Začínají Vánoce a Maxova rodina se připravuje na příjezd příbuzných. Max z toho není nadšený, protože jeho sestřenice jsou nesnesitelné. Vánoce má docela rád, a když se spolužák vysmívá na školní besídce prvňáčkům, kteří věří v Santa Clause, popere se s ním. To se vůbec nelíbí Maxovým rodičům. Jediný, kdo ho chápe, je jeho babička Omi. Max se ji rozhodne poslechnout a napíše dopis Santa Clausovi. Jen co ho dokončí, přijíždějí příbuzní. Sestřenice mu dopis ukradne, u večeře ho předčítá a má z toho legraci. Maxe to velice raní. Ztrácí víru ve Vánoce a dopis Santovi roztrhá. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude tak jako dřív. Přestane jít elektřina a za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Místo hodného Santa Clause přichází krutý Krampus, který se v čele armády monster chystá potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. (TV Nova)

Fr

„MÍSTO NĚJ PŘIŠEL MNOHEM CHMURNĚJŠÍ, MNOHEM STARŠÍ DUCH. BYL TO KRAMPUS. A TEN, STEJNĚ JAKO PO TISÍCE LET, NEPŘIŠEL ODMĚŇOVAT, ALE TRESTAT…“ /// Začíná to jako Vánoční filmeček - Clark Griswold by měl radost, že se někdo vrhl na parafrázi jeho sváteční pohody. Von to vlastně vánoční film je. Dokonce to není ani špatně natočený... a příběh je úchylná pohádková kravina, který bohužel v závěru dojde dech, takže v mozku přetrvá maximálně trapnej smrad (jako z františka) a pocit, že Dougherty chtěl snad i strašit. Bohužel nevěděl jak. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám důvod k víře v Ducha Vánoc. 2.) Na Vánoce (možná i jindy) straším děti perníkem. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Krampus není takový, jakého jsem si ho při ohlášení projektu vysnil, a ani v rámci toho, jaký je, se mu bohužel nepodařilo dosáhnout úplně TOP příček. Což ovšem neznamená, že by to byl špatný film. Dougherty tentokrát udělal pro Vánoce to samé, co před pár lety pro Halloween - natočil příjemnou, atmosférickou hororovou komedii, v níž v jednotlivých sekvencích funguje jak humor, tak strach a napětí. Jen to prostě není v žádném ohledu úplně ultimátní. A kdyby bývalo zůstalo pouze u Krampuse a jeho družiny elfů, bylo by to imho lepší. Oživlé dárky jsou ještě jakž takž cool, ale zákeřné oživlé perníčky už notně přes čáru. A také mě dost zaskočilo, jak rychle to šlo v závěru. Snad víc než půlka všech postav je najednou dost nezajímavě redukována během asi dvou minut, až to na mě působilo, jako kdyby se jich tvůrci už mocí mermo chtěli zbavit a nechtělo se jim psát dalších dvacet minut scénáře. 70 % a dal bych si na vážno pojatej německej alpskej prequel. ()

verbal

Film s názvem Krampus a genitálním dovětkem distributora „Táhni k čertu!“, aby i ta poslední lopata v místních lůzrech a hnojích pochopila, že s čerty nejsou žerty, bych já komplexně nazval „Krampus, táhni do piče!“, aby i ta poslední lopata vstřebala, že dostává zdegenerovaný slaboduchý eintopf americké pseudokultury alá Babovřesky. Eintopf, co nepokrytě parazituje na geniálním Rare exports, který odporně kurví holyúdskou demencí, trapnými a lacinými efekty a rektoryvnou náloží rodinných hovnot. A tak na jakože sebekriticky odpudivou rodinku vyžraných, ohyzdných, nesnášenlivých a túúúúúze vtipných maloměstských idiotů 25. prosince zaútočí Satan Klaus, vypadající jako z prdele vytažená maska z Vřískotu a doprovázený kohortou lidožravých perníků a krušnohorských masopustních masek, aby se nakonec ukázalo, že jsou to v podstatě duševně nádherní lidé, plní empatie a vzájemné soudržnosti, a mě u toho tak nadmulo, až jsem při závěrečných titulcích, při kterých k tomu všemu neštěstí dokurvili i můj milovaný Sevetyč, vyprděl mimořádně žluklého ducha Vánoc. Hnusný, přiblblý a plagiátroský škvár. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $42,725,475Tržby Celosvetovo $61,548,707Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,243,963Tržby za predaj DVD v USA $2,852,934║ režisér Michael Dougherty nás dosť ťahá za nos, prvá polovica je dobre vystavaná, sú tam náznaky napätia, dravosť, príbeh začína mať postupne grády, aj keď už aj tam sú citeľné bláznivé, uletené prvky, v tej druhej polovici sa to úplne zopsuje, zo všetkých strán na nás začnú skákať všakojaké vianočné potvory, medovníček to tu bude zaklincovávať, pajác vyskakujúci z krabice tam bude pažravo hltať decká, plyšový maco bude dosť kúsavý, samotný krampus tam bude nakoniec len na pár okamihov, čo je veľká škoda, z poctivého hororu sa nakoniec vykľuje skôr taká bláznivá komédia, kde Vám je doslova jedno čo sa komu stane, záver to príbehové bláznenie trošku zachraňuje, nakoľko nám to všetko čo sledujeme vypovie ako sen nešťastníka chlapca čo roztrhal svoje prianie pre Santu a preto sa jeho okoliu dejú tie prapodivné veci, pre mňa sklamanie, takýto tip filmu mi moc nechutil /videl v kine: 45%/ ()

Malarkey

Na Krampuse jsem se poměrně těšil. Místní uživatelé tady z něj udělali takřka legendární film, který do budoucna k Vánocům bude vysloveně patřit a házeli ho do stejného pytle například se Sám Doma. Se Sám Doma to má mimochodem podobné tak akorát pár melodií v celkovém hudebním podtextu. Jinak je to někde úplně jinde. Krampus tady totiž střídá pohádkovou atmosféru a regulérní horor a la Noční Můra z Elm Street. Nicméně uznávám, že pár opravdu zajímavých momentů film měl. Třeba úvodní scénu v obchoďáku, která je naprosto luxusní a nebo kreslená scéna, která vypráví příběh babičky, co se s Krampusem v dětství již jednou potkala. Ta vypadalo mimochodem skoro jak od Tima Burtona. Zbytek je klasická vyvražďovačka, u které vlastně nevíte, jestli je komedií (hláškující věčně nalitá babka, tři živí perníčci) nebo hororem (Krampus, kterej se tam mimochodem ještě pořádně ani neukáže a jeho elfí kumpáni). ()

• 95 % záběrů bylo natočeno ve studiu. (HellFire)