Krampus: Táhni k čertu

Krampus: Choď do čerta

Horor / Komedie / Fantasy

USA, 2015, 98 min

• tron

Už som to vravel stokrát a poviem to aj sto prvý raz: nemám rád hororové komédie. Čo z toho, že má Krampus veľmi dobrú vianočnú atmosféru (a pasáž, v ktorej pred ním dievča uteká zasneženou ulicou je úžasná), keď dobre budovanú atmosféru a skvelého Krampusa do úzadia zatláčajú otravné ľudské postavy (paradoxne hrané sympatickými hercami) a fakt, že samotný Krampus je len vedľajšou postavou a prím hrajú jeho pseudo komickí pomocníci (perníky? Skutočne???).(28.12.2017)

• Fr

„MÍSTO NĚJ PŘIŠEL MNOHEM CHMURNĚJŠÍ, MNOHEM STARŠÍ DUCH. BYL TO KRAMPUS. A TEN, STEJNĚ JAKO PO TISÍCE LET, NEPŘIŠEL ODMĚŇOVAT, ALE TRESTAT…“ /// Začíná to jako Vánoční filmeček - Clark Griswold by měl radost, že se někdo vrhl na parafrázi jeho sváteční pohody. Von to vlastně vánoční film je. Dokonce to není ani špatně natočený... a příběh je úchylná pohádková kravina, který bohužel v závěru dojde dech, takže v mozku přetrvá maximálně trapnej smrad (jako z františka) a pocit, že Dougherty chtěl snad i strašit. Bohužel nevěděl jak. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám důvod k víře v Ducha Vánoc. 2.) Na Vánoce (možná i jindy) straším děti perníkem. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.8.2016)

• Lucasion

Vražedné perníčky, hospodyně Berta, kupa sněhu a jedna rodina naháněna velkým čertem. Ne tohle není pohádka, je to Vánoční horor. Jak začít jiný film z tohoto období než pořádným nákupem v obchoďáku. Pak pokračujeme a vidíme rodinné svátky, jak někteří z nás prožili. Aspoň jednou že? Vánoční duch se vytratil a tak přichází Krampus, stín svatého Mikuláše, aby zavedl trošku pořádek. Film je místy trošku úsměvný, atmosféra hororu však nijak nefunguje. Proto vyvražďování celé rodiny je nudné. Zvlášť pokud patříte k těm, kteří tuší jak to skončí. Asi přesně jak poznamenala moje kolegyně - Čekala jsem další ikonický film, který by se pouštěl každé Vánoce. A takový Krampus rozhodně není. Stejně jako vydařená epizoda Supernaturalu se mi líbí mystično, co obestírá tento příběh. Herecky a scénářově je to ale tak neuvěřitelně plytké, že i kratší stopáž se vleče. Možná jako zajímavá jednohubka dobře, víckrát to vidět už nechci. Na to aby mě film pobavil, jsou komedie. A na to aby mně film děsil, jsou horory. A Vánočních filmů je taky dost. (48 %)(26.12.2016)

Podľa očakávania zatiaľ najlepšie a najdôstojnejšie sfilmovanie Krampusa. Dougherty sa vybral cestou rodinného hororu s nesileným komediálnym podtónom a film je tak ešte bezpečnejší a mainstreamovo prístupnejší než jeho predchádzajúca hitovka "Trick 'r Treat" či tohtoročný, porovnateľný "A Christmas Horror Story". Čo ale nevadí, pretože keby som chcel vianočnú / snehovú brutalitu, tak ju určite nehľadám v kino produkcii. Je to štýlové, zábavné a aspoň mi to zlepšilo trpký dojem po poslednom kino-horor-zážitku, ktorým bol patetický "Crimson Peak".(10.12.2015)

• verbal

Film s názvem Krampus a genitálním dovětkem distributora „Táhni k čertu!“, aby i ta poslední lopata v místních lůzrech a hnojích pochopila, že s čerty nejsou žerty, bych já komplexně nazval „Krampus, táhni do piče!“, aby i ta poslední lopata vstřebala, že dostává zdegenerovaný slaboduchý eintopf americké pseudokultury alá Babovřesky. Eintopf, co nepokrytě parazituje na geniálním Rare exports, který odporně kurví holyúdskou demencí, trapnými a lacinými efekty a rektoryvnou náloží rodinných hovnot. A tak na jakože sebekriticky odpudivou rodinku vyžraných, ohyzdných, nesnášenlivých a túúúúúze vtipných maloměstských idiotů 25. prosince zaútočí Satan Klaus, vypadající jako z prdele vytažená maska z Vřískotu a doprovázený kohortou lidožravých perníků a krušnohorských masopustních masek, aby se nakonec ukázalo, že jsou to v podstatě duševně nádherní lidé, plní empatie a vzájemné soudržnosti, a mě u toho tak nadmulo, až jsem při závěrečných titulcích, při kterých k tomu všemu neštěstí dokurvili i můj milovaný Sevetyč, vyprděl mimořádně žluklého ducha Vánoc. Hnusný, přiblblý a plagiátroský škvár.(29.2.2016)

• - Děj filmu se odehrává v noci mezi 24. a 25. prosincem, ale podle pověsti Krampus chodí 5. prosince. (MistrMcFalk)

• - Herečky Lolo Owen (Stevie) a Stefania LaVie Owen (Beth), hrající ve filmu sestřenice, jsou v reálu sestrami. (hansel97)

• - V jednom ze záběrů je vidět mobilní verze počítačové hry "Dead Space". (Korbitch)