Papírová města

Papierové mestá

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

• Marqta

----"Maybe we do not win the lottery. Or marry someone of royal blood. Whether the ball in the basket in the last second. But that does not mean we will not experience great adventures. I want a hug. We will meet wonderful people and create indelible memories. The trick is to see it before it's too late."----(29.9.2015)

Filmová adaptace Greenových Papírových měst dopadla možná až nečekaně dobře, když vyprávění o lásce, opravdovém přátelství a hledání sebe sama potěší každého, kdo preferuje nenáročná feel-good dobrodružství plná mladické nerozvážnosti, elánu a naivity. Snímek nikterak nevybočuje z žánrových vod, alespoň pokud jde o strukturu příběhu, ačkoliv není zřejmě tak předvídatelný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně půvab „Měst“ tkví v interakcích mezi sympatickými postavami, vkusném humoru a pohodové atmosféře, která se proplétá celým snímkem od začátku až do konce. Chcete-li vyrazit do kina na příjemnou letní romanci o mladých (leč nejen pro mladé), pak jsou Papírová města bezesporu trefou do černého. Není to sice čistý střed, ale pořád hodně nadstandardní počin. Recenze zde.(24.7.2015)

Film o záhadách. Když něco špatně vyhodnotíme, mystifikujeme především sami sebe. - Anebo ještě trochu podrobnějii - některá tajemství a údajná sdělení, narážky a poselství od druhých si vytváříme sami v sobě na základě nesprávných úsudků, předpokladů, předpovědí, předsudků a špatného vyhodnocování informací. - Hlavními postavami příběhu jsou sice nedostudovaní středoškoláci, nicméně nic nebrání tomu aby se projekce zúčastnil a následně zamyslel i starší divák.(10.8.2015)

Krásný příběh o tom, jak některé věcí mohou být obyčejně srozumitelné, i když se zdají být neuchopitelné a daleké. O tom, že život není žádná záhada, jen neustálé hledání, loučení a poznávání nového i ztraceného. Absolutně mě to dostalo, i když v hloubi jsem si vědom, že to nebylo nic tak výrazného. I tak mě ale atmosféra pohltila a příběh okouzlil, nemůžu jinak, než za 5, které dávám jen velmi zřídka :-)(17.11.2015)

• berusche

A o čem to mělo být? O hledání sama sebe, o lásce, o mládí, o nových možnostech, o odvaze, o dobrodružství, o přátelství? Já nevím, byla to bída. Dějová linie o tajemné dívce a skupině, která ji někde nahání, byla dost o ničem. To ostatní byl balast, který nebyl zas tak podstatný. A celé to graduje za zvuku puberty, kterou jsme měli možnost vidět v takovém rozsahu na plátně nesčetněkrát. Věřím ale, že své diváky to mezi cílovou skupinou 16- najde.(30.10.2015)

• - Autor knižní předlohy John Green si ve filmu zahrál cameo roli a to otce Beccy (Caitlin Carver), který je však pouze slyšet mimo záběr, když vyhrožuje se zbraní v ruce vetřelcům. (hansel97)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach po celých Spojených štátoch. Filmári pracovali v predovšetkým v Kalifornii, Severnej Karolíne a na Floride. (MikaelSVK)

• - Nat Wolff si už jednou zahrál v adaptaci knihy Johna Greena a to ve filmu Hvězdy nám nepřály (2014), kde si zahrál vedlejší roli Isaaca. V malé roli obsluhy na benzínové pumpě se objevil také další herec ze snímku Hvězdy nám nepřály - Ansel Elgort. (kklepkaa)