poster

American Crime (TV seriál)

 • USA

  American Crime

Drama

USA, 2015 - 2017, 20 h 47 min (Minutáž: 29x43 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Felicity Huffman, Timothy Hutton, Benito Martinez, Penelope Ann Miller, Richard Cabral, Shane Jacobsen, Gazelle Garcia, Holt Boggs, Joey Pollari, W. Earl Brown, Caitlin Gerard, Matthew James, Grant Merritt, Gary Teague, Lupe Trejo, Marlyne Barrett, Johnny Ortiz, Sheri Davis, Ainsley Bailey, Todd Terry, Vincent Fuentes, Jason Douglas, Liz Beckham, Regina King, Lili Taylor, David Hoflin, Lily Knight, Christopher Stanley, Jennifer Griffin, Crystal Martinez, Charissa Allen, Deneen Tyler, Jessica J. Stowes, Trevor Jackson, Angelique Rivera, Scott Takeda, Joe Nemmers, Lawrence Varnado, Kathy Rose Center, Faran Tahir, Connor Jessup, Tim DeKay, Cherry Jones, Janel Moloney, Dallas Roberts, Ana Mulvoy-Ten, Colby French, Sandra Oh, Heather Grace Hancock, Manuel Uriza, Sean Blakemore, Lombardo Boyar, Nina Siemaszko, Jennifer Lafleur, Sonia Rockwell, Marcos De Silvas, Ricardo Chacon, Hansel Ramírez, Dana Joiner, Ervin Ross, Scott Vance, Jill Johnson, Jimmy Scanlon, Sheila Thiele, Nick Armstrong, Kate Mines, Jesse Borrego, Van Quattro, Daniel Louis Rivas, Emily Warfield, Brent Sexton, Gwendoline Yeo, Marshall R. Teague, Pablo Esparza, Hope Davis, André Benjamin, Chuck Huber, Adriene Mishler, Renwick D. Scott II, Elvis Nolasco, Emily Bergl, Stephanie Sigman, Merrilee McCommas, Trenton Rostedt, Chad Cox, Taylor John Smith, GiGi Erneta, Robert McCollum, Lynn Blackburn, Omar Leyva, Kati Salowsky, Matthew Posey, Marco Perella, Linda Burzynski, Damon Carney, Byron Brown, Darryl Cox, Julian Works, Ulysses Montoya, Rob Franco, June Carryl, Gideon Adlon, Clayton Cardenas, Ty Doran, Jason Liebrecht, Kedrick Brown, Marwan Salama, Tiffanie Mims, David Maldonado, Brent Anderson, James DeAngelo, Tess Cline, Gustavo Gomez, Jon Michael Davis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaluž
  ****

  Ale jo, sice vám to už dávno před finišem začne do sebe tak trochu zapadat, ale závěrečná katarze vás stejně nakonec sroluje do ruličky a vyflusne skrze vás řádnou porci emocí. Osudy několika rodin pod drobnohledem, zhoubné kriminální bujení, právní a vyšetřovací kličky a hlavně intenzivní kamera, která neodpustí jediný herecký přešlap. Tady se jede na jistotu. Felicity Huffmanová si tady vaše sympatie nezíská, ale je naprosto boží. Stejně tak zbytek, pokud vás nestrhne ústřední motiv, tak jednotlivé herecké party s vámi vytřou podlahu určitě. Držím tvůrčímu týmu palec, z tohodle by mohla být moc pěkná řada neuvěřitelných krimi příhod.(27.1.2016)

 • Davies182
  ****

  Pilot: Tohle že nevyprodukovala kabelovka, ale veřejnoprávní americká bedna? Nevěřim. Nevěřim, protože něco tak dramaticky bezkompromisního, drsnýho a plnýho drog, střílení a krve sem zvyklej vídat jenom na HBO, AMC nebo Showtime. Po úvodním díle se tady na nás z dílen ABC valí něco hodně zajímavýho a není náhoda, že to ve finále začne hrozně moc připomínat The Leftovers - sice trošku, ale je to tam. Zatim prostě ohromné "osudové" překvapení (stavbou připomínající třeba oscarové Crash) a já prosím, nepodělejte to..!(9.3.2015)

 • erased
  ****

  Takhle nějak by mohl vypadat kontroverzně oscarový Crash, kdyby měl jeho autor odvahu nejen nakousnout provokativní téma, ale společenskou kritiku a reflexi dotáhnout do zdárného konce. Jako další přirovnání jde na ruku úspěšný britský Broadchurch. American Crime ale na rozdíl od jeho remaku z produkce Foxu dokáže zápletku i zúčastněné postavy úspěšně zobrazit i v americkém prostředí, a to rovnou ve velkém městě. Teprve zde tak může brutální zločin způsobit opravdový lavinový efekt a na pozadí osobních příběhů tepat do společenských nešvarů, přitom si udržovat svou komornost k tomu, aby z ústředních postav nedělal účelově jednorozměrné karikatury. Žádná z nich není ani úplně zlá, ani úplně dobrá, jen ve svém věrném obrazu společnosti nedokonalá, chybující a pochopitelná. Potud vše výborné, a s přihlédnutím k tomu, jak nenávistí i láskou motivované chování dokáže v každé jednotlivé epizodě nepříjemně podusit diváka zvyklého na bezúhonnou televizní produkci, mohl být American Crime horkým kandidátem na nejlepší nový seriál jarní sezóny. Jenže tvůrci těžce nezvládají tempo. Každá epizoda, ať se v ní dějí sebevětší zvěrstva, se nemile vleče a přestože zanechá silné dojmy, její průběh jednoduše hraničí s nudou. Takhle tedy jen proklatě příjemné překvapení.(28.5.2015)

 • Melodrama
  ***

  Takový netradiční kriminální seriál po americku. Na začátku je vražda a pokus o vraždu, později je zamíchané násilí, drogy hlavně ten rasismus - jak americké :-) .Také je zde vyobrazeno rozdíl mezi myšlením bílého Američana, přistěhovalce z Mexika a černého Američana. Pěkně jsou vykreslené postavy a věci okolo. Pro mě je to ale chvíleme dost utahané a roztahané. Chybí ten drive a "studený vzduch" ze severských seriálů. Dívat se na to, to jo, ale něco tomu chybí.(18.2.2018)

 • Morholt
  *****

  Pro mě jedno z největších seriálových překvapení. American Crime se točí okolo vraždy, která by mohla mít rasový podtext, ale také ne. Zločin každopádně zasáhne do životů několika rodin a díky tomu vyplave na povrch spousta věcí, o kterých dotyční nevěděli, nebo chtěli, aby zůstaly skryty. Zároveň je tu dopad na společnost, kdy část bílé populace ukazuje obviňujícím prstem na barevné a naopak barevní vybičují svojí pěstovanou a bezdůvodnou ublíženost až na hranici extrému. To, že se seriál vyhýbá obvyklému černobílému moralizování na téma rasismus, je jednou z jeho hlavních devíz. Těmi dalšími jsou smysluplný a uvěřitelný scénář a herecké obsazení. Asi nejsem sám, kdo na první místo řadí výjimečný výkon Felicity Huffman, kterou budete v jedné chvíli nenávidět a v té druhé chápat či litovat. Ale absolutorium zaslouží i Timothy Hutton či skvělá Caitlin Gerard a mnozí další. Celkově výborná práce. 90%(1.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace