Papírová města

• Nizozemsko

Paper Towns

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2015, 109 min

„MARGO MILOVALA ZÁHADY. A S OHLEDEM NA VŠECHNO, CO PŘIŠLO, MĚ NAPADLO, ŽE JE MILOVALA NATOLIK, AŽ SE JEDNOU STALA…“ /// O mimořádné Margo, jejíž život se skládal z řady neuvěřitelných dobrodružství. Alespoň z pohledu joudy Quentina, kluka, kterej toužil po druhý šanci (tu první prosral, když ho měl ještě tááákhle malinkatýho…). A pak to přijde. Zázrak, na kterej dlouho čekal a von může prožít tu nejúžasnější noc! (sex? Ale no tak, je to pro mládež… Zločin!). Klučičí dobrodružství o tajný lásce, který dostává hmotný základy. Jen je třeba ji najít – TO BY TĚ PUBERŤÁKU MOHLO BAVIT! (Ale toho sexu je fakt poskrovnu…). Nikdo mně nepřipadá trapnej a navíc souhlasím s Margo, že dlouhá cesta dokáže s lidma divy. Teda když chtějí… (takže trochu roadmovie…- ale jen chvilku!). Klučičí vlhkej sen vo holce, která je trochu Forrestovou Jenny, trochu Cheryl, rovnající si myšlenky v Divočině, a trochu zázrakem, o jakým sníš i ty! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2008 napsal John Green, číst nebudu. 2.) Přemejšlím, jak rozbuším svý ňoumovský srdce. 3.) Nevím, co jsou „Papírová města“. 4.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.1.2016)

Já to prvních cca 40 minut strasne nenavidel. Pak se ve vane projevila ta kamaradka a ja to zacal mit opatrne rad. Road movie ke konci uz hodne fajn. Skoro bych i premyslel i o opatrnem doporuceni a 7/10, ale pri vzpomince na dementniho Nata Wollfa a pro me nevysvetlitelne popularni a vseobecne mizerne Cara Delevigne jsem na 6/10 a doporucovat to nebudu. Radeji se podivejte na Earla s mrtvou holkou. Earl neni bezchybnej, ale ma srdce. Tohle je teenage pohadka s jednou super babou, jednou normalni, jednou otravnou a mrtvolnymi muzi v hlavnich rolich.(14.3.2016)

• berusche

A o čem to mělo být? O hledání sama sebe, o lásce, o mládí, o nových možnostech, o odvaze, o dobrodružství, o přátelství? Já nevím, byla to bída. Dějová linie o tajemné dívce a skupině, která ji někde nahání, byla dost o ničem. To ostatní byl balast, který nebyl zas tak podstatný. A celé to graduje za zvuku puberty, kterou jsme měli možnost vidět v takovém rozsahu na plátně nesčetněkrát. Věřím ale, že své diváky to mezi cílovou skupinou 16- najde.(30.10.2015)

To jsem si jednou večer připadala strašně smutná a opuštěná a zrovna jsem dočetla knihu Papírová města a nenapadlo mě nic lepšího, než si pustit film, po kterém jsem si připadala ještě tisíckrát opuštěnější než kdy jindy. Dějově ploché, málo dynamické, avšak s velkým poselstvím. To je ovšem trochu odlišné v knize a ve filmu. Kniha popisuje především to, že jak vidíme a vnímáme daného člověka vypovídá mnohem víc o nás než o něm samotném. Pokud se zeptáš jaká je Margo, každý ti dá úplně odlišnou odpověď, která vypovídá o člověku, kterého se ptáš. Poselství filmu bylo poněkud přímočařejší - a to užívat si okamžiku a přítomnosti, protože zázrak se stane každému z nás, ale nejdůležitější je si toho všimnout. Popoplujem.(12.10.2016)

• dO_od

// Film o YOLO teenagerovi, který se pokouší z druhého wannabe YOLO teenagera vykřesat full verzi. Nope. Nedokázal jsem se vcítit do žádné z těch postav, ačkoliv byly všechny přesně podle pravítka - bohužel víc z papíru, než z masa a kostí. Ostatně jako celej tenhle hloupej a především zbytečnej příběh.(9.11.2015)

• - Cara Delevingne (Margo) kvůli roli mluvila americkým přízvukem, přestože je rozená Britka. (hansel97)

• - Autor knižní předlohy John Green si ve filmu zahrál cameo roli a to otce Beccy (Caitlin Carver), který je však pouze slyšet mimo záběr, když vyhrožuje se zbraní v ruce vetřelcům. (hansel97)

• - Literární předloha "Paper Towns" je už druhou knihou Johna Greena, která se dočkala převedení na filmová plátna. (kklepkaa)