Woodkid : Iron

Režie:

Woodkid

Woodkid

Madsbender

Hudobný videoklip má niekoľko špecifík, ktoré je potrebné brať v úvahu pri hodnotení. Predne je to spojenie hudby a obrazu v klipovej forme, ktorá supluje a zastáva rolu show. Svoj prvý singl obdaril Yoann Lemoine premyslenými vizuálnymi kompozíciami vychádzajúc zo svojho školského štúdia ilustrácie a animácie. Čiernobiela odráža Lemoinov klasický prístup v zachovaní princípu klipu ako platformy, pre ktorú sú zásadné dva pojmy - štýl a efekt - čo uplatňoval aj pri tvorbe klipov pre iných hudobníkov. Iron je v zásade unikát, invenčné spojenie hudobných experimentov so žánrami, ktoré Woodkid neustále predvádza a získava ním stále väčšiu popularitu v kritickej obci s megalomanským opulentným vizuálom (mimochodom, existujú dve oficiálne verzie, v ktorých sa dá pieseň počuť - tou druhou je populárny trailer k druhému Assassin's Creed). Čo je však najzaujímavejšie, Iron je predvojom dvoch ďalších klipov, ktoré na seba úzko nadväzujú a spája ich tenká dejová línia plná náboženských symbolov a obrazov, odkazujúcich na Lemoinov poľsko-židovský pôvod (ďalšie dva sú I Love You a Run Boy Run). A keďže som veľkým fanúšikom ako Lemoinových hudobných metamorfóz a jeho hypnotickej režijnej tvorby a strihovej skladby, s nekritickým nadšením nemôžem udeliť ich podľa môjho názoru najúchvatnejšiemu hudobnému počinu (spomedzi klipov už je to ťažšie, ale zrejme by som zvolil iný) menej ako obscénnych 100%. ()