Si da ming bu 3

• Čína 四大名捕大结局 (více)

sniper18

Je to úplne priemerná historická fantasy dráma, ktorá je tretím dielom tejto slušnej série. Má obyčajný príbeh o oddelení šesť, uznávanej policajnej zložke, ktorá je ale práve v problémoch a navyše sa stratil cisár, ktorý je dokonca považovaný za mŕtveho, ale aj tak ho musia čo najskôr nájsť. Oddelenie opustila aj uznávaná vyšetrovateľka, ktorú trápia jej vlastné ťažkosti, lenže opäť musia všetci čeliť rozsiahlemu sprisahaniu a tak ich čakajú len problémy. Spracovanie nie je úplne zlé, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Hlavným problémom je už samotná zápletka, z ktorej som necítil vôbec žiadny potenciál byť niečím viac, než len čistým žánrovým priemerom, čo sa mi nanešťastie aj potvrdilo, keďže aj dejovo ma to vlastne ani nezaujímalo, vôbec to nedokáže vtiahnuť a bolo mi úplne jedno, ako to dopadne. A sklamal ma aj prístup k hlavným postavám, z predchádzajúcich dielov som si už k nim aj vytvoril celkom vzťah, takže to mohli utiahnuť, lenže tu vôbec neboli ideálne využité a tak ma tiež moc nebavili. Ale zase určite nemôžem ani povedať, že by to bolo zlé, nenudil som sa, nájde sa tu niekoľko zaujímavých fantasy prvkov, ktoré sa ale tiež mohli využiť aj lepšie, obzvlášť ženský démon, má to také príjemné čaro a aj celkom kvalitné prevedenie, takže na ten priemer to určite stačí, dá sa na to pozerať. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Opäť až moc vsádza na fantasy, než na nejakú zaujímavejšiu choreografiu a chýbajú aj lepšie nápady, ale aspoň je slušne natočená, technicky dobre zvládnutá a chválim aj výber prostredí. Takže žiadna akčná sekvencia síce nenadchne, ale na všetky sa dá pozerať. Herecké obsadenie je stále takmer totožné, takže v hlavných úlohách nechýbajú Liu Yi-Fei, Anthony Wong, Collin Chou, Deng Chao a Jiang Yi-Yan, ale ako som spomínal, väčšina z nich mi neprišla ideálne využitá a chcelo by to aj lepších záporákov. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, pekná vizuálna stránka, sadla mi aj atmosféra, tu nemám väčší problém. Takže som určite sklamaný, táto séria sa síce nestane klasikou žánru, ale aj tak sa mi predchádzajúce diely a hlavne dvojka páčili, ale toto bolo horšie po väčšine stránkach. Raz sa to pozrieť dalo, ale čakal som určite viac. 54% ()

Vavča

Stále to nemá švih a svěžest jedničky, nicméně přijde mi to lepší než dvojka (byť hudebně to zaostává), svižnější děj, akční souboje a fantasy prvky stojí za to. Partička konstáblů tentokrát pomáhá císaři k získání vlády, proti rebelům. Uvidíte i charaktery z předchozích dílů, Liu Yifei je sice pořád celkem dřevo, ale zlepšuje, nemohu říct, že by mi nějak vadila. Hlavní práci dříče v soubojích obstaral Deng Chao. Pro letošek jeden z nadprůměrných titulů, který stojí za to vidět, byť neříkám, že to scénaristicky nešlo udělat lépe. ()