Dva nosáči a video

Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

• Tosim

Nevím, jestli Nosáči vstupovali stále pouze do hororů, nicméně ztvárnění této reality mi přišlo poněkud křečovitě barevné.(30.5.2003)

Dva nosáče a jejich trampoty mám hodně rád, proto často s udivením sleduji, jak jejich čtyři příběhy jsou na ČSFD hodnoceny a nedokážu to dost dobře pochopit. Tento čtvrtý, a poslední díl, mě dlouhou dobu míjel, ale nakonec se ke mně dostal a já se těšil na porci zábavy stejné, jako jsou jejich první dva příběhy. Nápad je opravdu zajímavý a zpracování také není špatné. Mrzí mě jen to, že realita ve filmu je hrozně zdlouhavá a nudná. Čekal jsem na tu chvilku až se zase dostanou do nějakého filmu a začne ta pravá zábava, která ale v tom nejlepším vždy skončí. Každý skok do filmu má nějaký ten vtípek, a také vtip, který vévodí nad všema a já na ně jen tak nezapomenu. Jak je zde v jiných komentářích popisováno, hra v kostky, Bloody Mary...nemůžu to tady popsat, to se musí vidět. Ty tři hvězdičky dávám hlavně za to, právě proto mě tato komedie tak moc bavila, ale když příběh skočil do reality příšerně jsem se nudil, takže je to tak nějak půl na půl. Rozhodně ale tento film doporučuji. Pár z těch scének je opravdu geniální a kdejaká komedie by jim to záviděla.(24.9.2008)

No ja se tesil na nejlepsi nosacskou komedii a dost me to zklamalo. Pribeh totiz daval spoustu prostoru pro parodie znamejch filmovejch scen. Coz o to, ty tu jsou, ale jednak jich neni moc a hlavne nejsou moc vtipny. Sem tam se sice je, cemu se zasmat, ale jinak film spis jen tak plyne, aniz by cloveka nejak vyrazne pobavil nebo nastval. Ale Gottschalk a Kruger tady hrajou na svy pomery docela obstojne, pribeh, krome toho skakani do videa uchazejici, tak to ty 3* da.(22.5.2009)

Nejlepší díl nosáčů, dodnes si pamatuji hru s kostkami ...(23.11.2007)

Uznávám, je to pekelně dlouho, co jsem tuhle kdysi tak populární věc viděl, ale na scénu s kostkami prostě nezapomenu. Nebo Bloody Mary. Nevěřím, že to má dneska až tak devastující účinky. Dokud se sám nepřesvědčím, je hodnocení jasné.(2.4.2009)

Asi bych u toho dneska tenisovej loket nechytil, ale jako kluk jsem na tenhle film vždy netrpělivě vyčkával na jednom ze dvou programů, které tenkrát byly. Fantasie, která dvěma idiotům umožňovala přenést se do jakéhokoliv filmu, ovládla celý náš dětský svět. Jakýsi doplněk k těm všem vážným i nevážným Rambům a Indiana Jonesům.(26.5.2012)

• Gilmour93

Vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné dřevorubcovy ruky a zbytek je jen eintopfová vata, nicméně vynález podobného charakteru by rozhodně nebyl k zahození. Muži by se ve velkém teleportovali do filmů Janne Jameson, ženy by šly s Vivian utrácet Edwardovy peníze do butiků a já, jakožto odpůrce G.Paltrow, bych se podíval na konec Fincherova Seven, co za překvapení máme schováno v té krabici..(30.6.2010)

• MM_Ramone

Nemecká dvojica Nosáčov - Thomas Gottschalk a Mike Kruger - mi nikdy neprirástla ku srdcu. Ich herectvo sa mi zdá dosť prízemné. Vlastne také sú aj všetky tie ich spoločné komédie. Filmy s pomerne dobrým námetom, ale s chabým spracovaním. Využitie sci-fi motívu v podobe zariadenia, ktoré dokáže preniesť diváka priamo do sledovaného video filmu je zaujímavé. Ale inak ani tento diel za moc nestojí. Dvaja nosáči na tri hviezdičky opäť nedosiahli. **(27.7.2009)

Tentokrát nás čeká dobrodružství při kterém hlavní hrdinové vstupují přímo do filmů. Dočkáme se tedy německé verze Indiana Jonese, Rockyho a Drákuly. Myslím, že na svou dobu je to povedený filmeček.(2.5.2007)

filmovy festival pracujucich...reminiscencie amfičko PO ..(3.1.2010)

Je to docela zábavná parodie.(29.6.2010)

• Fingon

Hm, takže western, Dobyvatelé ztracené archy, Ples upírů, Rocky, Humprey Bogart... Zajímavé, že Velká filmová loupež vznikla jen o rok později... BTW, ten úvod s gongem je taky parodie, chlapa s gongem můžete vidět např. na úvod Olivera Twista (od Leana) nebo v Tanci v srdci(21.9.2008)

• WANDRWALL

Němci se tomu prý moc smáli, já ne.(23.8.2010)

Vysoké hodnocení dávám, protože na tomto filmu jsem vyrůstal a možná i díky tomu mě dodnes spolehlivě tihle dva matláci rozesmějí. Ááá gááá ťuk ťuk ťuk. 80%(13.3.2012)

• bassator

Asi nejpodařenější díl nosáčovské série. Nostalgická vzpomínka na dávná léta nebo léta minulá... - Viděno 2x cca - 40%(2.10.2012)

Je to kravinka, ale jako malej jsem na to koukal do zblbnutí (a povedlo se skvěle), takže musím na hodnocení krapet přitlačit, navíc jsem film už pěkně dlouho neviděl, takže mám i výmluvu... Ty dva další dily už za nic nestojej, ani jako malého mě nebavily, ale nápad s videem, díky kterému se dostávají do filmů jako Indy, Rocky nebo Dracula mě naprosto fascinoval. Pamatuju si, jak jsem se bál až narazí na tu vysušenou mrtvolu, nebo budou utíkat před upíry... pokaždé stejně! Prostě dětská láska, nejde zapomenout.(15.9.2008)

Jako celek je to dost slabé a film těžko skrývá fakt, že základní zápletka by vydala ztěží na 10 minut děje. Parodování známých i méně obvyklých filmů je ale kouzelné a tady se určitě dalo ještě trochu vytěžit víc. Skvělý původní dabing z Barrandova je zárukou, že tenhle a ještě i první díl jako asi jediné z celé série stojí za zhlédnutí.(28.9.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 26.7.2009 - A ja dám plný počet. A možno v tom hrá úlohu aj silná nostalgia, ale INDIANA JONES je skrátka nezabudnuteľný. :-) "Hoši, že jste podváděli. - My ??? Néééééé." Klasika a pre mňa ešte o stupeň lepšie než DVAJA NOSÁČI TANKUJÚ SUPER. Navyše to VAPET vydal s pôvodným dabingom ÚPF. Takže nie je o čom ... (22.1.2009)(22.1.2009)

• ARI50

Jak jsem už říkal pobavil nejvíc jeden díl a jeden byl odporný a dva byli normální nosní infekce.(26.9.2018)

Poslední ze čtyřdílné nosáčovské série mi první půlku filmu přišel jasně nejlepší a nejhumornější (návštěva Indiana Jonese nebo Draculy jsou fakt vtipné), jenže ke konci se dostaví klasický nešvar mnohých komedií - všechny dobré nápady jsou již vyčerpány, ale ještě pořád zbývá spousta času do konce, tak to vyplníme nějakou vatou a prostě to nějak zakončíme. Druhá půlka slábne tím více, čím více se blíží k závěru. Nápad dobrý, nejvíce dobrých vtipů na film z celé série, ale na rozdíl od těch předcházejících, tenhle nedokázal tu alespoň průměrnou humornost a zábavnost udržet po celý film.(12.2.2011)

To tehdy na Nově na mě vybaflo něco o dvouch němcích co lítali do TV a tam si v různých filmech dělali co chtěli. Dnes bych si to dal asi jen z té nostalgie.(9.1.2010)

• Tommassi3

"Tak kdo tedy jste ??" - "Jmenuji se Ling Ling.." - "Ling Ling ?? To zní jako zvonek.." ;)(1.9.2014)

Máte tu někdo sirky??? podpálím Říííím!!!(26.3.2008)

Nejvydařenější díl ze všech Nosáčů, který i po těch hodně letech působí stále vtipně. Osmdesátková atmosféra z filmu přímo sálá a to se mě moc líbí. Klasickej původní výbornej dabing nemá chybu. Nejlepší bylo, když se Nosáči vždycky dostali do nějakýho filmu, tak v každým byl ten přiteplenej týpek, kterej jel po Mikym, he he , to bylo dobrý...Dobrá komedie, které nejen z nostalgie dávám za 4****(5.7.2011)

• FilmFan24

Já měl vždycky raději Thomase Gottschalka jako moderátora "Wetten, dass..." než jako herce.(16.7.2009)

Poprvé jsem to viděl snad ve třinácti letech. A když hodil na kostce sedmičku, málem jsem se počural smíchy.(16.7.2009)

Zajímavý německý hůmor 80.let, který mě potěší, když si ho teď mohu s klidem pustit na svém dvd přehrávači v teple domova.(24.3.2009)

Nejlepší nosáči co byli natočeni. Ať už kostky, bloody Marry, nebo všudypřítomný gej, který neustále pronásleduje Mika.(3.10.2007)

• Vignette

54 procent? Tak to asi nepochopím... Když nám dneska tenhle film profesor- se zlomyslným výrazem a zamnutím rukou- pustil na semináři k filmové teorii (zřejmě v rámci mučení/ otužování našeho kritickýho myšlení), do konce vydrželo asi jen pět nejstatečnějších, tedy tak třičtvrtě třídy to někdy v průběhu vzdalo- musím přiznat, že jsem jim ten odchod dost záviděla ;-)(5.3.2009)

Musím říct, že to byla docela psina. Mohlo to být trochu živější, ale jako oddechovka po náročném dni to bohatě stačí. Hlavně Mikovy hry v prvních dvou vstupech mě dost pobavily a ten milý a zdvořilý pán, který vystupoval v každém filmu jako gay.(19.6.2012)

Po dnešním zkouknutí bych dal maximálně dvě hvězdičky, ale z nostalgie musím dát alespon za tři! A jakou radost jsem měl, když se film objevil v stánkovém prodeji a těšil jsem se na nezapomenutelnou scénu z plesu upírů a dále pak na nosáče v ringu:-))(17.7.2011)

• KajusaK

No já nevím, ale mě to teda moc nezaujalo. Chápu, že vzhledem k datu výroby nemohu očekávat žádné mega efekty ap. a kamera je zkrátka otřesná, ale i děj zaostával. Mike Kr. byl jediná pozitivní věc na celém tomhle filmu.(8.6.2014)

Pokračování filmové komedie o Nosáčích. Tentokrát s opravdu originálním nápadem, díky kterému se tento filmek navždy zapsal do seznamu mých kultovek. Možnost navštěvovat filmy na videu mi doteď přijde jako splnění mých snů, obzvláště, když jsem to viděl poprvé, tak jsem zrovna objevil "video". Navíc spousta parodických momentů. Chvílemi film ztrácí napětí a je díky hudbě přesunut do romanticko-nostalgické úrovně. To však pouze dokresluje a spojuje celý film. 4*(14.7.2008)

Toto patří mezi mé oblíbené komedie osmdesátých let. Hodně mě ty dva pobavily. 60%(2.9.2010)

Mikemu (Mike Krüger) se podařil perfektní objev. Vyvinul videopřehrávač, který dokáže kohokoliv přenést přímo do filmu. A hnedka si to všechno i s kámošem Tommym (Thomas Gottschalk) vyzkouší. O přítelově úspěchu se ale Tommy prořekne před novou přítelkyní, od které se o objevu dozví jak její manžel, šéf firmy na výrobu videí, tak i jeho japonská konkurence. A všichni mají samozřejmě o Mikeho objev zájem ... Film měl daleko větší potenciál, než nakonec ve skutečnosti přinesl. Návštěvy jednotlivých filmů jsou naprosto perfektní a u některých scén se pochechtávám ještě teďka (Bloody Mary, atd). Horší je to ale s reálným příběhem, který je tak trochu plytký a ještě navíc doražen příšerným koncem. Po stránce herecké nemám ani co vytknout, ani pochválit - Mike Krüger ani Thomas Gottschalk nejsou kdovíjací herci, a ani tímto filmem to nijak nevytrhli. Nicméně z nostalgie si dovoluji ještě hvězdičku přidat..(30.3.2011)

• dANo

Snaha o modernú verziu 2 nosáčov zase raz vyšla nazmar...(18.1.2006)

• tomtomtoma

Nápad to v žádném případě není špatný, ale zpracování je stejně lehkovážné a ledabylé, jako chování ústřední dvojice. Naivita je lehce rozpoznatelná a je jen dobře, že se následně v sérii dětinské zábavy kdysi populární komické dvojice nepokračovalo. Za související zajímavost lze považovat naprosté vítězství japonské verze videopřehrávače nad německou, jejichž typ upadl dávno v zapomnění a jejich přístroje šlo sbírat na smetišti. Tommy (Thomas Gottschalk) a Mike (Mike Krüger) se po hlavě vrhají do dobrodružství v úniku před skutečností. Jak se jim daří přežít, je opravdovou záhadou. A protože jsou to nosáči, nemohou chybět ženy. Tommyho šarmantní známost Linda (Anja Kruse) se závazkem a japonský James Bond Ling Ling (zajímavá Ankie Lau), která nepochopitelně propadla prostoduchosti Mika. Z dalších rolí: lehkomyslný otec Lindina dítěte a flegmatický ředitel německého koncernu Kappellusch (Gerd Baltus), všudypřítomný gay s nadějí (Kurt Weinzierl), bezradný policejní komisař Gierke (Werner Kreindl), upíří hrabě Frackstein (Udo Kier) s manželkou (Thea Gottschalk), či neúnavný japonský hledač nového produktu (Eiji Funakoshi). Má to několik zajímavých a povedených sekvencí, ale celek svou skladbou a podáním vtipu patří spíše do předškolního věku a v současnosti už nemá ani potřebnou sílu a eleganci.(14.1.2017)

Vzpomínka na dětství kdy mi tohle přišlo jako vrchol komedie. Již od začátku kdy jeden nosáč se netrefí gongu a praští toho druhého do koulí tak jsem se mohl potrhat smíchy a celý film to pokračovalo. Po letech kdy jsem to viděl znovu musím kostatovat, že to rozhodně není vrchol komedie :-)(28.4.2010)

Rozhodně nejlepší z "Nosáčů". Tohle byl opět jeden z filmů mého dětství. Nejlepší scény byly s upíry a na Bloody Mary se jen tak nezapomíná. :-) Na svou dobu výborný film. Jsem rád, že jsem si jej mohl po letech připomenout. 90%(15.12.2011)

• pytlik...

Pozornost jsem ztratil po deseti minutách sledování a už jsem ji, až na nějaké malé výjimky, nenalezl. Onou výjimkou byla např. scéna v ringu, která prokázala, že černochy bijou nejen v USA. Krugera mi bylo fakt líto, s takovou zoufalou snahou nabízel tomu černochovi k úderům tu levou, tu pravou tvář v marné snaze si je vylepšit, když plastický operace selhaly, a ono nic, vypadal i potom stejně blbě jako předtím. Jinak člověku nezbývá než kroutit hlavou nad výběrem filmů, do kterých se oba hrdinové promítali, takovej neskrývanej masochismus!(17.11.2015)

Na tento film mám krásne spomienky. Bol som na ňom na svadobnej ceste. Bola to celkom zábavné... Dokonca v ňom hrá strýko mojej manželky. Ja tento film hodnotím 55%.(25.9.2006)

Ze série nosáčů bezkonkurenčně nejlepší díl,nicméně kouzlo Nosáčů a videa,které na mě působilo před xxx lety se my bohužel už dnes nepodařilo objevit.Pár fakt skvělých fórků sice zůstalo,ale film na mě i chvílemi působil trapně a skutečně "německy".Nicméně oceňuji skvělí nápad(nechápu,že se toho nikdo neujal) a dalo by se říct i spád.Herci jsou sympatičtí a vtipný,3* jsou zkrátka naprosto zasloužené a kdybych hodnotil tak před 15 lety,dal bych klidně * 5!(26.9.2008)

Vážení přátelé...sice kravina, ale jako oddechovka dobrý... Viděl jsem to znovu asi po 17ti letech a už to samozřejmě není taková pecka jako pro mě tehdy, ale i tak to ve srovnání třeba s Fantocim, nebo nástrahami velkoměsta vychází nejlépe. Nápad s videem je vynikající, ale tvůrci z tohoto nápadu mohli vytěžit určitě víc. Mohlo to být trochu vtipněšjí, ale co... Ve filmu je bohužel akorát několik vyloženě trapných scén s "teploušem", ve kterých se ovšem velice přesně odráží to, jak se společnost ještě velmi nedávno dívala na homosexuály. Pokud se ve filmu tehdy nějaký objevil, pak jako starý, tlustý šeredný vykroucený chlap, který balí kluky na potkání a mluví jako totální pitomec = tedy vždy jen jako trapná karikatura. Naštěstí doba už se opravdu poněkud změnila...(19.9.2008)

• Paity

Asi nejslabší film se dvěma nosáči. Ale za to může ten "sci-fi" nádech, který tomuto humoru vyloženě škodí.(2.9.2013)

• asanakis

Když to vezmu s velkou nadsázkou, tak ty dvě hvězdy si to ještě zaslouží.(15.11.2008)

Poslední z komedií s Thomasem Gottshalem a Mikem Krúgerem, kteří se pomocí speciálního videa dostávají přímo do filmu. Velmi oblíbená komedie před mnoha lety. Bohužel nechápu, proč u nás nevyšel ani na VHS ani na DVD. Snad jednou …………..(6.3.2007)

Nejlepsi nemecky film vsech dob. Za ten genialni namet o genialnim vynalezu videa, ktere umoznovalo vstupovat do jakychkoli filmu, musim dat plny pocet. Tohle video je jeden z predmetu, ktery bych si pral ze vseho nejvic (vic snad uz jen kouzelny prsten). Ano, v "realite" je dost hluchych mist, ale vstupy do filmu jsou plne gagu k popukani. Jo tehda jeste mohli byt gayove vtipni. Samozrejme dnes uz se tolik nesmeju, ale to je zase nahrazeno tezkou nostalgii, hlavne kdyz vidim Mnichovsky park. A to vse doplnuje skvela hudba (od specialistu na komedie Oliver Onions). Dost se divim, ze takovyto namet, ktery umoznuje parodovat jakkoli jakykoli film uz nikdy nebyl pouzit. A taky velka skoda, ze toto je posledni film Supernosacu Mike a Tommyho. Ten druhy mel ale nejvetsi slavu jeste pred sebou. 90%(18.7.2009)

• Xavi6

Od našich západních sousedů jsem čekal popravdě více než tak stupidní provedení. Když to neumí, nemají to dělat.(14.1.2012)

Tak takovýhle vídeo by chtěl mít asi každý filmový fanda!(27.8.2003)

v mládí jsem byl na tom 3x v kině, takže v hodnocení je dost nostalgie :) a berte ho s rezervou :)Reálně by měli být mezi 2-3 hvězdami.(7.6.2007)

Takhle to prostě bylo.Vinnetou, Dva nosáči, Hry bez hranic, Sandokan, Sexmise, Strašidla ze Spessartu, Četníci a další artefakty mého dospívání. Nebylo kde stahovat, nebylo na co přepínat a tak když jsme v televizním programu zaregistrovali některou ze zmiňovaných záležitostí, vánoce proběhli klidně uprostřed srpna. Co se týče této ORL taškařice, tak já osobně preferuji Dva nosáče tankující super, ale na tuhle retro tílkálnu si s nostalgickým úsměvem najdu čas i po třiceti letech :D(11.1.2018)

• Hopkins

Rozhodně lepší než první díl nosáčů ale druhý díl byl zřejmě nejlepší podle mého měřítka, každopádně v tomhle díle se najde více scének u kterých se zasmějete.(15.2.2008)

Nejlepší film z "nosáčů". Dokáže i dnes pobavit, i když některé scény v dnešní době působí asi jinak než dříve, ale ve své době dobrá komedie. ;)(13.8.2014)

Jaká to byla "bomba" v době svého vzniku, taková je to ptákovina čtvrt století od té doby...(24.8.2007)

Jako malej jsem to žral, ted už to tak silné není, je to takové " televizní ". Dokonce jsem u toho usínal :o)(8.1.2009)

Docela zábavná podívaná, jenž mne jako dítě zcela uchvátila. Teď už jen pobavila. Jako jedinou vadu vidím slabě udělané filmy do kterých vstupovali, nicméně chápu omezený rozpočet i jistou přebarvenost poplatnou té době. Chtělo by to vysokorozpočtový remake. Za mne 70%.(lehce nadhodnocuji z nostalgie a natruc místním hnidopichům)(5.4.2017)

• karlee

Pár slušných vtípků (Á, Schubert, Malá noční hudba, ta da da dá), ale z výborńého námětu se dalo vytěžit víc, přihřátý týpek už dnes nestačí (i když jako Nero celkem pobavil).(13.11.2011)

Ani stvrty posledny diel nie je na pat hviezdiciek,ale ma zaujimavy a originalny napad s tym presuvanim sa cez video do filmov,vdaka comu vznikali nejake tie vtipne situacie,cize som sa v celku bavil a este musim pochvalit dabing,ten je genialny...:-)(27.4.2019)

Stará, dobrá, průměrná komedie ze západního Německa.(20.9.2008)

Film jsem poprvé viděl jako malej kluk za bolševika v kině, a pamatuji si,že jsme se s kamarády hodně nasmáli a posléze některé scénky pro nás na dlouhou dobu zlidověly .. samotný děj je o tom, jak dva "nosáči" (ztvárnění tehdy populárními Gottschalkem a Krugerem) mají vynález, kterým se mohou dostat do filmu (co bychom za to dali, že? :D) , a je jasné, že když se oba dostávají do některých scén slavných filmů , je nasnadě, že to přináší v tomto případě plno veselých a vtipných situací .. a musím uznat, že sranda tam byla, a i ted ji tam vidím s odstupem téměř 20 let, ale chápu, že soudobá generace filmu a danému humoru asi tolik neporozumí, atak bych ho doporučil spíše nám, co mohou nostalgicky zavzpomínat(13.10.2009)

• haffen

Ako decko som to zral a bral Nemecke komedie ako velmi dobre. Ale ako som si to vcera pozrel, tak som rad, ze tie pocity zostali v detstve. Nemci skratka nevedeli tocit filmy ani za totaca. 1 1/2*(15.2.2013)

Veľmi príjemná komédia. Dvaja nosáni cestovali videom, zažívali vtipné momenty kedy prišiel zvrat ale všetko sa to zvládlo s humorom.(1.5.2013)

Průměrná německá komedie na ktrerou se dá koukat.(2.9.2013)

To je to nejnosáčtější finále. Úplně nový příběh, nový nápad, jak se dostat přímo do děje filmu na VHSce. Nakonec málem zůstanou ve filmu ve starověkém Římě.(11.4.2017)

Čtyři hvězdy ze sentimentu, protože tohle západoněmecký kapitalistický dílko se dostalo i do ČSSR a já si ho pamatuji jako malej. Dneska se na to moc koukat nedá, ale myšlenka vstupovat do filmů mi přijde celkem originální a zajímavá, že by se uplatnila i dneska.(22.7.2017)

• MickeyStuma

Přátelé Tommy a Mike počtvrté a naposledy. A není divu. To, co z počátku byla na svou dobu vcelku paráda, náhle jakoby veškeré legraci došel dech. Tvůrci tentokrát ve snaze o větší dobrodružství spíše narazili ponurost a naprostou nezábavnost. Námět však ale nebyl nijak špatný. Jak víme, rok po uvedení tohoto snímku tento nápad dokonce převzali i českoslovenští tvůrci do svého snímku z roku 1986 ´Velká filmová loupež´, kde pro změnu řádí duo Lábus & Kaiser. A o co vlastně jde? O převratný Mikův vynález. Jedná se o přístroj, za jehož pomoci se člověk může dostat do jakéhokoliv filmu a zažít neskutečná dobrodružství. Nutno uznat, kdo by si něco takového nevyzkoušel, že? Thomas Gottschalk to prý rád nazývá jako německou odpověď na kanadský filmový počin z roku 1983 ´Videodrom´. Snímek jako takový však až neuvěřitelně trpí. Těžko říci jak v polovině 80. let, ale dnes v jediné vteřině celkové stopáže není nic, co by stálo za sebemenší úsměv a dobrou náladu. Určité moralizování v příběhu sice patrné je, což nakonec potvrdí i závěr s projevem Mika o zničení vynálezu, ale kdo si toho přes tu až neuvěřitelnou nudnost všimne. A tak se stalo, že shlédnutí tohoto snímku je už je v zájmu nostalgických vzpomínek.(10.3.2019)

Ony se těžko hodnotí filmy z 80. let dnešním pohledem. Jasně že je to o ničem, ale kdo z nás na to tehdy nekoukal a to dokonce několikrát. Já tedy ano, a kdo to viděl vícekrát byl ve škole za krále. Navíc to opět užasně oživovalo tehdejší filmotéku která u nás byla k dispozici. Z pohledu roku 90, tedy dávám 4h, dnes se zdržuji hlasování :)(7.9.2012)

V podstate to isté ako Dvaja nosáni a rádio ale viac futuristickejšie, sci-fi, určite lepšie ako Mestečko Pleasantville.(22.8.2015)

V 80. rokoch sa na tomto filme rehotalo celé letné kino a tak ako inak hodnotiť? Iba za maximum! Asi najlepší snímok s Nosáčmi.(12.4.2019)

Tento nosatý film je tak trochu paradox - vezie sa na obľúbenom nápade tej doby - vstupovaní do filmov (rovnako populárne bolo aj vstupovanie do deja kníh) - známe sú najmä českolsovenský seriál Piesočná potvorka (1985), film Velká filmová loupež (1986, s československými 'nosáčmi' Lábusom a Kaiserom), fantastický Herzov Gagman (1987), či neskorší slovenský seriál Škriatok (1995) - tomuto trendu sa samozrejme podriaďuje aj celková výstavba dejovej línie - išlo len o to, ako zlepiť jednotlivé video-remaky. Na počudovanie sa to tvorcom celkom darí a tak sledujeme excesy dvoch nosatých exotov, lietajúcich z prúseru do prúseru, relatívne dlhá stopáž vôbec nevadí a film ako celok nenudí. Skôr trochu mrzí nevyužitý potenciál úvodného westernu, či Rockyho, naopak Indiana Jones a Ples upírov sú dokonalé, homosexuálny ujo ako tematická vsuvka je skoro kultovný. Len by ma zaujímalo, ako to mali tieto filmy poriešené licenčne :) Jo a u mně dobrý...(5.4.2011)

• med

Před 25 lety se mi tento díl moc líbil asi nejvíc.Dnes už ne opravu ne.Ale strašně mi to připomíná českou filmovou klasiku Velkou filmovou loupež.(23.2.2014)

To je nejlepší z nosáčů. Ostatní tak nějak nic moc, ale tohle je fakt fajne :-). Člověk se tak nějak pohodově bez ducha zasměje :-)(17.8.2014)

Jako dítě jsem to hltal, dnes o mnoho slabší a už to není ono. Tak nějak za vzpomínky a s vědomím, že horší filmy pro nás mnohdy byly z těch nejlepších.(3.11.2014)

Pro me asi nejsilnejsi dil nosacske serie. Vtipky s krizem a upiry, bloody Mary, hra v kostky ci machovsky souboj v Indiana Jonesovi jsou proste unikatni a zasmeju se jim i dnes.(2.8.2016)

• HBJ

Na tento film jsem šel do kina na základní škole dvakrát po sobě, tak se mi líbil..Teď, když jsem to po létech viděl v bedně, musím uznat, že to má furt něco do sebe, i když hlavně díky geniálnímu dabingu.Je to teda kravina jako prase, ale aspoň srandovní :)(7.9.2018)

Tak tenhle díl je vskutku zajímavou a na "nosáče" nezvyklou podívanou, mě se tenhle díl líbí a ty skoky z reality do filmu se mi také líbí, protože to přesně vystihuje nezajímavost všedního života, kdy jdeme jen do práce a z práce, o víkendu se snažíme sportovat a u televize sníme, jaké by to bylo kdyby... A nosáči zjistili, jaké to je, když se překoná bariéra obrazovky a tudíž je nasnadě, že jejich filmové výlety jsou plné humoru, napětí a o zajímavé momenty tu rozhodně není nouze...(9.1.2010)

Ano je to tím, že jsem si vystál frontu do blaníku, bylo to na balkon a bylo mi tak devět. Ale za ty roky jsem neviděl jinou kvalitní parodii na klasické filmy indym počínaje. Je tam spoustu trapných foru i těch lepších. Napr. kostky. Z celé trilogie či jak jinak to nazvat, tohle bylo nej. Obzvláště mě baví scéna s Nerem. Nemá tu někdo sirky. Přitom historicky to nejspíš nezápalil, jen to na něj hodili, než ho zabili. Jo starověk.(30.3.2017)

"Ty jsi teplý!" - "Já?!". :)(30.3.2017)