Světové války (TV seriál)

The World Wars

Historický / Drama / Válečný / Dokumentární

USA, 2014, 3x100 (6x50) min

John Ealer

Jacob Shea

Kostýmy:

Sarah Beers

Nemám rád dokumenty. Pokud mne něco zajímá, tak si na netu najdu mnohem více informací v mnohem lepší formě. Ale tento dokument je opravdu, ale opravdu dobrý. Hraný dokument obohacen záběry z války. Navíc, herci hrají své role vcelku dobře (až na mladého Adolfa) a k tomu dobrý hudební doprovod (například Two Steps from Hell). Dobrý dokument. Doporučuji.(25.11.2015)

některé věci z těchto období mi tam dost chyběly..po prvním díle jsem byl nadšený že je to dokument "jinak", "zajímavě", bohužel po dalších dílech a dalších a dalších chybějících informacích...hvězdy dolů..nicméně nebylo úplně zlé..sledování aktérů jako řadových vojáků a důstojníků v I. Velké Válce bylo poučné(6.2.2016)

Je spousta historický dokumentů, většina se mele pořád dokola o tom stejném, stejné rozebírání bitev jen s počítačovými animacemi, ale Xkrát to samé. A tady je to naprosto jiné, neotřelé, hlavně o velkých postavách válek a jejich vlivu. Skvěle zpracováno a velmi dívatelně. Detaily historie, kdy nezajímavé chvilky mohli naprosto zásadně měnit historii, tohle fakt dodnes nikoho nenapadlo. Občas ujede záběr, i ten hraný, kdy technika je mimo danou dobu, ale budiž. Střihači patrně byli barbaři :) Tak po dohlédnutí ubírám hvězdu, páč nejen že je to celé hlavně o amíkách a zapomínají na Afriku, jména na druhých stranách jako Rommel, Jamamoto, atd. ale od 4 to vzali nějak hopem a najednou po Stalingadu byl konec války. Celkově fakt dobrá práce, ale finále nějak uspěchané.(12.11.2014)

vskutku putave a uplne originalne v mnozstve dokumentov s touto temou. sice sa pravidelne opakuju az trestuhodne nepresnosti, tie su iba kratke a ciastkove a vsimne si ich iba nadpriemerny znalec historie vojny. graficky vyborne su aj sprievodne zabery, orginalne vyrobene pre tento dokument. aj ked nieje dokument strikne vo vsetkom presne historicky, a extremne az niekedy naivne zjednodusuje, nevadi to lebo vo vysledku je to skvele.(15.5.2016)

• Everyone

"Dva nejničivější konflikty 20. století – první a druhou světovou válku – od sebe dělí jen něco přes dvacet let, proto se mnozí historici domnívají, že jde o jednu krvavou událost, která nejprve zachvátila Evropu a následně se rozšířila po celé planetě." 2. světová válka je jen nedořešením války první, válka studená je problémem války druhé...lze jít i opačně do války prusko-francouzské....tudíž celé dějiny lze považovat za jednu velkou událost...vše má příčinu a následek......dále nelze opomenou hned první slova...další ničivé, ne-li tím nejničivějším konfliktem (příroda vůči lidstvu) byla španělská chřipka, nebo konflikt démona Stalina (paranoia) vůči všemu jeho moc ohrožujícímu, dále konflikt idejí a reality, coby Velký skok vpřed v Číně, apod.(6.2.2016)