Papírová města

Paper Towns

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

• dO_od

// Film o YOLO teenagerovi, který se pokouší z druhého wannabe YOLO teenagera vykřesat full verzi. Nope. Nedokázal jsem se vcítit do žádné z těch postav, ačkoliv byly všechny přesně podle pravítka - bohužel víc z papíru, než z masa a kostí. Ostatně jako celej tenhle hloupej a především zbytečnej příběh.(9.11.2015)

S tvorbou pana Greena jsem se seznámila přibližně před rokem, protože mě velmi zaujal snímek "Hvězdy nám nepřály". Přečetla jsem tedy několik jeho knih (včetně "Papírových měst") a teď už se bez ostychu řadím mezi greenofily. K tomuto filmu mám vlastně stejnou výhradu jako k předloze: Green má tendenci vyprávět příběhy sympatických mladíků, kteří se zamilují do neobvykle uvažujících děvčat (= arogantní nány nevážící si přátel a rodiny). Quentin s Margo jsou bohužel přesně tím případem, takže divák/čtenář opravdu nechápe, proč Q hledá všechny ty možné i nemožné stopy vedoucí k nalezení jeho "vyvolené". Tvůrci také provedli několik úprav oproti knižnímu zpracování, většinou jsou to ale změny k lepšímu. Ve filmu každopádně najdete dost zábavných momentů, soundtrack je velmi příjemný na poslech, hereckému obsazení v čele s Natem nemůžu nic vytknout (jen mi trochu neseděl představitel Bena, vypadal tak na 12 let). Inteligentní podívaná o teenagerech pro teenagery. A plusový bodík za cameo Ansela Elgorta, radostně si povzdechlo celé kino :).(13.8.2015)

Film baví, je vtipný, postavy nejsou pitomý a dá se s nimi vcelku pohodově 2 hodinky strávit. Jediný, s kým mám monumentální problém je hlavní postava Margo, která je prostě jenom sobecká, nevyrovnaná kráva. Její rádoby děsně filozofický kecy mi lezly krkem. Jediný, kdo se zachoval dobře byla její nejlepší kamarádka, která prohlédla, že Margo nezáleží na nikom krom sebe a konečně jí dala vale, což se o našem Q říct nedá. Odvozuji pouze z filmu, knihu jsem nečetla, neslyšela jsem o ní, nechci..(3.8.2015)

Hezký film o tom, co se všechno může stát ve chvíli, kdy se zamilujete. Tyhle filmy dospívání a zlomu, kdy člověk odchází ze střední, jsou docela vděčné, a to i proto, že jsou většinou velmi dobré. Tenhle je dobrý. Je vtipný, je nostalgický a je místy skutečně krásně absurdní, což jsem si prostě užíval. Padla na mě mírná vzpomínková nálada.(12.10.2015)

Jak moc úprimný nezávislák je, keď dokáže skandovať Pokemon? Jak sa to vezme. Tá neustála snaha byť ďalšou generačnou výpoveďou a la Perks of Being a Wallflower, tá hraje proti, ten obrovský odrb s Carou na plátne (ani ne 20 minút), ten hraje tiež proti. A hlášky, tie hrajú za. She was the girl monológ, gotta catch em all... akože: Nie som zrovna inteligent, ale mám tak veľké srdce. Príjemné(29.9.2015)

• - Literární předloha "Paper Towns" je už druhou knihou Johna Greena, která se dočkala převedení na filmová plátna. (kklepkaa)

• - Nat Wolff si už jednou zahrál v adaptaci knihy Johna Greena a to ve filmu Hvězdy nám nepřály (2014), kde si zahrál vedlejší roli Isaaca. V malé roli obsluhy na benzínové pumpě se objevil také další herec ze snímku Hvězdy nám nepřály - Ansel Elgort. (kklepkaa)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach po celých Spojených štátoch. Filmári pracovali v predovšetkým v Kalifornii, Severnej Karolíne a na Floride. (MikaelSVK)