Dva nosáči a video

• slovenský

Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

Poslední ze čtyřdílné nosáčovské série mi první půlku filmu přišel jasně nejlepší a nejhumornější (návštěva Indiana Jonese nebo Draculy jsou fakt vtipné), jenže ke konci se dostaví klasický nešvar mnohých komedií - všechny dobré nápady jsou již vyčerpány, ale ještě pořád zbývá spousta času do konce, tak to vyplníme nějakou vatou a prostě to nějak zakončíme. Druhá půlka slábne tím více, čím více se blíží k závěru. Nápad dobrý, nejvíce dobrých vtipů na film z celé série, ale na rozdíl od těch předcházejících, tenhle nedokázal tu alespoň průměrnou humornost a zábavnost udržet po celý film.(12.2.2011)

• Tommassi3

"Tak kdo tedy jste ??" - "Jmenuji se Ling Ling.." - "Ling Ling ?? To zní jako zvonek.." ;)(1.9.2014)

Máte tu někdo sirky??? podpálím Říííím!!!(26.3.2008)

Nejvydařenější díl ze všech Nosáčů, který i po těch hodně letech působí stále vtipně. Osmdesátková atmosféra z filmu přímo sálá a to se mě moc líbí. Klasickej původní výbornej dabing nemá chybu. Nejlepší bylo, když se Nosáči vždycky dostali do nějakýho filmu, tak v každým byl ten přiteplenej týpek, kterej jel po Mikym, he he , to bylo dobrý...Dobrá komedie, které nejen z nostalgie dávám za 4****(5.7.2011)

• FilmFan24

Já měl vždycky raději Thomase Gottschalka jako moderátora "Wetten, dass..." než jako herce.(16.7.2009)

Poprvé jsem to viděl snad ve třinácti letech. A když hodil na kostce sedmičku, málem jsem se počural smíchy.(16.7.2009)

Zajímavý německý hůmor 80.let, který mě potěší, když si ho teď mohu s klidem pustit na svém dvd přehrávači v teple domova.(24.3.2009)

Nejlepší nosáči co byli natočeni. Ať už kostky, bloody Marry, nebo všudypřítomný gej, který neustále pronásleduje Mika.(3.10.2007)

• Vignette

54 procent? Tak to asi nepochopím... Když nám dneska tenhle film profesor- se zlomyslným výrazem a zamnutím rukou- pustil na semináři k filmové teorii (zřejmě v rámci mučení/ otužování našeho kritickýho myšlení), do konce vydrželo asi jen pět nejstatečnějších, tedy tak třičtvrtě třídy to někdy v průběhu vzdalo- musím přiznat, že jsem jim ten odchod dost záviděla ;-)(5.3.2009)

Musím říct, že to byla docela psina. Mohlo to být trochu živější, ale jako oddechovka po náročném dni to bohatě stačí. Hlavně Mikovy hry v prvních dvou vstupech mě dost pobavily a ten milý a zdvořilý pán, který vystupoval v každém filmu jako gay.(19.6.2012)

Po dnešním zkouknutí bych dal maximálně dvě hvězdičky, ale z nostalgie musím dát alespon za tři! A jakou radost jsem měl, když se film objevil v stánkovém prodeji a těšil jsem se na nezapomenutelnou scénu z plesu upírů a dále pak na nosáče v ringu:-))(17.7.2011)

• KajusaK

No já nevím, ale mě to teda moc nezaujalo. Chápu, že vzhledem k datu výroby nemohu očekávat žádné mega efekty ap. a kamera je zkrátka otřesná, ale i děj zaostával. Mike Kr. byl jediná pozitivní věc na celém tomhle filmu.(8.6.2014)

Pokračování filmové komedie o Nosáčích. Tentokrát s opravdu originálním nápadem, díky kterému se tento filmek navždy zapsal do seznamu mých kultovek. Možnost navštěvovat filmy na videu mi doteď přijde jako splnění mých snů, obzvláště, když jsem to viděl poprvé, tak jsem zrovna objevil "video". Navíc spousta parodických momentů. Chvílemi film ztrácí napětí a je díky hudbě přesunut do romanticko-nostalgické úrovně. To však pouze dokresluje a spojuje celý film. 4*(14.7.2008)

Toto patří mezi mé oblíbené komedie osmdesátých let. Hodně mě ty dva pobavily. 60%(2.9.2010)

Mikemu (Mike Krüger) se podařil perfektní objev. Vyvinul videopřehrávač, který dokáže kohokoliv přenést přímo do filmu. A hnedka si to všechno i s kámošem Tommym (Thomas Gottschalk) vyzkouší. O přítelově úspěchu se ale Tommy prořekne před novou přítelkyní, od které se o objevu dozví jak její manžel, šéf firmy na výrobu videí, tak i jeho japonská konkurence. A všichni mají samozřejmě o Mikeho objev zájem ... Film měl daleko větší potenciál, než nakonec ve skutečnosti přinesl. Návštěvy jednotlivých filmů jsou naprosto perfektní a u některých scén se pochechtávám ještě teďka (Bloody Mary, atd). Horší je to ale s reálným příběhem, který je tak trochu plytký a ještě navíc doražen příšerným koncem. Po stránce herecké nemám ani co vytknout, ani pochválit - Mike Krüger ani Thomas Gottschalk nejsou kdovíjací herci, a ani tímto filmem to nijak nevytrhli. Nicméně z nostalgie si dovoluji ještě hvězdičku přidat..(30.3.2011)

• dANo

Snaha o modernú verziu 2 nosáčov zase raz vyšla nazmar...(18.1.2006)

• tomtomtoma

Nápad to v žádném případě není špatný, ale zpracování je stejně lehkovážné a ledabylé, jako chování ústřední dvojice. Naivita je lehce rozpoznatelná a je jen dobře, že se následně v sérii dětinské zábavy kdysi populární komické dvojice nepokračovalo. Za související zajímavost lze považovat naprosté vítězství japonské verze videopřehrávače nad německou, jejichž typ upadl dávno v zapomnění a jejich přístroje šlo sbírat na smetišti. Tommy (Thomas Gottschalk) a Mike (Mike Krüger) se po hlavě vrhají do dobrodružství v úniku před skutečností. Jak se jim daří přežít, je opravdovou záhadou. A protože jsou to nosáči, nemohou chybět ženy. Tommyho šarmantní známost Linda (Anja Kruse) se závazkem a japonský James Bond Ling Ling (zajímavá Ankie Lau), která nepochopitelně propadla prostoduchosti Mika. Z dalších rolí: lehkomyslný otec Lindina dítěte a flegmatický ředitel německého koncernu Kappellusch (Gerd Baltus), všudypřítomný gay s nadějí (Kurt Weinzierl), bezradný policejní komisař Gierke (Werner Kreindl), upíří hrabě Frackstein (Udo Kier) s manželkou (Thea Gottschalk), či neúnavný japonský hledač nového produktu (Eiji Funakoshi). Má to několik zajímavých a povedených sekvencí, ale celek svou skladbou a podáním vtipu patří spíše do předškolního věku a v současnosti už nemá ani potřebnou sílu a eleganci.(14.1.2017)

Vzpomínka na dětství kdy mi tohle přišlo jako vrchol komedie. Již od začátku kdy jeden nosáč se netrefí gongu a praští toho druhého do koulí tak jsem se mohl potrhat smíchy a celý film to pokračovalo. Po letech kdy jsem to viděl znovu musím kostatovat, že to rozhodně není vrchol komedie :-)(28.4.2010)

Rozhodně nejlepší z "Nosáčů". Tohle byl opět jeden z filmů mého dětství. Nejlepší scény byly s upíry a na Bloody Mary se jen tak nezapomíná. :-) Na svou dobu výborný film. Jsem rád, že jsem si jej mohl po letech připomenout. 90%(15.12.2011)

• pytlik...

Pozornost jsem ztratil po deseti minutách sledování a už jsem ji, až na nějaké malé výjimky, nenalezl. Onou výjimkou byla např. scéna v ringu, která prokázala, že černochy bijou nejen v USA. Krugera mi bylo fakt líto, s takovou zoufalou snahou nabízel tomu černochovi k úderům tu levou, tu pravou tvář v marné snaze si je vylepšit, když plastický operace selhaly, a ono nic, vypadal i potom stejně blbě jako předtím. Jinak člověku nezbývá než kroutit hlavou nad výběrem filmů, do kterých se oba hrdinové promítali, takovej neskrývanej masochismus!(17.11.2015)

Na tento film mám krásne spomienky. Bol som na ňom na svadobnej ceste. Bola to celkom zábavné... Dokonca v ňom hrá strýko mojej manželky. Ja tento film hodnotím 55%.(25.9.2006)