Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

lola3121

Tenhle film jsem viděla někdy v roce 1994 a hodně se mi líbil. Vůbec jsem netušila, že to je vlastně remake francouzského filmu, natočeného o tři roky dřív. Bridget Fondová byla výborná, stejně jako Viktor Čistič. A na tom trvám i po letech, když jsem konečně zhlédla i originál, který je samozřejmě neméně výživný. ()

lennyd

Maggie (Bridget Fonda) se svými přáteli nemyslí na nic jiného, než jak a kde sehnat další dávku. Rozhodnou se vyloupit lékárnu - ale nepočítají s tím, že se majitel bude bránit, a že policie přijede tak brzy. V tratolišti krve končí několik policistů a ostatní lupiči mimo Maggie. Ta dostává od tajné služby nabídku, kterou nelze odmítnout. Buď se nechá vycvičit na speciální agentku, nebo ji čeká trest smrti. Po několika měsících opouští výcvikové středisko, krásná - ale velmi nebezpečná mladá dáma... Nikitu jsem znal vždycky jen z Bessonova originálu, a tento americký remake byl pro mne skryt pouze za výborným soundtrackem Hanse Zimmera v kombinaci s úžasnou Ninou Simone. A po letech jsem si řekl, že když už mám soundtrack dokonale naposlouchaný, že bych možná zvládl i vlastní film. A musím říct, že jsem nebyl nijak zklamaný - Bridget Fondové to v roli Nikity .. ehm pardon Maggie sekne, a Gabrial Byrne jako její šéf taky není vůbec špatný. Trochu mne jen zklamal příliš rychlý konec - když se to vezme kolem a dokola, tak Maggie ve své roli zvládla pouhé dvě akce (zato ale skvěle natočené - scéna v koupelně, lahůdka).. ()

helloween93

Johna Badhama jsem vždy považoval za rutinéra, který nikdy převratný film nenatočil a v případě remaku Brutální Nikity tomu nebylo jinak. Příběh je věrnou kopií Bessonova originálu. Právě francouzský režisér spáchal s dalšími dvěma kolegy scénář. Tam, kde se scénář trochu odlišuje od původního snímku je to tragédie - celá epizoda s Viktorem čističem. Fondovou nemusím, stejně jako nesympatického Mulroneyho. Soundtrack od Zimmera byl ve srovnání s původním hudebním doprovodem Erica Serry docela jalový. Badham tímto filmem začal sérii 4 komerčně neúspěšných filmů - v roce 93 mu kromě Point of No Return propadl i Another Stakeout, následující rok Drop Zone se Snipesem a roku 1995 diváky nezaujal snímek Nick of Time s Deppem. Tuhle Nikitu si už určitě nezopakuji. 2* ()

castor

Profesionální zabiják je profese jako každá jiná. A tahle fuška s nedoceněnou Bridget Fondou, která jako bývalá narkomanka dostává poslední šanci, je relativně příjemná, neurazí, ale po jejím shlédnutí budete rádi, že žijete obyčejný, nudný život!! Ocenit můžu tak akorát atmosféru, hudbu a relativně solidní akční scény. John Badham je na tom režijně asi jako podprůměrný Peter Hyams (Timecop), ale tahle štace nedopadla zdaleka špatně!! ()

Hal_Moore

Bessonovu Brutální Nikitu jsem zatím ještě neviděl, tak nehodlám srovnávat. Pro mě bylo Místo, odkud není návratu klasickou akční podívanou raných devadesátých let - Zajímavé herecké složení, slušné akční scény, romantika, Hans Zimmer se svými syntetizátory, Harvey Keitel vypadající jako Kevin Spacey.. Nebyl jsem ani zklamán, ani šokován, ba ani překvapen. Dostal jsem do puntíku vše co jsem očekával. ()

• Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)
  • Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)