poster

Dva nosáči a video

 • německý

  Einsteiger, Die

 • slovenský

  Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (78)

 • eraserhead666
  ***

  Poslední ze čtyřdílné nosáčovské série mi první půlku filmu přišel jasně nejlepší a nejhumornější (návštěva Indiana Jonese nebo Draculy jsou fakt vtipné), jenže ke konci se dostaví klasický nešvar mnohých komedií - všechny dobré nápady jsou již vyčerpány, ale ještě pořád zbývá spousta času do konce, tak to vyplníme nějakou vatou a prostě to nějak zakončíme. Druhá půlka slábne tím více, čím více se blíží k závěru. Nápad dobrý, nejvíce dobrých vtipů na film z celé série, ale na rozdíl od těch předcházejících, tenhle nedokázal tu alespoň průměrnou humornost a zábavnost udržet po celý film.(12.2.2011)

 • Odpocivadlo
  ***

  Veľmi príjemná komédia. Dvaja nosáni cestovali videom, zažívali vtipné momenty kedy prišiel zvrat ale všetko sa to zvládlo s humorom.(1.5.2013)

 • rafix
  ***

  Průměrná německá komedie na ktrerou se dá koukat.(2.9.2013)

 • subic
  ***

  To je to nejnosáčtější finále. Úplně nový příběh, nový nápad, jak se dostat přímo do děje filmu na VHSce. Nakonec málem zůstanou ve filmu ve starověkém Římě.(11.4.2017)

 • mira007
  ****

  Čtyři hvězdy ze sentimentu, protože tohle západoněmecký kapitalistický dílko se dostalo i do ČSSR a já si ho pamatuji jako malej. Dneska se na to moc koukat nedá, ale myšlenka vstupovat do filmů mi přijde celkem originální a zajímavá, že by se uplatnila i dneska.(22.7.2017)

 • MickeyStuma
  **

  Přátelé Tommy a Mike počtvrté a naposledy. A není divu. To, co z počátku byla na svou dobu vcelku paráda, náhle jakoby veškeré legraci došel dech. Tvůrci tentokrát ve snaze o větší dobrodružství spíše narazili ponurost a naprostou nezábavnost. Námět však ale nebyl nijak špatný. Jak víme, rok po uvedení tohoto snímku tento nápad dokonce převzali i českoslovenští tvůrci do svého snímku z roku 1986 ´Velká filmová loupež´, kde pro změnu řádí duo Lábus & Kaiser. A o co vlastně jde? O převratný Mikův vynález. Jedná se o přístroj, za jehož pomoci se člověk může dostat do jakéhokoliv filmu a zažít neskutečná dobrodružství. Nutno uznat, kdo by si něco takového nevyzkoušel, že? Thomas Gottschalk to prý rád nazývá jako německou odpověď na kanadský filmový počin z roku 1983 ´Videodrom´. Snímek jako takový však až neuvěřitelně trpí. Těžko říci jak v polovině 80. let, ale dnes v jediné vteřině celkové stopáže není nic, co by stálo za sebemenší úsměv a dobrou náladu. Určité moralizování v příběhu sice patrné je, což nakonec potvrdí i závěr s projevem Mika o zničení vynálezu, ale kdo si toho přes tu až neuvěřitelnou nudnost všimne. A tak se stalo, že shlédnutí tohoto snímku je už je v zájmu nostalgických vzpomínek.(10.3.2019)

 • Crowus
  ****

  Ony se těžko hodnotí filmy z 80. let dnešním pohledem. Jasně že je to o ničem, ale kdo z nás na to tehdy nekoukal a to dokonce několikrát. Já tedy ano, a kdo to viděl vícekrát byl ve škole za krále. Navíc to opět užasně oživovalo tehdejší filmotéku která u nás byla k dispozici. Z pohledu roku 90, tedy dávám 4h, dnes se zdržuji hlasování :)(7.9.2012)

 • PATWIST
  ***

  V podstate to isté ako Dvaja nosáni a rádio ale viac futuristickejšie, sci-fi, určite lepšie ako Mestečko Pleasantville.(22.8.2015)

 • brasek
  *****

  V 80. rokoch sa na tomto filme rehotalo celé letné kino a tak ako inak hodnotiť? Iba za maximum! Asi najlepší snímok s Nosáčmi.(12.4.2019)

 • Le6n
  ****

  Tento nosatý film je tak trochu paradox - vezie sa na obľúbenom nápade tej doby - vstupovaní do filmov (rovnako populárne bolo aj vstupovanie do deja kníh) - známe sú najmä českolsovenský seriál Piesočná potvorka (1985), film Velká filmová loupež (1986, s československými 'nosáčmi' Lábusom a Kaiserom), fantastický Herzov Gagman (1987), či neskorší slovenský seriál Škriatok (1995) - tomuto trendu sa samozrejme podriaďuje aj celková výstavba dejovej línie - išlo len o to, ako zlepiť jednotlivé video-remaky. Na počudovanie sa to tvorcom celkom darí a tak sledujeme excesy dvoch nosatých exotov, lietajúcich z prúseru do prúseru, relatívne dlhá stopáž vôbec nevadí a film ako celok nenudí. Skôr trochu mrzí nevyužitý potenciál úvodného westernu, či Rockyho, naopak Indiana Jones a Ples upírov sú dokonalé, homosexuálny ujo ako tematická vsuvka je skoro kultovný. Len by ma zaujímalo, ako to mali tieto filmy poriešené licenčne :) Jo a u mně dobrý...(5.4.2011)

 • med
  **

  Před 25 lety se mi tento díl moc líbil asi nejvíc.Dnes už ne opravu ne.Ale strašně mi to připomíná českou filmovou klasiku Velkou filmovou loupež.(23.2.2014)

 • Himbajz
  ***

  To je nejlepší z nosáčů. Ostatní tak nějak nic moc, ale tohle je fakt fajne :-). Člověk se tak nějak pohodově bez ducha zasměje :-)(17.8.2014)

 • lepinla792
  ***

  Jako dítě jsem to hltal, dnes o mnoho slabší a už to není ono. Tak nějak za vzpomínky a s vědomím, že horší filmy pro nás mnohdy byly z těch nejlepších.(3.11.2014)

 • Kalda69
  ****

  Pro me asi nejsilnejsi dil nosacske serie. Vtipky s krizem a upiry, bloody Mary, hra v kostky ci machovsky souboj v Indiana Jonesovi jsou proste unikatni a zasmeju se jim i dnes.(2.8.2016)

 • HBJ
  **

  Na tento film jsem šel do kina na základní škole dvakrát po sobě, tak se mi líbil..Teď, když jsem to po létech viděl v bedně, musím uznat, že to má furt něco do sebe, i když hlavně díky geniálnímu dabingu.Je to teda kravina jako prase, ale aspoň srandovní :)(7.9.2018)

 • Barybal
  ****

  Tak tenhle díl je vskutku zajímavou a na "nosáče" nezvyklou podívanou, mě se tenhle díl líbí a ty skoky z reality do filmu se mi také líbí, protože to přesně vystihuje nezajímavost všedního života, kdy jdeme jen do práce a z práce, o víkendu se snažíme sportovat a u televize sníme, jaké by to bylo kdyby... A nosáči zjistili, jaké to je, když se překoná bariéra obrazovky a tudíž je nasnadě, že jejich filmové výlety jsou plné humoru, napětí a o zajímavé momenty tu rozhodně není nouze...(9.1.2010)

 • marhi
  *****

  Ano je to tím, že jsem si vystál frontu do blaníku, bylo to na balkon a bylo mi tak devět. Ale za ty roky jsem neviděl jinou kvalitní parodii na klasické filmy indym počínaje. Je tam spoustu trapných foru i těch lepších. Napr. kostky. Z celé trilogie či jak jinak to nazvat, tohle bylo nej. Obzvláště mě baví scéna s Nerem. Nemá tu někdo sirky. Přitom historicky to nejspíš nezápalil, jen to na něj hodili, než ho zabili. Jo starověk.(30.3.2017)

 • alesandro2
  ***

  "Ty jsi teplý!" - "Já?!". :)(30.3.2017)

1 2 3 4 následující >>