Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to úplne priemerný thriller, ktorý je remakom francúzskej klasiky. Má dosť dobrý príbeh o narkomanke, ktorá pri lúpeži zastrelí policajta, za čo je odsúdená na trest smrti, ale vláda ju zachráni pod podmienkou, že z nej vychová špičkového zabijaka, inak skončí tak ako mala a tak s tým súhlasí. Ale časom sa zamiluje a chce žiť normálny život, ale jej nadriadení ju len tak nenechajú. Spracovanie nie je úplne zlé, ale moc s ním spokojný nie som. Ešte prvá tretina je na tom dobre, dejovo je to zaujímavé a na narkomanku, ktorá sa postupne mení na zabijaka sa pozerá dobre, ale keď ju prepustia zo základne a dostane sa medzi ľudí, kde sa zamiluje, tak zaujímavosť filmu dosť upadne, romantika je tu veľmi zle zvládnutá, nefunguje to, ich vzťahu sa vôbec nedá fandiť a tak tu ani nemá čo zaujať, mimo tých akčnejšie ladených scén tu už nie je vôbec o čo stáť. Akcie je tu veľmi málo, ale nie je zlá. Je tu jedna celkom vydarená prestrelka v hoteli, zaujímavá situácia, v ktorej je hlavná hrdinka prezlečená za servírku a aj ten zvyšok je celkom slušný. Nie je to nič výnimočné, čo by sa oplatilo pozrieť samostatne, ale svoj účel splní. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná Bridget Fonda v hlavnej úlohe, charizmatický Gabriel Byrne, poteší aj Harvey Keitel v menšej úlohe čističa, ale až na priateľa hlavnej hrdinky, ktorý ma nezaujal ani trochu sú dobrí všetci. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, klasický štýl deväťdesiatych rokov, takže tu som nadmieru spokojný. Keď už remake francúzskeho originálu, tak radšej Hong Kongský film Black cat, ktorý je nielen dejovo lepšie zvládnutý, ale aj akčnejší. Aj na toto sa dalo pozerať, ale okrem prvej tretiny, obsadenia a tej trochy akcie tu nie je o čo stáť. 54% ()

Hal_Moore

Bessonovu Brutální Nikitu jsem zatím ještě neviděl, tak nehodlám srovnávat. Pro mě bylo Místo, odkud není návratu klasickou akční podívanou raných devadesátých let - Zajímavé herecké složení, slušné akční scény, romantika, Hans Zimmer se svými syntetizátory, Harvey Keitel vypadající jako Kevin Spacey.. Nebyl jsem ani zklamán, ani šokován, ba ani překvapen. Dostal jsem do puntíku vše co jsem očekával. ()

Falko

Uznavam, ze niektore akcne sceny boli pritiahnute za vlasy a aj hudba od Hansa Zimmera bola niekedy divna, ale nasiel som chvilkami aj pekne melodie. V druhej tretine sa trosku akcne tempo spomalilo, ale vobec mi to nevadilo, pretoze som v Bridget Fonda nevidel len vrazdiaci stroj, ale aj cloveka, ktory tuzi po laske. Okrem toho mi Bridget najviac utkvela ako casnicka v romantickej komedii MUZE TO POTKAT I VAS (1994) po boku Nicolasa Cagea, ktory sa s nou chcel podelit o 2 miliony dolarov :-) Dalej ma milo prekvapila uloha chameleona Harveyho Keitela ako Viktor cistic a skutocne som mu to zral :-) Reziser John Badham dnes uz nataca len nejake epizody serialov, ale najviac sa mi pacila od neho komedia o robotovi Johnny 5 s ludskymi myslenim a citenim CISLO 5 ZIJE (1986). Neskor natocil este par akcnych komedii a thrillerov, napr. POLDOVI V PATACH (1991) s Michaelom J. Foxom alebo V POSLEDNI CHVILI s Johnnym Deppom... 06.08.2009 ____ Bridget Fonda - (Maggie Hayward / Claudia Anne Doran / Nina) +++ Gabriel Byrne - (Bob) +++ Dermot Mulroney - (J.P.) +++ Miguel Ferrer - (Kaufman) +++ Anne Bancroft - (Amanda) +++ Harvey Keitel - (Viktor čistič) +++ Michael Rapaport - (Big Stan) +++ Produkcia: D.J. Caruso +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

POMO

Remake Bessonovej NIKITY od hollywoodskeho remeselníka Johna Badhama. Pokiaľ by som nepoznal originál, prišlo by mi to ako štandardný hollywoodsky krimi akčák so zaujímavým námetom. Keďže ho ale poznám, príde mi to ako smiešny recyklovaný odvar skvelého originálu bez štipky bessonovskej poetiky (a Jeana Rena ako čističa Viktora). Trojhviezdičkový verdikt je len takým nejakým dobrosrdečným kompromisom pre tých, ktorí NIKITU nevideli. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vláda se rozhodla dát vám druhou šanci." Americká verze Nikiti, která doslova kopíruje původní verzi scénu po scéně. Je tam jen pár drobných odchylek. Tenhle remake se mi líbil více než tolik chválený a opěvovaný originál od Bessona. Hlavní zásluhu na tom má Bridget Fonda. Ta ztvárnila feťačku a vražedkyně, která místo křesla dostává druhou šanci velmi přesvědčivě. Navíc je velmi atraktivní, takže je pořád na co koukat. - 70%. ()

• Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)
  • Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)