poster

Lan

Drama

Čína, 2009, 85 min

Režie:

Wenli Jiang

Scénář:

Wenli Jiang

Kamera:

Jong Lin

Producenti:

Ping Dong

Střih:

Hongyu Yang
(další profese)
  • - "Lan" znamená "orchidej", je to část rodinného jména hlavní dětské hrdinky Xiaolan. Xiaolan znamená "vznešená jako orchidej", což je divákovi vysvětleno v prologu filmu. Jméno vybral dědeček a orchideje mají ve filmu určitý symbolický význam. (Neznajka)

  • - Film byl režisérským debutem Jiang Wenli, která byla předtím známá spíše jako herečka. K režisérské práci však měla už dlouho blízko - od roku 1992 je provdána za režiséra Gu Changweie. (Neznajka)

  • - Režisérka filmu Jiang Wenli napsala i scénář, který má autobiografické prvky. Stejně jako Xiaolan prožila dětství uprostřed kulturní revoluce, také se chtěla stát gymnastickou šampiónkou a trenérka ji považovala za neperspektivní. Její dětství však nebylo tak smutné, její rodiče nebyly v pracovním táboře. Děj filmu končí v roce 1977, kdy bylo Wenli 8 let, filmová Xiaolan je o něco starší. (Neznajka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace