Reklama

Reklama

American Crime

(seriál)
  • USA American Crime
Trailer 2
USA, (2015–2017), 20 h 47 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

John Ridley

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Felicity Huffman, Timothy Hutton, Benito Martinez, Penelope Ann Miller, Richard Cabral, Shane Jacobsen, Gazelle Garcia, Holt Boggs, Joey Pollari (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Životy účastníků soudního procesu s rasistickým podtextem se během přelíčení navždy změní. Po té, co je mladý pár napaden ve svém domě, vyvolá případ rozruch ve společnosti a rozvíří napětí mezi rasami. (Filmbox)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (13)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot: Tohle že nevyprodukovala kabelovka, ale veřejnoprávní americká bedna? Nevěřim. Nevěřim, protože něco tak dramaticky bezkompromisního, drsnýho a plnýho drog, střílení a krve sem zvyklej vídat jenom na HBO, AMC nebo Showtime. Po úvodním díle se tady na nás z dílen ABC valí něco hodně zajímavýho a není náhoda, že to ve finále začne hrozně moc připomínat The Leftovers - sice trošku, ale je to tam. Zatim prostě ohromné "osudové" překvapení (stavbou připomínající třeba oscarové Crash) a já prosím, nepodělejte to..! ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Ale jo, sice vám to už dávno před finišem začne do sebe tak trochu zapadat, ale závěrečná katarze vás stejně nakonec sroluje do ruličky a vyflusne skrze vás řádnou porci emocí. Osudy několika rodin pod drobnohledem, zhoubné kriminální bujení, právní a vyšetřovací kličky a hlavně intenzivní kamera, která neodpustí jediný herecký přešlap. Tady se jede na jistotu. Felicity Huffmanová si tady vaše sympatie nezíská, ale je naprosto boží. Stejně tak zbytek, pokud vás nestrhne ústřední motiv, tak jednotlivé herecké party s vámi vytřou podlahu určitě. Držím tvůrčímu týmu palec, z tohodle by mohla být moc pěkná řada neuvěřitelných krimi příhod. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

1. série: Promarněná šance. Ze zprvu emocionální pecky, která v pilotu sršela potenciálem a nabízela kousavý pohled na rasové otázky zbyla jen mírně nadprůměrná záležitost, která k závěru začíná už spíše nudit a v palčivých otázkách brousí bohužel jen po povrchu. A je to škoda, protože silné scény ani výteční herci seriálu rozhodně nechybí. Fakt, že se toho za celou sezónu příliš nestane a scénář zdaleka nenaplňuje očekávaní, ale vzhledem k nabušenému pilotu docela zamrzí. 60% ()

erased 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by mohl vypadat kontroverzně oscarový Crash, kdyby měl jeho autor odvahu nejen nakousnout provokativní téma, ale společenskou kritiku a reflexi dotáhnout do zdárného konce. Jako další přirovnání jde na ruku úspěšný britský Broadchurch. American Crime ale na rozdíl od jeho remaku z produkce Foxu dokáže zápletku i zúčastněné postavy úspěšně zobrazit i v americkém prostředí, a to rovnou ve velkém městě. Teprve zde tak může brutální zločin způsobit opravdový lavinový efekt a na pozadí osobních příběhů tepat do společenských nešvarů, přitom si udržovat svou komornost k tomu, aby z ústředních postav nedělal účelově jednorozměrné karikatury. Žádná z nich není ani úplně zlá, ani úplně dobrá, jen ve svém věrném obrazu společnosti nedokonalá, chybující a pochopitelná. Potud vše výborné, a s přihlédnutím k tomu, jak nenávistí i láskou motivované chování dokáže v každé jednotlivé epizodě nepříjemně podusit diváka zvyklého na bezúhonnou televizní produkci, mohl být American Crime horkým kandidátem na nejlepší nový seriál jarní sezóny. Jenže tvůrci těžce nezvládají tempo. Každá epizoda, ať se v ní dějí sebevětší zvěrstva, se nemile vleče a přestože zanechá silné dojmy, její průběh jednoduše hraničí s nudou. Takhle tedy jen proklatě příjemné překvapení. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pro mě jedno z největších seriálových překvapení. American Crime se točí okolo vraždy, která by mohla mít rasový podtext, ale také ne. Zločin každopádně zasáhne do životů několika rodin a díky tomu vyplave na povrch spousta věcí, o kterých dotyční nevěděli, nebo chtěli, aby zůstaly skryty. Zároveň je tu dopad na společnost, kdy část bílé populace ukazuje obviňujícím prstem na barevné a naopak barevní vybičují svojí pěstovanou a bezdůvodnou ublíženost až na hranici extrému. To, že se seriál vyhýbá obvyklému černobílému moralizování na téma rasismus, je jednou z jeho hlavních devíz. Těmi dalšími jsou smysluplný a uvěřitelný scénář a herecké obsazení. Asi nejsem sám, kdo na první místo řadí výjimečný výkon Felicity Huffman, kterou budete v jedné chvíli nenávidět a v té druhé chápat či litovat. Ale absolutorium zaslouží i Timothy Hutton či skvělá Caitlin Gerard a mnozí další. Celkově výborná práce. 90% ()

Galerie (209)

Reklama

Reklama