Tommy je 14-ročný chlapec, ktorý sa spolu s otcom ocitol v natoľko závažnej životnej situácii, až sú obaja nútení prespávať v jednej zo starších opustených bytoviek. Nakoľko je daná budova určená k demolácii, nič nenasvedčuje tomu, že by mali mať akúkoľvek spoločnosť. Lenže Tommy začína byť čoraz častejšie svedkom mnohých podivných udalostí, ktoré sú za hranicami logického chápania. (*CARNIFEX*)

George Stobbart

Vcelku pôsobivý, MALÝ britský duchársky horor s depresívnym nádychom, realisticky vážne pojatými postavami a miestami hutnou atmosférou. Príjemne natočené, trochu melancholické a sympaticky nenápadné – osobne ma vždy poteší, keď sa z jednoduchého a na prvý pohľad nie moc lákavého hororu nakoniec vykľuje dobrý film. Žiadna špeciálna bomba, ale slušná žánrovka, ktorú by som si snáď niekedy aj zopakoval. ()

*CARNIFEX*

Tommy je 14 ročný chlapec, ktorý sa spolu s otcom ocitol v natoľko závažnej životnej situácii, až sú obaja nútený prespávať v jednej zo starších opustených bytoviek. Nakoľko je daná budova určená k demolácii, nič nenasvedčuje tomu, že by mali mať akúkoľvek spoločnosť. Lenže Tommy začína byť čoraz viac svedkom mnohých podivných udalostí, ktoré prekračujú veškeré logické chápanie. O "Forgotten" som prvý krát počul pred viac ako rokom, keď na jednej zo stránok tento snímok obsahoval pomerne dosť kladných recenzií. Úprimne, tešil som sa, že by vzhľadom k námetu mohlo ísť o atmosférickú bombu, napr. v podobe takého "Silent House" či "La Casa Muda", no bohužiaľ, moje očakávania totálne predčili skutočnú realitu. Nie že by samotný snímok občas nedokázal vykúzliť nejakú tú atmosféru, no polovicu stopáže sa vyslovene nič nedeje, a druhá je na hororové prvky hodné duchariny rovnako chudobná, ako 3/4 Slovákov. Fakt škoda, lebo "tma a lampáš" v hlavnej úlohe dokážu v mnohých prípadoch zahrať viac na na city, ako DiCaprio s Winslet na špici ľadoborca - 30% ()