R.U.R.: Genesis (TV film)

Krátkometrážní / Drama / Akční / Sci-Fi

USA, 2013, 7 min

James Kerwin

Karel Čapek (divadelní hra), James Kerwin

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Kromě toho, že nemám tušení, o co tady šlo, taky nechápu, co to mělo mít společného s Čapkovým R.U.R. Je to docela svižně natočený akční kraťas, který si můžete pustit na YouTube, kde po sobě střílejí roboti, ale to je všechno. Nijak to nerozvíjí myšlenky původního díla, ani to nevychytalo jeho styl. Vlastně tam není provázanost vůbec žádná, jde o naprosto samostatnou jednotku, co má v názvu z nějakého důvodu to, co tam má. Koukat se na to dá, nenudí to a má to pěknou hudbu, takže tři hvězdy, ale musím se hodně držet, protože už jenom kvůli myšlence, že by R.U.R. mohlo potřebovat prequel, mám nutkání napálit tomu odpad.(12.10.2014)

• Vlkodlak13

No nevím, i kdyby to měl být předfilm k tomu co má být za rok (tj. 2016), tak je to dost slabý. Hudba na začátek je naprosto perfektní, ta co tam zazní jako druhá je pro změnu otřesná a hodně nepříjemná. Co se týká děje, tak je toto spíš tak nějak znehodnocení a mám pocit, že to krom názvu nemá s Čapkovým originálem nic společného. Pokud to fakt má patřit jako předfilm, tak těch 5minut měli využít úplně jinak - nedávat tam líbání dvou ženských a hlavně si odpustit ten předpotopní styl, prostě zaujmout a nechat otevřený konec. ----- Jako shlédnutí vám nijak neublíží, ale nečekejte od tohoto rádoby mini-filmu nějaké kouzla. Dvě hvězdy dávám jen první skladbě.(1.11.2015)