American Crime (TV seriál)

American Crime

USA, 2015–2017, 20 h 47 min (Minutáž: 43 min)

Mark Isham

Felicity Huffman, Timothy Hutton, Benito Martinez, Penelope Ann Miller, Richard Cabral, Shane Jacobsen, Gazelle Garcia, Holt Boggs, Joey Pollari, W. Earl Brown, Caitlin Gerard, Matthew James, Grant Merritt, Gary Teague, Lupe Trejo, Marlyne Barrett, Johnny Ortiz, Sheri Davis, Ainsley Bailey, Todd Terry, Vincent Fuentes, Jason Douglas, Liz Beckham, Regina King, Lili Taylor, David Hoflin, Lily Knight, Christopher Stanley, Jennifer Griffin, Crystal Martinez, Charissa Allen, Deneen Tyler, Jessica J. Stowes, Trevor Jackson, Angelique Rivera, Scott Takeda, Joe Nemmers, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Faran Tahir, Connor Jessup, Tim DeKay, Cherry Jones, Janel Moloney, Dallas Roberts, Ana Mulvoy-Ten, Colby French, Sandra Oh, Heather Grace Hancock, Manuel Uriza, Sean Blakemore, Lombardo Boyar, Nina Siemaszko, Jennifer Lafleur, Sonia Rockwell, Marcos De Silvas, Ricardo Chacon, Hansel Ramírez, Dana Joiner, Ervin Ross, Scott Vance, Jill Johnson, Jimmy Scanlon, Sheila Thiele, Nick Armstrong, Kate Mines, Jesse Borrego, Van Quattro, Daniel Louis Rivas, Emily Warfield, Brent Sexton, Gwendoline Yeo, Marshall R. Teague, Pablo Esparza, Hope Davis, André Benjamin, Chuck Huber, Adriene Mishler, Renwick D. Scott II, Elvis Nolasco, Emily Bergl, Stephanie Sigman, Merrilee McCommas, Trenton Rostedt, Chad Cox, Taylor John Smith, GiGi Erneta, Robert McCollum, Lynn Blackburn, Omar Leyva, Kati Salowsky, Matthew Posey, Marco Perella, Linda Burzynski, Damon Carney, Byron Brown, Darryl Cox, Julian Works, Ulysses Montoya, Rob Franco, June Carryl, Gideon Adlon, Clayton Cardenas, Ty Doran, Jason Liebrecht, Kedrick Brown, Marwan Salama, Tiffanie Mims, David Maldonado, Brent Anderson, James DeAngelo, Tess Cline, Gustavo Gomez, Jon Michael Davis, Nicholas Saenz, Ed Francis Martin, Tom McTigue, Monroe Cline

1. série: Promarněná šance. Ze zprvu emocionální pecky, která v pilotu sršela potenciálem a nabízela kousavý pohled na rasové otázky zbyla jen mírně nadprůměrná záležitost, která k závěru začíná už spíše nudit a v palčivých otázkách brousí bohužel jen po povrchu. A je to škoda, protože silné scény ani výteční herci seriálu rozhodně nechybí. Fakt, že se toho za celou sezónu příliš nestane a scénář zdaleka nenaplňuje očekávaní, ale vzhledem k nabušenému pilotu docela zamrzí. 60%(10.7.2015)

Pilot: Tohle že nevyprodukovala kabelovka, ale veřejnoprávní americká bedna? Nevěřim. Nevěřim, protože něco tak dramaticky bezkompromisního, drsnýho a plnýho drog, střílení a krve sem zvyklej vídat jenom na HBO, AMC nebo Showtime. Po úvodním díle se tady na nás z dílen ABC valí něco hodně zajímavýho a není náhoda, že to ve finále začne hrozně moc připomínat The Leftovers - sice trošku, ale je to tam. Zatim prostě ohromné "osudové" překvapení (stavbou připomínající třeba oscarové Crash) a já prosím, nepodělejte to..!(9.3.2015)

Pro mě jedno z největších seriálových překvapení. American Crime se točí okolo vraždy, která by mohla mít rasový podtext, ale také ne. Zločin každopádně zasáhne do životů několika rodin a díky tomu vyplave na povrch spousta věcí, o kterých dotyční nevěděli, nebo chtěli, aby zůstaly skryty. Zároveň je tu dopad na společnost, kdy část bílé populace ukazuje obviňujícím prstem na barevné a naopak barevní vybičují svojí pěstovanou a bezdůvodnou ublíženost až na hranici extrému. To, že se seriál vyhýbá obvyklému černobílému moralizování na téma rasismus, je jednou z jeho hlavních devíz. Těmi dalšími jsou smysluplný a uvěřitelný scénář a herecké obsazení. Asi nejsem sám, kdo na první místo řadí výjimečný výkon Felicity Huffman, kterou budete v jedné chvíli nenávidět a v té druhé chápat či litovat. Ale absolutorium zaslouží i Timothy Hutton či skvělá Caitlin Gerard a mnozí další. Celkově výborná práce. 90%(1.6.2015)

Kriminální seriály bývají všechny na jedno brdo. Jeden za druhým se věnují vyšetřování vraždy jako takovému, a všechny se tak okrádají o to (z dramatického hlediska) nejzajímavější, co se k takové vraždě váže, a sice následky a dopad na všechny zúčastněné. Právě tomu se věnuje American Crime, v mozaice životů vykresluje, jak se s každodenním životem vypořádává rodina zesnulého i rodina vraha, či svědci v soudním procesu, a co do využití dramatického potenciálu jede úplně na doraz. Svět seriálu je reálný, je ošklivý a krutý, plný rasismu a nespravedlnosti, a žádná postava tak není vyloženě kladná a stoprocentně sympatická, ve výsledku je ale každý pochopitelný a politováníhodný, částečně díky vynikajícímu scénáři, částečně díky přesnému obsazení. Felicity Huffman a Timothyho Huttona jsem dokonalé očekával (a očekávání se naplnilo), ale neuvěřitelně zdatně sekunduje Regina King či pro mě doposud neznámí Caitlin Gerard a Elvis Nolasco. Šel jsem do toho s obavami, ale ty se po dvou nebo třech dílech rozplynuly. Po všech stránkách velice silné dílo a největší seriálové překvapení roku.(15.5.2015)

Takový netradiční kriminální seriál po americku. Na začátku je vražda a pokus o vraždu, později je zamíchané násilí, drogy hlavně ten rasismus - jak americké :-) .Také je zde vyobrazeno rozdíl mezi myšlením bílého Američana, přistěhovalce z Mexika a černého Američana. Pěkně jsou vykreslené postavy a věci okolo. Pro mě je to ale chvíleme dost utahané a roztahané. Chybí ten drive a "studený vzduch" ze severských seriálů. Dívat se na to, to jo, ale něco tomu chybí.(18.2.2018)