Zabiják

Místo, odkud není návratu - Zabiják

Point of No Return

Zabijak

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1993, 104 min (Director's cut: 104 min)

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný.(14.10.2012)

• MartinezZ

Šmarja, moje chyba, nepřečetl jsem si, o ček film je. Čtu "Krimi-Thriller-Akční-Romantický" a hned na začátku se romanticky vraždí devadesátkové smažky. Ve chvíli, kdy se posmrtně probouzí mi to začíná něco připomínat, otvírám CSFD a hle, remake béčkové průměrniny "Nikita". Americký remake navíc pozbyl onoho průměru a tak zbyla jen nezajímavá a nudná Nina.(6.4.2012)

Ani nevím pořádně proč, ale já tomu nakonec ty poctivé tři dám, na 4 to ale nebude:). Zpočátku to na mě působilo jako béčkovej dosti nevydařenej brak z první půlky "devadesátek", ale postupně mě to docela vtáhlo do děje. S představitelkou hlavní role Bridget Fonda jsem měl zpočátku trochu problém, v pozici kriminální trosky vypadala dost nelichotivě a ve chvíli, kdy z ní začali "dělat dámu" mi až na hezké nohy poněkud připomínala ... jak to kulantně nazvat...Dustina Hoffmana v Tootsie...:), ale postupně jsem si na ní zvykl. Asi si budu muset doplnit "vzdělání" o francouzský originál.(8.10.2016)

Profesionální zabiják je profese jako každá jiná. A tahle fuška s nedoceněnou Bridget Fondou, která jako bývalá narkomanka dostává poslední šanci, je relativně příjemná, neurazí, ale po jejím shlédnutí budete rádi, že žijete obyčejný, nudný život!! Ocenit můžu tak akorát atmosféru, hudbu a relativně solidní akční scény. John Badham je na tom režijně asi jako podprůměrný Peter Hyams (Timecop), ale tahle štace nedopadla zdaleka špatně!!(9.4.2006)

• Shaqualyck

Hodně nepodařený americký remake kultovního Bessonova snímku Brutální Nikita zaostává za původním filmem snad ve všech ohledech. Bridget Fonda sice dělá co může, stejně jako Gabriel Byrne nebo Harvey Keitel coby Viktor čistič, to ale nic nemění na faktu, že jde o naprosto zbytečný film, který zdaleka nedosahuje kvalit francouzského originálu.(1.12.2006)

• - Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 35. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu roli čističe hraje herec Harvey Keitel. Podobnou roli ztvárnil i o rok později ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), jakožto Winston Wolf, co řeší problémy. (StropS)