poster

Gejzír (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 181x26 min

 • Maryinka
  ***

  Obsahově je to mírný nadprůměr - záleží na reportáži, některé jsou záživnější, jiné již méně. A protože ve zpravodajství se to hemží jen samými špatnými událostmi, staly se pozitivní pořady jako je tento hotovou nutností. Původně jsem hodnocení schválně jen z principu trochu nadhodnotila na 4*. Kvůli opakování témat (vozíčkář i se svým handicapem žije naplno/sportovec se zranil, ale naučil se s tím plně žít a cvičí na paralympiádu/muž má vrozenou vadu, ale přesto žije plnějším životem než většina z nás... žena profesionálně vyrábí ručně dělané kabelky/rodina si udělala z ručně dělaných koberců živnost/Česko je velmi žádané ve výrobě houslí/muž se živí restaurováním nábytku...) a jedné příšerné a jednostranné reportáži o stigmatech ale musím své hodnocení snížit na 3*. Škoda.(1.10.2015)

 • Opferlamm
  *****

  Podobné, pozitivně laděné pořady jako je Gejzír, vřele vítám. Všechno to dnešní negativně zaměřené zpravodajství, které nás bombarduje jen katastrofami, bídou a úpadkem, má velmi ničivé důsledky na psychiku a vnímání lidí (zejména těch starších). Lidé začínají vnímat život a svět pouze negativně, pokřiveně a chorobně. Následky mohou být fatální pro celou společnost a veřejné i soukromé televize, coby důležití tvůrci veřejného mínění, by si to měly konečně uvědomit. Přitom si televize vybírají krásné mladé moderátorky hlavně z řad modelek, které potom den co den hlásí zprávy o pokálených bezdomovcích na záchytkách, o týraných psech, týraných dětech, o ubytovnách pro sociálně slabé apod. Neříkám, že by se negativní jevy měly tabuizovat, ale rozhodně by neměly tvořit hlavní náplň informací pro veřejnost. Proto si cením každé snahy o určité vyvážení tohoto smutného stavu. Pořad Gejzír je pozitivní, příjemný a inspirativní. Kéž by takových pořadů přibývalo - a hlavně, kéž by se podobné reportáže dostávaly i do zpravodajství. Tento pořad je bohužel poněkud ojedinělý, je vysílán docela pozdě a obávám se, že mnoho diváků si k němu cestu nenajde, než aby mohl něco "vyvážit".(18.4.2015)

 • Fretakata
  ****

  Velmi mile prekvapenie. Zaujimave, mile a ma to spad. Super !(20.2.2015)

 • Brtniik
  ***

  No, Ivča má docela dobré projekty (Toulavka atp.), ale Gejzouš je poněkud divný – popouzí mne, když spolumoderátor sedí na big písmenech, namísto toho, aby sic nabídl dámě. Na druhou stranu, dáma by v modelech, které dodává v ČT dobře zaháčkovaný butik, stejně nemohla nic jiného než stát či udělat několik kroků. Také mne udivuje vysílací čas – v 8:10hod v rádiu, na vlnách bývalé stanice Praha, frčí legendární Meteor, který sledují stejní občané. A to se státní sdělovadla tváří, že kooperují – prd leda! *odstavec* Daleko lepší býval pořad Port, ale kde je mu konec.(22.5.2019)

 • PowPow
  *****

  Ten pořad mám opravdu rád. Ve stejnou dobu dávají na Nově Prásk!, který divákovi předkládá kýbl hnoje v podobě drbů ze světa rádobycelebrit slavných jen tím, že si jsou expartnerkou někoho, kdo měl kdysi štěk v Ulici. Tady vám ukážou zajímavé a kreativní české lidičky, o kterých jste v životě neslyšeli. Týdenní televizní dávka inspirace a dobré nálady. Byť to není nijak brilantní, tak tomu klidně dám plnou palbu, protože to u nás v současnosti nemá obdoby :)(29.3.2018)