poster

Dva nosáči a video

 • německý

  Einsteiger, Die

 • slovenský

  Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (78)

 • tomtomtoma
  **

  Nápad to v žádném případě není špatný, ale zpracování je stejně lehkovážné a ledabylé, jako chování ústřední dvojice. Naivita je lehce rozpoznatelná a je jen dobře, že se následně v sérii dětinské zábavy kdysi populární komické dvojice nepokračovalo. Za související zajímavost lze považovat naprosté vítězství japonské verze videopřehrávače nad německou, jejichž typ upadl dávno v zapomnění a jejich přístroje šlo sbírat na smetišti. Tommy (Thomas Gottschalk) a Mike (Mike Krüger) se po hlavě vrhají do dobrodružství v úniku před skutečností. Jak se jim daří přežít, je opravdovou záhadou. A protože jsou to nosáči, nemohou chybět ženy. Tommyho šarmantní známost Linda (Anja Kruse) se závazkem a japonský James Bond Ling Ling (zajímavá Ankie Lau), která nepochopitelně propadla prostoduchosti Mika. Z dalších rolí: lehkomyslný otec Lindina dítěte a flegmatický ředitel německého koncernu Kappellusch (Gerd Baltus), všudypřítomný gay s nadějí (Kurt Weinzierl), bezradný policejní komisař Gierke (Werner Kreindl), upíří hrabě Frackstein (Udo Kier) s manželkou (Thea Gottschalk), či neúnavný japonský hledač nového produktu (Eiji Funakoshi). Má to několik zajímavých a povedených sekvencí, ale celek svou skladbou a podáním vtipu patří spíše do předškolního věku a v současnosti už nemá ani potřebnou sílu a eleganci.(14.1.2017)

 • Tosim
  **

  Nevím, jestli Nosáči vstupovali stále pouze do hororů, nicméně ztvárnění této reality mi přišlo poněkud křečovitě barevné.(30.5.2003)

 • Malarkey
  ***

  Dva nosáče a jejich trampoty mám hodně rád, proto často s udivením sleduji, jak jejich čtyři příběhy jsou na ČSFD hodnoceny a nedokážu to dost dobře pochopit. Tento čtvrtý, a poslední díl, mě dlouhou dobu míjel, ale nakonec se ke mně dostal a já se těšil na porci zábavy stejné, jako jsou jejich první dva příběhy. Nápad je opravdu zajímavý a zpracování také není špatné. Mrzí mě jen to, že realita ve filmu je hrozně zdlouhavá a nudná. Čekal jsem na tu chvilku až se zase dostanou do nějakého filmu a začne ta pravá zábava, která ale v tom nejlepším vždy skončí. Každý skok do filmu má nějaký ten vtípek, a také vtip, který vévodí nad všema a já na ně jen tak nezapomenu. Jak je zde v jiných komentářích popisováno, hra v kostky, Bloody Mary...nemůžu to tady popsat, to se musí vidět. Ty tři hvězdičky dávám hlavně za to, právě proto mě tato komedie tak moc bavila, ale když příběh skočil do reality příšerně jsem se nudil, takže je to tak nějak půl na půl. Rozhodně ale tento film doporučuji. Pár z těch scének je opravdu geniální a kdejaká komedie by jim to záviděla.(24.9.2008)

 • B!shop
  ***

  No ja se tesil na nejlepsi nosacskou komedii a dost me to zklamalo. Pribeh totiz daval spoustu prostoru pro parodie znamejch filmovejch scen. Coz o to, ty tu jsou, ale jednak jich neni moc a hlavne nejsou moc vtipny. Sem tam se sice je, cemu se zasmat, ale jinak film spis jen tak plyne, aniz by cloveka nejak vyrazne pobavil nebo nastval. Ale Gottschalk a Kruger tady hrajou na svy pomery docela obstojne, pribeh, krome toho skakani do videa uchazejici, tak to ty 3* da.(22.5.2009)

 • Chupacabre
  ****

  Nejlepší díl nosáčů, dodnes si pamatuji hru s kostkami ...(23.11.2007)

 • flanker.27
  ****

  Uznávám, je to pekelně dlouho, co jsem tuhle kdysi tak populární věc viděl, ale na scénu s kostkami prostě nezapomenu. Nebo Bloody Mary. Nevěřím, že to má dneska až tak devastující účinky. Dokud se sám nepřesvědčím, je hodnocení jasné.(2.4.2009)

 • Segrestor
  ****

  Asi bych u toho dneska tenisovej loket nechytil, ale jako kluk jsem na tenhle film vždy netrpělivě vyčkával na jednom ze dvou programů, které tenkrát byly. Fantasie, která dvěma idiotům umožňovala přenést se do jakéhokoliv filmu, ovládla celý náš dětský svět. Jakýsi doplněk k těm všem vážným i nevážným Rambům a Indiana Jonesům.(26.5.2012)

 • Gilmour93
  **

  Vtipné momenty by se daly spočítat na prstech jedné dřevorubcovy ruky a zbytek je jen eintopfová vata, nicméně vynález podobného charakteru by rozhodně nebyl k zahození. Muži by se ve velkém teleportovali do filmů Janne Jameson, ženy by šly s Vivian utrácet Edwardovy peníze do butiků a já, jakožto odpůrce G.Paltrow, bych se podíval na konec Fincherova Seven, co za překvapení máme schováno v té krabici..(30.6.2010)

 • MM_Ramone
  **

  Nemecká dvojica Nosáčov - Thomas Gottschalk a Mike Kruger - mi nikdy neprirástla ku srdcu. Ich herectvo sa mi zdá dosť prízemné. Vlastne také sú aj všetky tie ich spoločné komédie. Filmy s pomerne dobrým námetom, ale s chabým spracovaním. Využitie sci-fi motívu v podobe zariadenia, ktoré dokáže preniesť diváka priamo do sledovaného video filmu je zaujímavé. Ale inak ani tento diel za moc nestojí. Dvaja nosáči na tri hviezdičky opäť nedosiahli. **(27.7.2009)

 • Xmilden
  ***

  Tentokrát nás čeká dobrodružství při kterém hlavní hrdinové vstupují přímo do filmů. Dočkáme se tedy německé verze Indiana Jonese, Rockyho a Drákuly. Myslím, že na svou dobu je to povedený filmeček.(2.5.2007)

 • sullafelix
  ***

  filmovy festival pracujucich...reminiscencie amfičko PO ..(3.1.2010)

 • kingik
  ****

  Je to docela zábavná parodie.(29.6.2010)

 • Fingon
  **

  Hm, takže western, Dobyvatelé ztracené archy, Ples upírů, Rocky, Humprey Bogart... Zajímavé, že Velká filmová loupež vznikla jen o rok později... BTW, ten úvod s gongem je taky parodie, chlapa s gongem můžete vidět např. na úvod Olivera Twista (od Leana) nebo v Tanci v srdci(21.9.2008)

 • WANDRWALL
  *

  Němci se tomu prý moc smáli, já ne.(23.8.2010)

 • Okara
  ****

  Vysoké hodnocení dávám, protože na tomto filmu jsem vyrůstal a možná i díky tomu mě dodnes spolehlivě tihle dva matláci rozesmějí. Ááá gááá ťuk ťuk ťuk. 80%(13.3.2012)

 • bassator
  **

  Asi nejpodařenější díl nosáčovské série. Nostalgická vzpomínka na dávná léta nebo léta minulá... - Viděno 2x cca - 40%(2.10.2012)

 • Němi
  ****

  Je to kravinka, ale jako malej jsem na to koukal do zblbnutí (a povedlo se skvěle), takže musím na hodnocení krapet přitlačit, navíc jsem film už pěkně dlouho neviděl, takže mám i výmluvu... Ty dva další dily už za nic nestojej, ani jako malého mě nebavily, ale nápad s videem, díky kterému se dostávají do filmů jako Indy, Rocky nebo Dracula mě naprosto fascinoval. Pamatuju si, jak jsem se bál až narazí na tu vysušenou mrtvolu, nebo budou utíkat před upíry... pokaždé stejně! Prostě dětská láska, nejde zapomenout.(15.9.2008)

 • dopitak
  ***

  Jako celek je to dost slabé a film těžko skrývá fakt, že základní zápletka by vydala ztěží na 10 minut děje. Parodování známých i méně obvyklých filmů je ale kouzelné a tady se určitě dalo ještě trochu vytěžit víc. Skvělý původní dabing z Barrandova je zárukou, že tenhle a ještě i první díl jako asi jediné z celé série stojí za zhlédnutí.(28.9.2014)

 • anderson
  *****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 26.7.2009 - A ja dám plný počet. A možno v tom hrá úlohu aj silná nostalgia, ale INDIANA JONES je skrátka nezabudnuteľný. :-) "Hoši, že jste podváděli. - My ??? Néééééé." Klasika a pre mňa ešte o stupeň lepšie než DVAJA NOSÁČI TANKUJÚ SUPER. Navyše to VAPET vydal s pôvodným dabingom ÚPF. Takže nie je o čom ... (22.1.2009)(22.1.2009)

 • ARI50
  *

  Jak jsem už říkal pobavil nejvíc jeden díl a jeden byl odporný a dva byli normální nosní infekce.(26.9.2018)

 • eraserhead666
  ***

  Poslední ze čtyřdílné nosáčovské série mi první půlku filmu přišel jasně nejlepší a nejhumornější (návštěva Indiana Jonese nebo Draculy jsou fakt vtipné), jenže ke konci se dostaví klasický nešvar mnohých komedií - všechny dobré nápady jsou již vyčerpány, ale ještě pořád zbývá spousta času do konce, tak to vyplníme nějakou vatou a prostě to nějak zakončíme. Druhá půlka slábne tím více, čím více se blíží k závěru. Nápad dobrý, nejvíce dobrých vtipů na film z celé série, ale na rozdíl od těch předcházejících, tenhle nedokázal tu alespoň průměrnou humornost a zábavnost udržet po celý film.(12.2.2011)

<< předchozí 1 2 3 4