poster

Marťan

 • USA

  The Martian

 • Velká Británie

  The Martian

 • Slovensko

  Marťan

 • Austrálie

  The Martian

 • Nový Zéland

  The Martian

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 144 min (SE: 151 min)

Diskuze k filmu (839)

<< novější 41 40 39 38 31 21 11 1
  • 12.11.2017  11:28
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Real Tom Hardy: Kvůli tobě asi začnu :-D

  • 11.11.2017  23:36
  Real Tom Hardy
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: ale ty už nefetuj prosím ťa :D

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 10.10.2017  09:54
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Andy.: Chce to informovat adminy, konkrétně asi toho, který má na starosti schvalování zajímavostí.

  • 10.10.2017  08:30
  Andy.
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: Když já nevim jak... :-D

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 10.10.2017  07:36
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Andy.: Tak na to upozorni!

  na příspěvěk reagoval Andy.
  • 10.10.2017  02:06
  Andy.
  (hodnocení, komentáře)

  Nemluvě o té "zajímavosti/chybě" se vzdáleností pomoci. Každej aspoň trochu vzdělanej člověk snad tuší, že vzdálenost Marsu a Země není konstantní a může se měnit od 0,5 AU do 2,5 AU, tedy od cca. 75 Gm do cca. 375 Gm...

  • 10.10.2017  02:01
  Andy.
  (hodnocení, komentáře)

  Ta zajímavost s Německým astronautem a jeho vlajkou je chybná - samozřejmě, že astronauti cizích národností (i přesto, že letí s NASA) nosí vlajku své země, vždycky to tak bylo a nevidím důvod, proč by se to mělo měnit. Může to někdo opravit?

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 8.9.2017  22:50
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  No jo, když to nejde po dobrém, tak v prázdný palici ani smrt nebere.

  • 31.8.2017  01:17
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Havaj8, Duncan66: Nemyslím si, že ej to blbost, pokud to sami za blbost nepokládali a tu časovou prodlevu tam zmínili. :) Kdyby to tak měli od začátku, bru to jako jiné scifi, prostě s velkou chybou, ale fajn. Ale zmínit to a v zápětí porušit? To je trochu moc. :)

   

  A opět, ne že by jen nebylo natočené, nebylo tam. Ti lidé stáli na stejném místě, ta konverzace a emoce a scény na sebe přímo navazovaly a ne že by tam byla prodleva okolo půl hodiny.

  • 28.8.2017  01:45
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Jakože filmový čas se od toho reálného liší? To je přeci nesmysl.

  • 19.8.2017  05:30
  Duncan66
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Kdyby ve filmu meli tocit v primem prenosu trvani na odpoved, tak by kazdy behem filmu poslal 4 zpravy a konec  filmu ;-)

  Ono to nebylo "bze zpozdeni", jenom to zpozdeni jsi nemel natocene, protoze cekat na kazdou odpoved pul hodiny neni uplne optimalni.

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 18.8.2017  12:47
  Havaj8
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Nebudu se bavit o čase a zpoždění, protože to jde mimo mě. Každopádně z pohledu Marťana, kdyby jsi byl odepsanej a blízko smrti a najednou by přišla možnost komunikace, tak jsi v napětí každou minutu, kdy přijde odpověď, takže v tom bych problém neviděl. A vlastně i z druhý strany, je to stejný. Ta vláda nebo vedení, nevim jak to nazvat, to podělali a nechali živýho astronauta na Marsu napospas, takže jsou logicky napjatí a v očekávání. Koukám, že řešíš absolutní blbosti a detaily.

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 18.8.2017  04:44
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Duncan66: Přečti si to ještě jednou. Já hlavně zpochybnil jejich komunikaci právě BEZ toho zpoždění, přestože i to zpoždění co řekli jen o pár minut dříve (32 minut), také nedává smysl. :) A to mluvili o jednosměrném.

  Na začátku řeknou pár keců aby to vypadalo vědecky a pak celej film komunikujou jak kdyby se nechumelilo. V praxi by to nikdo na světě nesledoval (jedna zpráva za půl hodiny) a rozhodně by všichni nestáli v pozoru v té místnosti v Houstonu a tleskali nebo čuměli na velkej monitor, kde se něco napíše jen co max 15 minut, s tím že od "Marťana" jednou za půl hoďky. :) A ten by mimochodem taky mezi dvěma zprávama vychladl, zatímco ve filmu reagoval jasně okamžitě. :)

   

  Ale netřeba to řešit, jen mě štve, že tyhle věci vůbec neřeší. Prakticky žádná fyzika. Jen se divim, že u jinejch vesmírnejch filmů to lidi dávaj na odiv a dávaj "jen" tři hvězdy protože tohle a tamto bylo nelogické a tady se z toho každý druhý může uslintat blahem. :)

  na příspěvěk reagoval Havaj8 , Duncan66
  • 16.8.2017  00:52
  Duncan66
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Proc blbost s tim zpozdenim 32 minut? Vzdyt kdyby byly Zeme a Mars uplne nejdal od sebe, tak to mas nejakych 380mil kolometru. Tedy doba letu signalu vice jak 2x delsi nez Slunce-Zeme, tedy vice jak 16 minut. Ale abys dostal odpoved, tak musis cekat tam a zpet. Tedy vice jak 32 minut. 

  na příspěvěk reagoval Badmaniak
  • 15.8.2017  09:39
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Badmaniak: Bystrý to chlapec :)

  • 15.8.2017  03:08
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  Na první sglednutí před rokem mi to tak nepřišlo, ale ty srajdy co tam jsou, to je masakr.

  Například ty jejich psaníčka bz zpoždění, které bylo údajně až 32 minut, což by byla blbost, i kdyby byli každý na druhé straně Slunce.

  Pak, že nemá bakterie na další pěstování, měl přece ještě svoje další hovna, z těch brambor a jídla co jedl.

  A pak ten nedostatek vody. Supr, vytvořil si vodu, ale z kyslíku a hydrazinu.

  A to vyrovnávání tlaku tam? Co třeba filtrace toho oxidu uhličitého, kterého je na Marsu 95%? A to stačí na smrt 10 či 20%.

   

  Ale nejlepší třešnička byla na konci. "Rychlost 740 metrů za sekundu, výška 1350 metrů". Docela masakr. No vzhleem k tomu jak letěl, tak to nebylo plynulé zrychlení, což by odpovídalo MIN 35G, což se dá jen málokdy přežít. Odhaduju poslední zrychlení na 200G, vzhledem k tomu jak letěl, a to už člověku stlačí vnitřnosti na placku. :)

   

  No zlatej Interstellar.

  na příspěvěk reagoval Stoka , Duncan66
  • 9.5.2017  21:31
  Martin741
  (hodnocení, komentáře)

  do prdele, mrdalov mult Kastrat uz objavil aj diskusiu k filmom  a zase nakydal hoven 

  • 6.5.2017  21:34
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Recenze se dá napsat i bez toho a může být zajímavá, čtivá a hlavně přínosná pro čtenáře při rozhodování, zda film vidět či nikoliv.

  • 6.5.2017  21:33
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Nenakukal mi to nikdo, ale objektivní recenze nemůže být založena jen na tom, jestli mě film bavil. "Film mě bavil, běžte na to," není recenze. "Film mě bavil/líbil se mi, protože..." sice recenzí být může, ale recenzí zřejmě velmi špatnou. Jestli nechápeš v čem je rozdíl mezi recenzí, která splňuje kritéria recenze a diváckým zážitkem, tak mi je líto, dál ti to vysvětlovat nebudu. Jen zopakuju, že hodnotím především na tom, jak jsem se u filmu bavil. A nemusím to před nikým obhajovat.

  • 6.5.2017  18:46
  Gertrudo
  (hodnocení, komentáře)

  Nie, celkom si ma potesil ale uprimnostou :)

  • 6.5.2017  18:39
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Gertrudo: Tak to ti snad vysvětlovat nemusím ne?

  • 6.5.2017  14:22
  Gertrudo
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: Okrem honenia ega je na co dobre mat nejake body?

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 6.5.2017  13:35
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Koukám, že oba filozofují a oba mají 0 bodů. Řekl bych, že každý z vás má na tom kousek (své) pravdy :-)

  na příspěvěk reagoval Gertrudo , Real Tom Hardy
  • 6.5.2017  10:25
  Gertrudo
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Cize mne vycitas ze nechapem ze existuju aj inak rozmyslajuci ludia ako ja. A pritom sam nechapes ze niekto robi hodnotenia inak ako ty.

  Obycajne pokrytectvo od teba.

  • 6.5.2017  01:57
  Hawaj
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Jakmile mi někdo začne říkat to by se ti mohlo líbit protože to a to, tak to pro mě začíná bejt nezajmavý. Lidi se bojej říct na plnou hubu co cítěj a pak do to roubujou nějaký apriorní představy o divácích, akademismus, prošpikujou to rádoby hláškama a výsledkem je nemasnej neslanej pseudointelektualizmus bez chuti a zápachu bez špetky autenticity a upřímnosti.

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 6.5.2017  01:47
  Hawaj
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Kdo ti proboha nakukal, že by čtenáře nezajímalo jak moc tě film bavil nebo nebavil??? Lidi zajímají pocity a emoce druhých, speciálně pokud je umí navíc i zajímavě popsat. Pro mě je daleko cenější jaké emoce u recenzenta film vyvolal a proč než nějaký jeho apriorní představy o mém vkusu. Často mě naopak něčí negativní emoce naopak přilákají protože recenzent nemá rád to co já mám rád. Emoce mi sdělují daleko víc než nějaké "objektivní" hodnocení. S nepředpojatým člověkem si dokážu dokonce porozumět i v tom co já nenávidím na muzice Doors a co on na ní zbožňuje. Většinou to dokážu přesně popsat.

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 6.5.2017  00:48
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Zkráceně: Zatímco v recenzi by můj pocit z filmu, jak jsem se u filmu bavil, měl mít na výsledné hodnocení vliv velmi malý, tak v hodnocení tady nebo jinde to má na hodnocení vliv naprosto zásadní (a to jak jsem se u filmu bavil samozřejmě ovlivňují herecké výkony, scénář atd.). Tady si můžu dovolit dát Sedmé pečeti třeba hvězdu nebo dvě, protože to je nudná kokotina, kterou jsem protrpěl, jako recenzent bych nemohl Sedmé pečeti dát dvě hvězdy, 40 %, protože je to kvalitní filmové dílo. Které mě nebavilo, ale to je čtenáři naprosto u prdele, jeho zajímá, zda film bude bavit jeho a já mu mám předložit informace takové, aby si udělal co nejlepší představu, zda ho film bavit bude.

   

  P. S. Sedmou pečeť jsem ještě nehodnotil, za kokotinu ji nepovažuji a až se podívám znovu, ohodnotím, méně než tři nedostane.

  na příspěvěk reagoval Hawaj
  • 6.5.2017  00:42
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Ne, nejdřív nehodnotím tak a pak zae jinak, hodnotím to pořád stejně, jen dělám rozdíl mezi hodnocením subjektivním, kterým nesděluju klady či zápory filmu, jen hodnotím jak se mi film líbil, a mezi tím, jak bych film hodnotil a popisoval, kdybych psal recenzi pro čtenáře, ve které bych musel zohlednit v hodnocení, ať slovním nebo v procentuálním, nejen svůj zážitek ze sledování.

  Samozřejmě že bych měnil kritéria podle toho, zda hodnotím hvězdičkama na ČSFD, nebo kdybych psal recenzi pro čtenáře, kteří se mají na základě ní rozhodnout, zda do kina půjdou či ne. Čtenář se má dozvědět vše podstatné, aby se rozhodl, proto bych musel vše podstatné uvést a samozřejmě to zohlednit v hodnocení, tady nemusím a tady hodnotím filmy především podle toho, jak se mi filmy líbily, ne za jak kvalitní či nekvalitní film považuju.

  Konzistentní názor mám, mám jen jiná kritéria pro hodnocení na ČSFD (nebo jinde) a pro hodnocení v případné recenzi, kterou bych napsal, kde bych musel, protože jde o recenzi, zohlednit všechny složky filmu a můj zážitek či pocit z filmu (strašně líbilo, protože to je z Marsu!) nechat hodně nebo úplně stranou, protože to žádného čtenáře nezajímá, čtenáře zajímá zhodnocení filmu.

  na příspěvěk reagoval Hawaj
  • 5.5.2017  23:53
  Hawaj
  (hodnocení, komentáře)

  Gertrudo: Vidim že nechápeš, že v tom naprosto nedělám rozdíl a ani nemám potřebu.
  Vidím že nechápeš, že existují i jiné životy než ten který žiješ ty.

  na příspěvěk reagoval Castrator , Gertrudo
  • 5.5.2017  23:19
  Gertrudo
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Vidim ze nechapes o com je recenzia a o com su hviezdicky na csfd.

  na příspěvěk reagoval Hawaj
  • 5.5.2017  23:10
  Hawaj
  (hodnocení, komentáře)

  Gertrudo: Ve svém názoru a pocitech nedělám žádnej rozdíl, snážím se to říct tak jak to cítím i když často nedokáže své pocity přesně popsat a tu tzv objektivitu do toho fakt neroubuju. Film je o emocích a proto svoje emoce taky sděluji.

  na příspěvěk reagoval Gertrudo
  • 5.5.2017  22:02
  Gertrudo
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Preco? Ked pisem recenziu snazim sa o trochu objektivity, tak dam trochu priestor aj kritike, lebo to proste k recenziam pre ludi proste patri.

  Tu ale ked davam len hviezdicky, tak ich dam podla cisto osobneho neobjektivneho pocitu.

   

  na příspěvěk reagoval Hawaj
  • 5.5.2017  21:57
  Hawaj
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Nejdřív hodotíš tak
  "Jenže se mi film strašně líbil a ten požitek přebil všechny mušky. Proto jasných pět."

  Pak zase jinak
  "Kdybych na to psal recenzi a měl dát hodnocení, dám tomu 70 až 80 %, protože se budu snažit být objektivní, ale u hodnocení za sebe být nemusím, tak dávám podle zážitku a jak se mi film líbil, a to se mi líbil hodně."

  Ty si svoje kritéria měníš podle toho kde se k tomu vyjadřuješ a mě se ptáš proč mi to připadá divný :D
  Člověk by měl mít jeden konzistentní názor a ne špekulovat nad tím co by tomu lidi kde řekli protože pak už to není o tvém osobním pocitu, ale o spekulaci a často to z toho bývá dost cejtit. Maximálně se ten názor může měnit s časem.

  na příspěvěk reagoval Gertrudo , Castrator
  • 4.5.2017  19:45
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: Neuznám:-D Někdo sice může hodnotit kvality filmu, teoreticky všichni, celkové hodnocení pak odráží kvality filmy dle hodnotících, ale to není totéž jako kvality filmu objektivní. Které se určit dají.

  Ale uznávám, že hodnocení často koreluje s kvalitou filmu a málokterá blbost je hodnocena dobře a málokterý kvalitní film je hodnocen špatně.

  • 4.5.2017  19:37
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Každý to má jinak rozvržené.....pro někoho to takhle platit může a pro někoho zase nemusí, uznej ;-)

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 4.5.2017  19:34
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Stoka: Hodnocení odráží oblíbenost, ne kvality filmu;-)

  na příspěvěk reagoval Stoka
  • 4.5.2017  19:28
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Řekl bych nadhodnocený film!

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 3.5.2017  20:40
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  *tam

  • 3.5.2017  20:40
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Hawaj: Proč bych měl mít dost? Každý má pro hodnocení jiná kritéria, to je na každém jednotlivci. A já hodnotím právě podle toho, jak se mi film líbil, proto jsem dal Marťanovi pět hvězd, i když má chyby, které mi ale nevadí.

  Koukni do zajímavostí, tak nějaké chyby jsou.

  na příspěvěk reagoval Hawaj
<< novější 41 40 39 38 31 21 11 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace