Gejzír (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 26 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (11)

Velmi mile prekvapenie. Zaujimave, mile a ma to spad. Super !(20.2.2015)

Je potřeba vysílat i dobré a zajímavé zprávy a reportáže.Za mě 70% a čtyři hvězdy.(31.10.2014)

Snaha vyvážit apokalyptický obraz světa vnucovaný medii..(1.10.2014)

Fajn nápad, pozitivní zprávy, ale tím jsou nápady redakce zjevně vyčerpány.(12.11.2014)

Obsahově je to mírný nadprůměr - záleží na reportáži, některé jsou záživnější, jiné již méně. A protože ve zpravodajství se to hemží jen samými špatnými událostmi, staly se pozitivní pořady jako je tento hotovou nutností. Původně jsem hodnocení schválně jen z principu trochu nadhodnotila na 4*. Kvůli opakování témat (vozíčkář i se svým handicapem žije naplno/sportovec se zranil, ale naučil se s tím plně žít a cvičí na paralympiádu/muž má vrozenou vadu, ale přesto žije plnějším životem než většina z nás... žena profesionálně vyrábí ručně dělané kabelky/rodina si udělala z ručně dělaných koberců živnost/Česko je velmi žádané ve výrobě houslí/muž se živí restaurováním nábytku...) a jedné příšerné a jednostranné reportáži o stigmatech ale musím své hodnocení snížit na 3*. Škoda.(1.10.2015)

Fajn obsah v nijak objevném kabátku. V každém případě každou sobotu potěší.(10.12.2016)

Po Pečeném sněhulákovi jsem opravdu začala pochybovat o smyslu televizních poplatků, ale Gejzír to docela zachránil - uvidíme jak budou vypadat další díly. Podobný formát pořadu mi v televizi chyběl. Oddychovka, po prvním díle s reportáží ze šnečí farmy zatím za 4*.(8.9.2014)

Pozitiva jsou v dnešní době hodně potřebná. Rozhodně lepší pořad než televizní noviny plné negativ, mordů apod. Takovém pořadům fandím.(24.9.2014)

Podobné, pozitivně laděné pořady jako je Gejzír, vřele vítám. Všechno to dnešní negativně zaměřené zpravodajství, které nás bombarduje jen katastrofami, bídou a úpadkem, má velmi ničivé důsledky na psychiku a vnímání lidí (zejména těch starších). Lidé začínají vnímat život a svět pouze negativně, pokřiveně a chorobně. Následky mohou být fatální pro celou společnost a veřejné i soukromé televize, coby důležití tvůrci veřejného mínění, by si to měly konečně uvědomit. Přitom si televize vybírají krásné mladé moderátorky hlavně z řad modelek, které potom den co den hlásí zprávy o pokálených bezdomovcích na záchytkách, o týraných psech, týraných dětech, o ubytovnách pro sociálně slabé apod. Neříkám, že by se negativní jevy měly tabuizovat, ale rozhodně by neměly tvořit hlavní náplň informací pro veřejnost. Proto si cením každé snahy o určité vyvážení tohoto smutného stavu. Pořad Gejzír je pozitivní, příjemný a inspirativní. Kéž by takových pořadů přibývalo - a hlavně, kéž by se podobné reportáže dostávaly i do zpravodajství. Tento pořad je bohužel poněkud ojedinělý, je vysílán docela pozdě a obávám se, že mnoho diváků si k němu cestu nenajde, než aby mohl něco "vyvážit".(18.4.2015)

V celku dobrý pořad poukazující na novinky moderní doby a další zajímavosti, jen kolikrát žasnu nad tím, na čem všem se dá vydělávat peníze (viz. slečny co se na internetu fotí pokaždé v jiných hadrech a píší co budou celý den dělat....) :-)(6.4.2015)

Ten pořad mám opravdu rád. Ve stejnou dobu dávají na Nově Prásk!, který divákovi předkládá kýbl hnoje v podobě drbů ze světa rádobycelebrit slavných jen tím, že si jsou expartnerkou někoho, kdo měl kdysi štěk v Ulici. Tady vám ukážou zajímavé a kreativní české lidičky, o kterých jste v životě neslyšeli. Týdenní televizní dávka inspirace a dobré nálady. Byť to není nijak brilantní, tak tomu klidně dám plnou palbu, protože to u nás v současnosti nemá obdoby :)(29.3.2018)