Elle cause plus, elle flingue

Rosamunda non parla... spara

She No Longer Talks She Shoots

Komedie

Francie / Itálie, 1972, 87 min

Scénář a režie Michel Audiard, bála jsem, že budu zklamána, ale ba právě naopak. Annie Girardot opět uplatnila svůj nemalý komediální talent, báječně jí sekundovali pánové Blier v roli neurotického vyšetřovatele, André Pousse jako uhlazený komorník a naprosto neopakovatelný Michel Galabru coby kardinál.(3.9.2011)

• Willy Kufalt

Ehm, ehm, žeby francouzsko-italská konkurence pro Talíře nad Velkým Malíkovem? :D No, chvílemi to tak vypadalo, poněkud bizardní zápletka (což by nevadilo) v naprosto šíleném zpracování (což už otravuje) na čele s několika animovanými triky, které musely směšně a jako pěst na oko působit snad už v době vzniku (což z toho dělá bizardnost ještě větší). Smrtící strojek v opuštěné barabizně si řádí, všichni mizí beze stopy, ostatní kolem se zde chovají tak nějak stejně praštěně a v závěru se děj samože totálně překombinuje. Annie Girardot to chvilku i sedí, její pěvecké výstupy (narozdíl od těch Matuškovych v "Talířech" :)) se mi líbily, ale v jiných chvilkách se pak pro změnu zbytečně ztrapňuje. Celá tahle fraška mi opravdu nesedla, jedině Bernard Blier coby vyšetřující komisař zde v druhé polovině pozvedl úroveň. 40%(22.6.2020)

• Martin741

Plane : 20 %(15.9.2020)