Andrea1717

Veľmi smutný film o problematike vrážd nechcených novorodencov - dievčatiek v Indii, o novinárskej etike-neetike a o problematickom postavení žien v zaostalých častiach Indie. Dobre vidieť, ale stačí raz. ()

Ramanam

Tento film by rozhodně neměli vidět lidé, kteří se snaží o dítě a nedaří se jim. Je jim totálně jedno, jaké bude mít potomek pohlaví a jde jim jen o to, aby bylo zdravé a v rámci mezí do budoucna co nejšťastnější. I tento velký dar není všude chápán stejně. O tom konečně vypraví reportáž z jedné vesnice, která se poněkud zvrtne, když do těchto míst vyslaná novinářka příjde na stopu dosti pomatenému kultu Kálí. Pro někoho, kdo poměry v Indii nezná, se to může zdát opravdu šílené, ale tak to tam prostě chodí. Dle tradic, filmů, dokumentů..., je to tak... Hlavně v místech, které jsou odříznuté od civilizace a kam ještě rozum nestačil dorazit. Takže na klasickou vesnici, kde zvyky předků a tradice mají hlavní slovo před lidským rozumem, kde pokrytectví roste na stromech jak nejkrásnější plody falše. Vše natáčeno jakoby živou kamerou. To, co se pro nás zdá naprosto nepřijatelné, je v některých místech bráno jako zákon. Je rozhodně dobré toto mít na paměti a neohánět se morálkou a přirozeností, kterou tak chápeme na Západě. Jiný kraj, jiný mrav. Nezapomeňme na to! Ve vztahu k dětem, ženám, světu, životu, morálce, způsobu života a vidění světa. Jen blázen uplatňuje to samé na všechny bez rozlišování. Určitě zajímavé, pro mě už nijak překvapivé, ale v celku průměrné nastínění problémů indického venkova. Za tři hvězdy, ale rozhodně jsem za viděné rád. Bylo to upřímné a realistické. ()