Dva nosáči a video

• slovenský

Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

Poslední ze čtyřdílné nosáčovské série mi první půlku filmu přišel jasně nejlepší a nejhumornější (návštěva Indiana Jonese nebo Draculy jsou fakt vtipné), jenže ke konci se dostaví klasický nešvar mnohých komedií - všechny dobré nápady jsou již vyčerpány, ale ještě pořád zbývá spousta času do konce, tak to vyplníme nějakou vatou a prostě to nějak zakončíme. Druhá půlka slábne tím více, čím více se blíží k závěru. Nápad dobrý, nejvíce dobrých vtipů na film z celé série, ale na rozdíl od těch předcházejících, tenhle nedokázal tu alespoň průměrnou humornost a zábavnost udržet po celý film.(12.2.2011)

Ze série nosáčů bezkonkurenčně nejlepší díl,nicméně kouzlo Nosáčů a videa,které na mě působilo před xxx lety se my bohužel už dnes nepodařilo objevit.Pár fakt skvělých fórků sice zůstalo,ale film na mě i chvílemi působil trapně a skutečně "německy".Nicméně oceňuji skvělí nápad(nechápu,že se toho nikdo neujal) a dalo by se říct i spád.Herci jsou sympatičtí a vtipný,3* jsou zkrátka naprosto zasloužené a kdybych hodnotil tak před 15 lety,dal bych klidně * 5!(26.9.2008)

Vážení přátelé...sice kravina, ale jako oddechovka dobrý... Viděl jsem to znovu asi po 17ti letech a už to samozřejmě není taková pecka jako pro mě tehdy, ale i tak to ve srovnání třeba s Fantocim, nebo nástrahami velkoměsta vychází nejlépe. Nápad s videem je vynikající, ale tvůrci z tohoto nápadu mohli vytěžit určitě víc. Mohlo to být trochu vtipněšjí, ale co... Ve filmu je bohužel akorát několik vyloženě trapných scén s "teploušem", ve kterých se ovšem velice přesně odráží to, jak se společnost ještě velmi nedávno dívala na homosexuály. Pokud se ve filmu tehdy nějaký objevil, pak jako starý, tlustý šeredný vykroucený chlap, který balí kluky na potkání a mluví jako totální pitomec = tedy vždy jen jako trapná karikatura. Naštěstí doba už se opravdu poněkud změnila...(19.9.2008)

• Paity

Asi nejslabší film se dvěma nosáči. Ale za to může ten "sci-fi" nádech, který tomuto humoru vyloženě škodí.(2.9.2013)

• asanakis

Když to vezmu s velkou nadsázkou, tak ty dvě hvězdy si to ještě zaslouží.(15.11.2008)

Poslední z komedií s Thomasem Gottshalem a Mikem Krúgerem, kteří se pomocí speciálního videa dostávají přímo do filmu. Velmi oblíbená komedie před mnoha lety. Bohužel nechápu, proč u nás nevyšel ani na VHS ani na DVD. Snad jednou …………..(6.3.2007)

Nejlepsi nemecky film vsech dob. Za ten genialni namet o genialnim vynalezu videa, ktere umoznovalo vstupovat do jakychkoli filmu, musim dat plny pocet. Tohle video je jeden z predmetu, ktery bych si pral ze vseho nejvic (vic snad uz jen kouzelny prsten). Ano, v "realite" je dost hluchych mist, ale vstupy do filmu jsou plne gagu k popukani. Jo tehda jeste mohli byt gayove vtipni. Samozrejme dnes uz se tolik nesmeju, ale to je zase nahrazeno tezkou nostalgii, hlavne kdyz vidim Mnichovsky park. A to vse doplnuje skvela hudba (od specialistu na komedie Oliver Onions). Dost se divim, ze takovyto namet, ktery umoznuje parodovat jakkoli jakykoli film uz nikdy nebyl pouzit. A taky velka skoda, ze toto je posledni film Supernosacu Mike a Tommyho. Ten druhy mel ale nejvetsi slavu jeste pred sebou. 90%(18.7.2009)

• Xavi6

Od našich západních sousedů jsem čekal popravdě více než tak stupidní provedení. Když to neumí, nemají to dělat.(14.1.2012)

Tak takovýhle vídeo by chtěl mít asi každý filmový fanda!(27.8.2003)

v mládí jsem byl na tom 3x v kině, takže v hodnocení je dost nostalgie :) a berte ho s rezervou :)Reálně by měli být mezi 2-3 hvězdami.(7.6.2007)

Takhle to prostě bylo.Vinnetou, Dva nosáči, Hry bez hranic, Sandokan, Sexmise, Strašidla ze Spessartu, Četníci a další artefakty mého dospívání. Nebylo kde stahovat, nebylo na co přepínat a tak když jsme v televizním programu zaregistrovali některou ze zmiňovaných záležitostí, vánoce proběhli klidně uprostřed srpna. Co se týče této ORL taškařice, tak já osobně preferuji Dva nosáče tankující super, ale na tuhle retro tílkálnu si s nostalgickým úsměvem najdu čas i po třiceti letech :D(11.1.2018)

• Hopkins

Rozhodně lepší než první díl nosáčů ale druhý díl byl zřejmě nejlepší podle mého měřítka, každopádně v tomhle díle se najde více scének u kterých se zasmějete.(15.2.2008)

Nejlepší film z "nosáčů". Dokáže i dnes pobavit, i když některé scény v dnešní době působí asi jinak než dříve, ale ve své době dobrá komedie. ;)(13.8.2014)

Jaká to byla "bomba" v době svého vzniku, taková je to ptákovina čtvrt století od té doby...(24.8.2007)

Jako malej jsem to žral, ted už to tak silné není, je to takové " televizní ". Dokonce jsem u toho usínal :o)(8.1.2009)

Docela zábavná podívaná, jenž mne jako dítě zcela uchvátila. Teď už jen pobavila. Jako jedinou vadu vidím slabě udělané filmy do kterých vstupovali, nicméně chápu omezený rozpočet i jistou přebarvenost poplatnou té době. Chtělo by to vysokorozpočtový remake. Za mne 70%.(lehce nadhodnocuji z nostalgie a natruc místním hnidopichům)(5.4.2017)

• karlee

Pár slušných vtípků (Á, Schubert, Malá noční hudba, ta da da dá), ale z výborńého námětu se dalo vytěžit víc, přihřátý týpek už dnes nestačí (i když jako Nero celkem pobavil).(13.11.2011)

Ani stvrty posledny diel nie je na pat hviezdiciek,ale ma zaujimavy a originalny napad s tym presuvanim sa cez video do filmov,vdaka comu vznikali nejake tie vtipne situacie,cize som sa v celku bavil a este musim pochvalit dabing,ten je genialny...:-)(27.4.2019)

Stará, dobrá, průměrná komedie ze západního Německa.(20.9.2008)

Film jsem poprvé viděl jako malej kluk za bolševika v kině, a pamatuji si,že jsme se s kamarády hodně nasmáli a posléze některé scénky pro nás na dlouhou dobu zlidověly .. samotný děj je o tom, jak dva "nosáči" (ztvárnění tehdy populárními Gottschalkem a Krugerem) mají vynález, kterým se mohou dostat do filmu (co bychom za to dali, že? :D) , a je jasné, že když se oba dostávají do některých scén slavných filmů , je nasnadě, že to přináší v tomto případě plno veselých a vtipných situací .. a musím uznat, že sranda tam byla, a i ted ji tam vidím s odstupem téměř 20 let, ale chápu, že soudobá generace filmu a danému humoru asi tolik neporozumí, atak bych ho doporučil spíše nám, co mohou nostalgicky zavzpomínat(13.10.2009)

• haffen

Ako decko som to zral a bral Nemecke komedie ako velmi dobre. Ale ako som si to vcera pozrel, tak som rad, ze tie pocity zostali v detstve. Nemci skratka nevedeli tocit filmy ani za totaca. 1 1/2*(15.2.2013)