Veľké príbehy obyčajných ľudí. Všetci snívame. O novom dome, dovolenke, svadbe, alebo aj o maličkosti, ktorú si z rôznych príčin nemôžeme dovoliť. Často však zo všetkého najviac potrebujeme nádej. Možno máte v hlave nápad, ako potešiť blízkeho človeka, ale nemáte prostriedky a šancu realizovať ho. Televízia JOJ prichádza s rodinnou reláciou, v ktorej je populárny slovenský moderátor Vilo Rozboril pripravený množstvu snívajúcich splniť, čo im na očiach vidí.
A hoci život sa vrátiť nedá a o vlastnom zdraví nerozhodujeme vždy my sami, aj vďaka relácii V siedmom nebi sa na celom Slovensku môžu diať zázraky!
Vďaka spolupráci s nadáciou Ľudia ľuďom každý týždeň uvidíte trojicu veľkých príbehov obyčajných ľudí. Príbehy, ktoré napísal sám život. Príbehy, ktoré vyčaria úsmev na vašej tvári, ale často aj rozplačú celé Slovensko. Uvidíte aj známe osobnosti, ktoré príbehy snívajúcich prežijú na vlastnej koži spolu s nimi. (TV JOJ)

Autogram

Málokedy sa mi to stane, ale pri Siedmom nebi ide o reláciu, ktorú naozaj nedokážem ohodnotiť. Akékoľvek hodnotenie by, podľa mňa, bolo urážkou niektorej strany, ktorá sa relácie zúčastňuje. Nedá mi ale podotknúť, že odpad tu môže dať len niekto, kto nikdy nepotreboval pomoc druhých alebo nikdy druhému nepomohol nezištne ani zištne. Nepochybne sa v Siedmom nebi objavujú prevažne ľudia, ktorí pomoc potrebujú, ak všetka ich snaha zlyhá. A môže to byť z dôvodu vážnej choroby, nehody, ľahostajnosti druhých alebo aj vlastných zlých rozhodnutí alebo jednoducho pre to, že človek je na svoju situáciu príliš mladý alebo starý. Medializovanie pomoci je asi práve kameňom úrazu pri hodnotení, ale čo keď Vilova medializácia nijak neznižuje osoh tejto pomoci, prípadne ho zvyšuje účasťou iných, čo by sa inak o ničom nedozvedeli? ()

tron

Chápem, že mnohých štve, ale pre mňa je Vilo Rozboril jedným z moderátorov môjho detstva a puberty. Sledoval som ho v Cestovinách, Smiechotách, VILOmeninách a dokonca aj v Mojsejovcoch (sorry no). Takže pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako mu v roku 2008 Markíza odklepla doják Modré z neba. Vážny formát pre šaša? A prečo nie? Fungovalo to už v zahraničí, kde klauni vo filmových drámach podávali brilantné herecké výkony, zdravím Jima Carreyho. A fakt to vyšlo - Modré z neba patrilo k najúspešnejším a najvýstavnejším formátom televízie. Konkurencia sa ho snažila kopírovať, ale zbytočne. Mala neobratných moderátorov, ťažkopádne réžie, škaredý vizuál a nedisponovala poriadnym rozpočtom (napr. Splněné sny na Barrandov Family, kde keď človek dostal 10-minútový let balónom alebo jazdu na koni, vyzeralo to, že sa televízia poriadne pleskla po vačku). Už po odvysielaní nového dielu boli každých 30 minút reklamy na nadchádzajúci a i ten trhal rekordy v sledovanosti. Lenže potom sa „niečo“ stalo. Nikto nevie, čo presne. Občas presiakli náznaky, teórie a informácie, ale nič nebolo oficiálne potvrdené. Obecne sa každopádne malo za to, že výroba každej časti pripadala televízii pridrahá. Napätá atmosféra medzi Markízou a Rozborilom vyvrcholila v roku 2014, kedy moderátor prešiel do konkurenčnej Jojky. V siedmom nebi bolo v skutočnosti len jemne upravenou kópiu markizáckej verzie. Je to dojemné a scenáre sú strategicky dobre vyvážené - v každej časti je hrozne smutný až tragický príbeh, jeden povedzme veselší/optimistickejší + ešte jeden bonusový. Mne spôsob, akým to Rozboril robí, vyhovuje. Príliš neriešim, že navštevuje rodiny na hranici chudoby a pritom má hodinky v cene dvojizbového bytu. Pripadá mi ako človek, ktorý verí tomu, čo robí, hoci, ako vravím, chápem, že mnohým nesedí a neznášajú ho. Čo je vlastne dosť zvláštne, lebo pomáha ľuďom. V neposlednom rade by som možno chcel povedať blbosť, ale poviem ju. Kto z vás Rozborila kritizuje? Tí z vás, ktorí ste v jeho relácii nikdy neboli, ktorí ste na tom finančne pomerne dobre, máte OK zdravie. Neviem o JEDINOM prípade v histórii tak Siedmeho neba, ako V siedmom nebi, že by účinkujúci protestoval proti tomu, že by bol zneužitý, ponížený, že by bola pošliapaná jeho ľudská dôstojnosť. V tomto som na strane Rozborila. Dôstojnosť ľuďom, ktorí sú na tom zle, na Slovensku zašliapava do bahna štát. Nestará sa o to, o čo by sa mal starať a potom to tak vyzerá. Kvôli tomu problémy ľudí musia riešiť televízie a nie ministerstvá platené z mojich, našich, vašich daní. Štát na ľudí, ktorí potrebujú pomoc, je*e a ak od neho niečo chcú, zadrbe ich nekompromisne do zeme a prinúti ich cítiť sa ako menejcenní. Ja som u Rozborila nikdy žiadne ponižovanie, zneužívanie ani zosmiešňovanie účinkujúcich nevidel. Jasné, je to robené na efekt (srdcervúci príbeh, plače účinkujúci, moderátorovi sa lesknú oči a do toho začne hrať pesnička o smrti a nádeji), tak ale takto tie relácie fungujú už pekných pár desaťročí. Neviem, ako by ste to robili vy, ak by ste boli režisérmi. Mne to vyhovuje. Kebyže tento štát funguje normálne tak, ako by mal, relácie ako táto by nemuseli existovať. () (méně) (více)

MM_Ramone odpad!

Pokryteckému supovi Vilovi Rozborilovi sa podarilo do tejto jeho ďalšej pseudo-charitativnej televíznej show dotiahnúť aj roky utiahnutú invalidnú chuderu, niekdajšú slávnu slovenskú popovú speváčku Mariku Gombitovú. To nechutné sentimentálne manipulatívne divadlo, čo tam s ňou zohral je smutným príkladom jeho hyenizmu, faloše a pretvárky. Špinavé nenažraté prasa, ktoré sa hrá na svätého filantropa. Hnusný slizký človek, čo nemá žiadne zábrany, keď ide o jeho zisk. Profesionálny citový vydierač. Vypočítavý ľudomil Viliam Rozboril. Odpad! ()

Arsenal83

Možno niektorým vadí Rozboril a jeho vraj hranie sa na city, neviem, ja mu verím, že to robí od srdca. Ale nerobí to vždy dokonale, polovica prípadov sú také, že neviem, prečo a im pomáha. Ale na druhej strane sa pomôže aj takým, ktorí by sa inak žiadnej pomoci nedočkali. Má to svoje za aj proti, tlačenie na slzy je tu povinnosťou. Veľkou chybou je podľa mňa ale angažovanie politikov. A aj to len vybraných. Najnovšie tu sú časti s Pellegrinim, Sulíkom a Kollárom. Skladá Rozboril azda novú koalíciu? Pozval vraj aj Fica, ten správne odmietol, no takého Uhríka by nepozval aj keby daroval milión. Tam už pomoc smrdí? ()

SOLOM.

Původní myšlenka nebyla rozhodně špatná, proč nepomáhat lidem kteří to potřebují, no lidi od televize si z toho udělali vlastní show, ale když to těm lidem nevadí, já je soudit nebudu. Dokážu pochopit ty odpady v hodnocení, dokážu pochopit, že mnoho lidí prostě nemá rádo hlavně moderátora, nicméně já to na úplnou sračku nevidím. Jak jsem řekl, původní myšlenka byla fajn, občas to mělo i emoce a zajímavý leč smutný lidský příběh… ()

Necrotongue odpad!

Nebudu se znovu rozepisovat,odkazuji na svůj komentář k pořadu Modré z neba.Pouze řeknu,že plně souhlasím s uživatelem MM Ramone. ()

ChArLeNe

Myslím, že to užívatelia 2BeerOrNot a legenda2 vystihli. Za mňa iba podotknem, že keby Vilovy naozaj išlo o pomoc ľudí, tak by založil charitu a nie prostituoval ľudí pred kamerami, pretože takto mu ide iba o image a lóve. ()

NinonL

Moc příběhů jsem neviděla, ale pár, co ano, bylo docela zajímavých. Lidem s pohnutými osudy, většinou ze sociálního dna, jsem dárky i dary přála. Nejvíce se mi asi líbil rozdávající politik Boris Kollár. ()

MichelSmith

Táto relácia má zdravú potentnú myšlienku s pozitívným úmyslom a mnohým vážne pomôže byt tým čo podobné projekty už nepotrebuje,takže nehodnotil by som to skepsou naladený do zápornej polohy z objektívného pohladu,lenže ten ma nezaujíma! Pre mňa osobne je to utrpenie,už po pol hodine som na sebe začal pozorovat všetký choroby od malomocnosti,zelenošedého zákalu cez pokročilú chudobu až po zápal mozgových blán spôsobený nadmernou masturbáciou a psychicky bol na tom tak zle,že už som videl pred domom Rozborila...Viem som sebec,ale radšej prispejem na charitu,teda ked si zrovna zas nekúpím hot dog... ()

Janega odpad!

V živote nič nie je zadarmo ani Rozborilova pomoc. Trpiaci musia zaplatiť znásilňovaním svojich emócií pod Rozborilovou taktovkou pred celým Slovenskom. A čím tvrdšie tým pre autorov relácie lepšie. ()

Maslord

Villi v markize preliezol zadkami, prelestil klucky a po ludskom utrpeni sa premiloval k tak vyhodnej zmuve, ze jeho pani vyvolenu za to vyhodili z lukrativneho manazerskeho fleku. Kedze ale pozname jeho dobrosrdecnost, ihned po jej vyhazove uz nevidel dovod, preco ju dalej trapit svojou pritomnostou a podobne ako jeho nestastne obete ju pustil k vode. Neprestal bojovat za prava slabych a zranitelnych a novemu manazmentu brnkal zmuvou a peoplemetrami po nose tak dlho, az sa s nim slusne rozlucili, cim konecne dostali televiziu spat do zelenych cisiel. Ako uz to na hladnom medialnom trhu byva, najvacsi konkurent vyuzil situaciu a vysvetlil Vilkovi, ze toto moze byt jeho prvy a posledny comeback a za desatinu s nim podpisal kontrakt na identicku kopiu cierneho z pekla - siedmeho pekla. True story. Dnes ide Rytmus, tak menim hodnotenie na *****! ()

canucks333

Je to vydieranie citov, zarábanie na emóciách ale skrátka menej ako 3* hviezdičky nemôžem dať programu, kde sa pomáha... Je to svetlejšia výnimka medzi takmer nulovou slovenskou televíznou tvorbou.... 50% ()

odmocnina

Cakala som zmenu, ako studia tak vsetkeho. Ale je to jen stare a emocne-penazno-vyciciavacie Modre z neba. Ale niektory naozaj potrebuju tu pomoc, tak preto 2*. ()

MillaJ

Vilko je bezkonkurenčně nejlepší pro tento pořad a jsem moc ráda že i po zrušení Modrého z neba ( ředitel markizy se totiž asi pěkně pos* lalala ... a asi zjevně neviděl jakou sledovanost to mělo ) se Vilko nevzdal a spojil se z televizi JOJ a dále můžou lidem kteří si to opravdu zaslouží, kteří jsou na tom zdravotně nebo finančně zle plnit jejich sny. Vilko je opravdu skvělý člověk a pro tohle přímo zrozený, kolikrát musím před ním sklánět klobouk dolů, protože co on kolikrát vydrží ... já vidět malé dítě kterému už zbývá pár měsíců života tak brečím jak želva a museli by hledat jinou moderátorku:-). Rozumím, že je 100 lidí a 100 chutí a někomu se tento pořád nelíbí a z malé části rozumím možná i proč, protože i mě se nelíbí jak někteří lidé tam lezou aby se snad zviditelnili a píšou tam a chcou "splnit" totální kravinu tipu: Přítel si myslí, že jsem ho podvedla a já mu chci dokázat přes detektor lži že se mýlí. No to jako jsem se fakt divila proč to odvysílali a doufám že tohle V siedmom nebi neuvidím! A další podobné..... ALE obraťme se k tomu nejlepšímu. Miluju děti a jsem moc ráda, že aspoň prostřednictvím tohoto pořadu je dělají štatné...děti, které jsou nemocné, hendikepované, finančně zle nebo bez rodičů a splnit jim nějaký ten sen.:-) Nebo lidi, kteří jsou nemocní nebo opravdu ve finanční tísni co prostě POTŘEBUJÍ pomoct....atd. A to je ta část proč nechápu tu druhou polovinu lidí co se jim na tom nelíbí... Já hodnotím 5☆... Škoda že neseru (:-D) peníze, jinak bych taky přispěla a pomohla.:-) ()

RigorMortis odpad!

Ukončili mu činnosť v jednej televízii, odišiel k druhej. Rovnaké emočné znásilňovanie a manipulácia diváka ako predošlá relácia. Pomôcť druhým je chvályhodné, no spôsob, akým to robí Rozboril je výsostne nechutný a arogantný. ()

lusa odpad!

Citová prostitúcia v priamom prenose. "A chýba ti mamička?" "Povedz, ako veľmi ti chýba?" "Myslíš na ňu každý deň?" Nedivila by som sa, keby tým chudákom dával Rozboril mimo kamery stimulačné elektrošoky, aby sa rýchlejšie rozplakali.. ODPAD! ()

Purity1711 odpad!

Ja tomu drisnem hodnotenie už teraz, tohto farizejského hada nemusím a ešte tam idú pchať aj celévriti- stačili mi upútavky. ()