Papírová města

Papierové mestá

Paper Towns

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

"Když se chceš najít, musíš se nejdřív ztratit." Ztratila se nám Margo, svérázná stoupenkyně náhodného psaní velkých písmen, tak ji pojďme najít. Mne to běhání po zanechávaných stopách nijak zvlášť nebavilo, ale to se rozhodně nedá říct o její úvodní výpravě za pomstou, které bych se klidně kdykoli zúčastnil.(18.1.2016)

Hezký film o tom, co se všechno může stát ve chvíli, kdy se zamilujete. Tyhle filmy dospívání a zlomu, kdy člověk odchází ze střední, jsou docela vděčné, a to i proto, že jsou většinou velmi dobré. Tenhle je dobrý. Je vtipný, je nostalgický a je místy skutečně krásně absurdní, což jsem si prostě užíval. Padla na mě mírná vzpomínková nálada.(12.10.2015)

Asi bych snesl delší stopáž, přestože mi provedení všech tří částí (meeting Margo/finding Margo/závěr) přišlo poněkud polovičaté. Mimochodem, výtky typu "nechápu, dyť ta Margo je jen manipulativní sobecká kráva" jsou docela mimo - Margo přesně taková má být. Největší brouky do hlavy totiž člověku nasazují právě existence, jejichž osobnosti se nám zdají půvabně nedostižné. Co na tom, že to dotyční občas provádějí stylem, že mají ve víru vlastních zajímavostí druhé tak trochu na háku.(24.12.2015)

Film baví, je vtipný, postavy nejsou pitomý a dá se s nimi vcelku pohodově 2 hodinky strávit. Jediný, s kým mám monumentální problém je hlavní postava Margo, která je prostě jenom sobecká, nevyrovnaná kráva. Její rádoby děsně filozofický kecy mi lezly krkem. Jediný, kdo se zachoval dobře byla její nejlepší kamarádka, která prohlédla, že Margo nezáleží na nikom krom sebe a konečně jí dala vale, což se o našem Q říct nedá. Odvozuji pouze z filmu, knihu jsem nečetla, neslyšela jsem o ní, nechci..(3.8.2015)

• hous.enka

Co je na Papírových městech mysteriózního, to by mě opravdu zajímalo. Pokud to není obočí Cary Delevigne, tak fakt nevím. A teď vážně: Cara je mizerná herečka a ten kluk, co hrála Quentina, tak to byla taky slabota. Na Papírových městech se mi líbila snad jen myšlenka papírového města (tedy místa, které existuje pouze na mapě, nikoli ve skutečnosti), kterým malíři map svoje mapy podepisují. Nemám problém s filmy pro puberťáky, mám problém s filmy pro puberťáky, které se snaží říct mnoho, ale neříkají nic.(26.1.2016)