Scooby Doo! Frankenhrůza

USA, 2014, 74 min

Paul McEvoy

James Krieg

Kyle Stafford

Co si budeme povídat, z všech těch Scooby-Doo filmů, co jsem už viděl, je tohle jeden z těch lepších, a to především proto, že je to místy i docela vtipné. Stejně jako je to místy docela trapné, ale s tím už tak nějak počítám. Celkově je příběh ale nápaditý a hororová monstra zde mají docela dobré místo a také baví.(26.9.2017)

Námět opět dobrý, ..mohlo to být lépe zpracované, trošku lepší děj - spousta zbytečných a prázdných scén, ale celkovou atmosféru a spojitost se starými záhadami pochválit musím. Celkově to na mě ale působilo zvláštně, skoro až depresivně: ubrečená Daphne, nešťastný Fred, Velma hlavní záporák a Scooby & Shaggy, co se nebojí a nemají potřebu jíst. Veškeré pokusy o vtip působily trapně. Nejvíc se mi líbilo intro na záčátku filmu, to bylo vážně dobré. Průměr.. 50%(19.3.2016)

Frankenhrůza je svým pojetím tak trochu jiný Scooby Doo, protože všichni hlavní hrdinové se ocitají v životní situaci, která jim není vůbec podobná (Fred a smutek nad ztrátou auta, Velma a její přehnaně šílené ambice, Daphne a její překvapivě pokleslé sebevědomí, plus Shaggy a Scooby, kteří se nebojí). Nejvtipnější bylo nejspíš opakované poukazování na nemilý osud Mystery Machine, která skončila v plamenech. Jinak jde o zcela průměrnou záležitost s typicky mysteriózním a lehce děsivým nádechem. Zkrátka sympatická "jednorázovka", která neohromí, ale ani neurazí.(26.1.2016)

Tak som sa rozhodol po neuveriteľne dlhej dobe, vrátiť späť k mojím deckým seriálovým kamošom Scoobymu a Shaggymu, aby som si trošku zaspomínal na staré dobre časy. Navyše sa ponúkal luxusný a strašidelný námet, ktorý mne vždy skvelo sadol. Bohužiaľ tu mi to už tak skvelo nesadlo. Neviem či už som s toho vyrástol a to pátranie na vtipnej vlne ma už nebavilo alebo to naozaj bol jeden s tých slabších dielov. Nič strhujúce sa tu neudialo, zápletka slabá a záporáci tiež. Snáď niekedy si zaspomínam pri lepšej časti. 70% - 3*(5.12.2015)

Co se týká děje a práce s postavami, je Frankenhrůza asi nejodvážnější počin celé "značky" Scooby Doo. Bohužel těžení ze starších příběhů a jejich crossover v kombinaci s tím těžko mohly skončit něčím jiným než - mírně řečeno - "víc než by bylo zdrávo" přepáleným megafinále. Ale věřte, že vidět Velmu načesanou jako Frankensteinovu nevěstu stojí za to:) 70%(1.1.2018)