Proud dobrých zpráv, originálních nápadů či lidí, splněných přání a inspirativních příběhů s Ivetou Toušlovou a Jiřím Rejmanem. Zkrátka barevné osvěžení pro celou rodinu. Nový zábavně-publicistický pořad autorky Ivety Toušlové, která se bude v jeho moderování střídat s oblíbeným sportovním komentátorem Jiřím Rejmanem. Pestrý, moderní magazín přinese vždy jednou týdně pětici reportáží s pozitivním vyzněním. Půjde o silné příběhy zpracované dynamickou reportážní formou. Tvůrci se zaměřují na to, co se v naší zemi podařilo, v čem jsme dobří a úspěšní, nebo dokonce hrajeme ve světě prim. Pořad si bude všímat našich prvenství, hledat pozoruhodné lidi s originálními nápady, vynálezce, vědce, umělce, tvůrce, ale i hrabalovské pábitele či takové, kteří zvítězili sami nad sebou, zákeřnou nemocí nebo zachránili lidské životy. Gejzír bude ale také o splněných snech, unikátních operacích, archeologických nálezech, objevech, obnovených tradicích i obyčejích nebo výročích. (Česká televize)

Maryinka

Obsahově je to mírný nadprůměr - záleží na reportáži, některé jsou záživnější, jiné již méně. A protože ve zpravodajství se to hemží jen samými špatnými událostmi, staly se pozitivní pořady jako je tento hotovou nutností. Původně jsem hodnocení schválně jen z principu trochu nadhodnotila na 4*. Kvůli opakování témat (vozíčkář i se svým handicapem žije naplno/sportovec se zranil, ale naučil se s tím plně žít a cvičí na paralympiádu/muž má vrozenou vadu, ale přesto žije plnějším životem než většina z nás... žena profesionálně vyrábí ručně dělané kabelky/rodina si udělala z ručně dělaných koberců živnost/Česko je velmi žádané ve výrobě houslí/muž se živí restaurováním nábytku...) a jedné příšerné a jednostranné reportáži o stigmatech ale musím své hodnocení snížit na 3*. Škoda. ()

Brtniik

No, Ivča má docela dobré projekty (Toulavka atp.), ale Gejzouš je poněkud divný – popouzí mne, když spolumoderátor sedí na big písmenech, namísto toho, aby sic nabídl dámě. Na druhou stranu, dáma by v modelech, které dodává v ČT dobře zaháčkovaný butik, stejně nemohla nic jiného než stát či udělat několik kroků. Také mne udivuje vysílací čas – v 8:10hod v rádiu, na vlnách bývalé stanice Praha, frčí legendární Meteor, který sledují stejní občané. A to se státní sdělovadla tváří, že kooperují – prd leda! *odstavec* Daleko lepší býval pořad Port, ale kde je mu konec. Edit: nevím, co to do mě vjelo, když jsem to psal, ale musím přiznat, že je to jeden z mála pořadů, který šíří "dobrou náladu" až snad hrdost a vlastenectví. Nazval bych to: magazín dobrých zpráv. Jediná bolest - lze ho sledovat jen díky "červenému tlačítku" jelikož je kvůli vysílacímu času pracujícímu jedinci v premiéře poněkud nedostupný. ČT docela umí zajímavé pořady uklidit či s nimi šoupat, aby setřásla diváky. Tento pořad mohu klidně označit jako moji srdcovku. ()

Opferlamm

Podobné, pozitivně laděné pořady jako je Gejzír, vřele vítám. Všechno to dnešní negativně zaměřené zpravodajství, které nás bombarduje jen katastrofami, bídou a úpadkem, má velmi ničivé důsledky na psychiku a vnímání lidí (zejména těch starších). Lidé začínají vnímat život a svět pouze negativně, pokřiveně a chorobně. Následky mohou být fatální pro celou společnost a veřejné i soukromé televize, coby důležití tvůrci veřejného mínění, by si to měly konečně uvědomit. Přitom si televize vybírají krásné mladé moderátorky hlavně z řad modelek, které potom den co den hlásí zprávy o pokálených bezdomovcích na záchytkách, o týraných psech, týraných dětech, o ubytovnách pro sociálně slabé apod. Neříkám, že by se negativní jevy měly tabuizovat, ale rozhodně by neměly tvořit hlavní náplň informací pro veřejnost. Proto si cením každé snahy o určité vyvážení tohoto smutného stavu. Pořad Gejzír je pozitivní, příjemný a inspirativní. Kéž by takových pořadů přibývalo - a hlavně, kéž by se podobné reportáže dostávaly i do zpravodajství. Tento pořad je bohužel poněkud ojedinělý, je vysílán docela pozdě a obávám se, že mnoho diváků si k němu cestu nenajde, než aby mohl něco "vyvážit". ()

Malarkey

To by člověk neřekl, že je kolem nás tolik zajímavých lidí. Koncept Gejzíru je totiž v každém díle ukázat pár lidí z naší země, kteří jsou nějak činí, něco dokázali nebo na něčem pracují. Mnohdy je hodně zajímavé na některé příběhy koukat. Když v televizi na Gejzír narazím, neváhám a zírám nad šikovností nebo zručností lidí, ale i schopností nadchnout se pro něco. ()