poster

Světové války (TV seriál)

 • USA

  The World Wars

Historický / Drama / Válečný / Dokumentární

USA, 2014, 3x100 (6x50) min

Režie:

John Ealer

Hudba:

Jacob Shea

Scénografie:

Hugh D.G. Moody

Kostýmy:

Sarah Beers
(další profese)
 • zekon
  ****

  Je spousta historický dokumentů, většina se mele pořád dokola o tom stejném, stejné rozebírání bitev jen s počítačovými animacemi, ale Xkrát to samé. A tady je to naprosto jiné, neotřelé, hlavně o velkých postavách válek a jejich vlivu. Skvěle zpracováno a velmi dívatelně. Detaily historie, kdy nezajímavé chvilky mohli naprosto zásadně měnit historii, tohle fakt dodnes nikoho nenapadlo. Občas ujede záběr, i ten hraný, kdy technika je mimo danou dobu, ale budiž. Střihači patrně byli barbaři :) Tak po dohlédnutí ubírám hvězdu, páč nejen že je to celé hlavně o amíkách a zapomínají na Afriku, jména na druhých stranách jako Rommel, Jamamoto, atd. ale od 4 to vzali nějak hopem a najednou po Stalingadu byl konec války. Celkově fakt dobrá práce, ale finále nějak uspěchané.(12.11.2014)

 • TOPmoovie
  ****

  vskutku putave a uplne originalne v mnozstve dokumentov s touto temou. sice sa pravidelne opakuju az trestuhodne nepresnosti, tie su iba kratke a ciastkove a vsimne si ich iba nadpriemerny znalec historie vojny. graficky vyborne su aj sprievodne zabery, orginalne vyrobene pre tento dokument. aj ked nieje dokument strikne vo vsetkom presne historicky, a extremne az niekedy naivne zjednodusuje, nevadi to lebo vo vysledku je to skvele.(15.5.2016)

 • fallanga
  ****

  Nemám rád dokumenty. Pokud mne něco zajímá, tak si na netu najdu mnohem více informací v mnohem lepší formě. Ale tento dokument je opravdu, ale opravdu dobrý. Hraný dokument obohacen záběry z války. Navíc, herci hrají své role vcelku dobře (až na mladého Adolfa) a k tomu dobrý hudební doprovod (například Two Steps from Hell). Dobrý dokument. Doporučuji.(25.11.2015)

 • Everyone

  "Dva nejničivější konflikty 20. století – první a druhou světovou válku – od sebe dělí jen něco přes dvacet let, proto se mnozí historici domnívají, že jde o jednu krvavou událost, která nejprve zachvátila Evropu a následně se rozšířila po celé planetě." 2. světová válka je jen nedořešením války první, válka studená je problémem války druhé...lze jít i opačně do války prusko-francouzské....tudíž celé dějiny lze považovat za jednu velkou událost...vše má příčinu a následek......dále nelze opomenou hned první slova...další ničivé, ne-li tím nejničivějším konfliktem (příroda vůči lidstvu) byla španělská chřipka, nebo konflikt démona Stalina (paranoia) vůči všemu jeho moc ohrožujícímu, dále konflikt idejí a reality, coby Velký skok vpřed v Číně, apod.(6.2.2016)

 • MrPatrik
  ****

  Troufám si říct, že to je možná nejlépe hraný a možná i nejlepší dokument o světových válkách, co jsem kdy viděl. Herci jsou vážně podobní nejznámnějším postavám světových válek. Téměř vše je hrané, a to dokonale; něco je doplněno historickými záběry, ale to je opravdu menšina. Dále mě rozhněvalo to, že se tento pořad na History Channel vysílal jen jednou týdně, takže než jsem se toho dočkal, zapomněl jsem vůbec, co dávali v minulém díle. Oznámkoval bych to 1– (s velkým mínus). Proto musím dát * * * *.(4.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace