Nejlepší muži (TV film)

Tim Whitby

Dave Thrasher

Kostýmy:

Emma Fryer

Anglický humor je nezaměnitelný a zde je jemně situovaný do příběhu, který je o vážně postižených vojácích v době války. Je to o síle,naději a především o přístupu Dr. GUTTMANNA. Výjimečný snímek.. brát ho "jen" jako životopisný, může někoho lehce odradit. http://zidovskelisty.blog.cz/1208/sir-ludwig-guttmann-zakladatel-paralympijskych-her(27.2.2015)

Filmov s podobnou problematikou som už videl niekoľko a tento sa zaraďuje k tým lepším. Je optimistický, bez depresívnych, či slzopudných vložiek a pôsobí celkom realisticky. K celkovému výsledku levím podielom prispel Eddie Marsan v titulnej úlohe, ale aj primerane odľahčený prístup a znesiteľná dĺžka.(13.12.2016)

Laskavý film, který je doslova napěchovaný pozitivní energií a optimismem. Na můj vkus je ale film až moc idylický a učesaný. Jakýkoliv náznak problému nebo dramatu v ději se ve filmu objevuje jen proto, aby bylo ukázáno jak se dá naprosto jednoduše a s nadhledem vyřešit. Chápu poselství tohoto filmu, ale přece jen je podáno až moc "pohádkově".(29.8.2016)

Jaký život by jsme vedli, kdybychom zjistili, že nemůžeme používat spodní část těla? Věru by to chtělo hodně síly, odvahy,statečnosti, abychom se s tím dokázali porvat, jaké hrdinové tohoto filmu. Je to krásná ukázka,že světlo vítězí nad stínem.Skvělý film na těžké téma. Antidepresivum od těch nejlepších mužů, kteří se znovu postavili na vlastní nohy. Doporučuji všem lidem v jakékoliv chvíli tento film shlédnout, protože tím jen můžete získat.(19.6.2016)

Téma filmu bylo pojato tak, že se film vyznačuje jistou plochostí, ale ono to ve výsledku nijak zvlášť nevadí. Nekonaly se sluzopudné, rádoby melodramatické scény, k nimž by to celé mohlo svádět, což považuji za velké plus. Naopak tomu dodalo šťávu spíše lehce humorné pojetí. No a Eddie Marsan se předvedl v pro mě zatím nejlepší roli, v jaké jsem ho doposud viděl. Doktor Guttmann mu vyloženě sedl.(10.1.2016)