Michael Jackson - Live History World Tour in Munich (1997)

(koncert)
Hudební
Německo, 1997, 2:00:22 min

Michael Jackson

Koncert, který se uskutečnil 6. 7. 1997 na Olympijském stadionu v německém Mnichově. Jedná se o koncert z druhé části turné HIStory ke stejnojmennému albu.

Seznam skladeb:
17. Earth Song
18. Heal the World
19. HIStory (Spidey3)

JohnnyD

"Everyday create your history!" Ultimatívny koncert. Megaprodukcia nadpozemských rozmerov, hit strieda hit. Michael v mojom obľúbenom (new-jack-swingovom) období. ()

Skuby47

Po 18. letech jsem si pro nemožnost vybrat si z dvaceti televizních kanálů přijatelný a sledovatelný pořad, sáhla do svého archivu pro nahrávku Jacksonova koncertu History z Mnichova z roku 1997. A udělala jsem dobře. Nevšední brilantní zážitek a to jak poslechový tak i vizuální. Michaelovy koncerty mají dokonalou choreografii v precizním provedení a působivé efekty, takže je musíte nejen slyšet, ale i vidět. Je to pro mne jediný interpret, který je schopen svou hudbu rozpohybovat. Také je zajímavé sledovat, jaké emoce vyvolávají jeho vystoupení u statisícového publika. ()

Martyna

Every path you take you’re leaving your legacy... History je pro mě nejlepší Michaelovo album. A tady se starším i novým písním dostalo tradičně precizní a výpravné choreografické péče. Když se tohle vysílalo v televizi, třídní se nás druhej den ptal, co bylo v televizi, že jsme tak duchem nepřítomný (byla to řečnická otázka). VHSku s nahraným koncertem jsem půjčovala kámoškám, případně jsme se opakovaně scházely a koukaly na to. K týhle show se nedá nevracet. ()

RoCho

Velmi povedený koncert z Mnichova je jednim z 85 koncertů světového turné History, které začalo 7.9.1996 v Praze. Zde poprvé z velké části byl použit zpěv na playback. Jackson už tou dobou údajně trpěl chronickým zánětem plic a nezvládl by při své choreografii a zpěvu udýchat tolik koncertů najednou, což mu v minulosti nedělalo žádný problém. Neni tedy pochyb o tom, že by živě zpívat neuměl, svým fanouškům už to dokázal mnohokrát za celý svůj život. Byl to velký perfekcionista a velmi mu záleželo na dokonalosti svých vystoupení. Playback je tedy velmi šikovně vsunut do živé hudby a po většinu koncertu si vlastně ani nevšimnete, že by nezpíval živě. Písně "Wanna Be Startin Somethin" a "Jackson 5 medley" byly tradičně Full Live, některé další písně jen z části. History Tour je tedy jedna velká monstrózni show vypilovaná do posledních detailů s fascinujicí choreografii vyladěnou jako nikdy předtím. Michael zde předvedl své nejznámější hity, které doplnil novými písněmi z alba History. ()