poster

Elia Cmíral: part 1

Dokumentární / Hudební

Česko, 2014, 57 min

  • navorski
    ***

    Česká televize jede do Hollywoodu. Zajímavé setkání s českým skladatelem, který dobyl továrnu na sny. Ale jako celek je to až moc sterilní a průměrné. Jen takový sled rozhovorů a ne moc dobře rozehraných situací. Je jasné, že natáčení v USA bylo asi komplikovanější než by se mohlo zdát, ale problém je spíš v tom, že tomu chybí hlava, ruce nebo srdce. A aspoň trochu lepší název.(24.5.2015)

  • - V rozhovoru Elia Cmíral řekl:"Já byl trošku šokovanej, protože nejsem ani v důchodu, ani nejsem mrtvej, aby se o mně točil dokument. Jsem uprostřed kariéry. Právě jsem dodělal celovečerní film, teď v Čechách píšu hudbu k druhé řadě Expozitury (od r. 2008). Před sebou mám další dva filmy. Jsem ve středním věku a jako skladatel jsem v plné síle. Ale dělat o mně dokument? To mi přijde... no zvláštní. Jako dělat dokument o někom, kdo už třeba prostě není. Shrnutí života. Já mám ale spoustu věcí před sebou, chci ještě hodně říct a dokázat. Kaňkovi jsem řekl, že to budu dělat jenom pod podmínkou, že za názvem dokumentu bude uvedeno ''Part 1', 'část jedna', to jsme tak trochu žertovali." (Zdroj: kinobox.cz) (polson)

  • - "Elia mě zaujal. Především opravdovostí přístupu ke kreaci, otevřeností, houževnatostí a těžko definovatelným šarmem," uvedl po návratu z natáčení v USA scenárista a režisér Petr Kaňka. Hudební kariéru skladatele sledovali tvůrci filmu prostřednictvím výpovědí amerických filmových producentů. „Podařilo se nám natočit rozhovory klíčových osobností, které stály za úspěchem Cmírala v Hollywoodu," uvádí dramaturg České televize Martin Polák a upřesňuje: „Například skladatele filmové hudby Christophera Younga, filmového producenta Franka Mancuso mladšího či hudebního producenta Michaela Sandovala." (polson)

  • - Pětidenní nabitý americký program začal trochu nešťastně, když kvůli kontrole techniky filmaři nestihli letadlo z New Yorku do L.A. "Sprintovali jsme docela mladistvě, a to neříkám jako nejstarší člen týmu z ješitnosti," smál se režisér Petr Kaňka. Na letišti je čekala už zavřená brána. "Přišli jsme pozdě o pět minut. Viděli jsme, jak se letadlo odděluje od nástupní části a pomalu začíná rolovat," vypráví Kaňka a zároveň dodává, že po zaplacení letenek na pozdější let stihli nejen dorazit včas, ale i natočit vše potřebné. (Zdroj: ceskatelevize.cz)
    (polson)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace