečekané zvraty, nepředvídatelnost, nostalgii (hlavně na konci filmu), romntický nádech je zde taky - dokonce mi přišel ucházející nad to, že romantické filmy nemám rád. Konec výborný, smutný. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Bridget Fonda jako hlavní hrdinka filmu je výborná. Ostatní herci také dobří. Hudba lehčí nadprůměr. Takže film vidím na poctivých 92% = *****(20.11.2012)

Nebylo marné natočit ramake francouzského hitu Brutální Nikita. John Badham je typem režiséra, který nijak nelpí na vystavění jednotlivých charakterů postav, ale spíše jde rovnou na věc. Zvládá především akční sekvence. To ostatní jako jsou dialogy, práce s herci nebo psychologické vybarvení postav je mu ukradené. Remake je tedy více akční, ale pro psychologii postav není prostor. Bridget Fonda není úplně špatná a Harvey Keitel mě bavil. Badhamovi se z psychologicky laděného francouzského originálu podařilo vytvořit akční thriller, který si s logikou neláme hlavu. Občas taková kombinace není k zahození. 60%(12.12.2009)

• - Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 35. (Zdroj: ČSFD.cz)