poster

Rodinný film

 • Německo

  Familienfilm

 • Francie

  Family Films

 • anglický

  Family Film

Drama

Česko / Německo / Slovinsko / Francie / Slovensko, 2015, 95 min

Externí recenze k filmu (16)

 • Aktuálně.cz (Martin Svoboda II) ****

  "Rodinný film je možná konstruktem, ale k tomu se přiznává už svým metanázvem. Onu "opravdovost" a "nejednoznačnost" uvědoměle převádí do filmové řeči. A vyžaduje aktivního diváka, který musí po zhlédnutí dál přemýšlet a teprve vyvozovat. Což je možná to vůbec nejlepší, co může snímek pro své…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "utor definitivně opouští území standardního, popisného vyprávění a diváka posouvá po emocionální šachovnici s pomocí svých oblíbených „výpustek“. Místo plačících dětí, žen lomících rukama žen a mužů zatímajících bezmocně pěsti tak režisér zoufalství lidských hrdinů ukazuje přes opuštěného psa…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér Omerzu přichází s filmem, který by se za ideálních podmínek mohl stát středním proudem domácí kinematografie. Ne Renč, Vejdělek nebo Poledňáková. Rodinný film zpracovává univerzálně sdělné a každému z nás blízké téma formou, která nás jako diváky nepodceňuje." (více)

 • Cinepur.cz (Antonín Tesař)

  "Pokud bychom chtěli v současné evropské kinematografii hledat kontext, do kterého by Rodinný film zapadl, rozhodně by to nebyla festivalová filmařská elita, ale spíš halda vztahových a odpsychologizovaně psychologických dramat o citových problémech dobře situovaných hrdinů. Je to rozhodně krok mimo…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ***

  "Z předchozích řádek by se mohlo zdát, že na Rodinném filmu vlastně není nic pozitivního. A to je naprosto v pořádku, protože nic takového jeho tvůrci nechtějí. Sice poněkud klopotně a místy příliš jednoduše se jim daří vybudovat náladu bezradnosti a lhostejnosti, jakousi ukázku, že i určité formy…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Hoci sa Rodinný film začína podobne ako americká séria Sám doma, je to celkom iný žáner. Dômyselne spája drámu s komédiou, jemný humor strieda s iróniou. Je pozoruhodné, akú presnú diagnózu súčasnej, v danom prípade sociálnych problémov zbavenej rodiny dokázal vytvoriť mladý režisér, ktorý ešte…" (více)

 • Generace21.cz (Magdaléna Marková) ***

  "Přes všeobecně vychvalovaný scénář stojí tento film především na výkonu herců. Trojice mladých (již zmiňovaná Jenovéfa Boková, Daniel Kadlec a Eliška Křenková) zdařile sekunduje předním českým hereckým osobnostem. Nakonec by se nemělo zapomenout ani na zvířecí herce, protože takový výkon, jaký zde…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ****

  "V jistém ohledu je režisérův první film silnější: v jednotě místa a času kráčí vpřed neústupně, jedním tahem, s gradovaným napětím a zjevnější porcí humoru. Kdežto Rodinný film si vypomáhá trochou umělé konstrukce nehod i náhod, jen aby mohl kruh vyprávění uzavřít. Přesto platí, že jde o snímek…" (více)

 • IHNED.cz (Tomáš Stejskal)

  "Chlad a odtažitost se prolíná s emocemi a vtahujícími situacemi – jak v rovině stylu, tak vyprávění. Rodinný film je lyrický i naléhavý, dramatický i chladný; přechází mezi různými polohami s bravurou sebevědomého evropského režiséra." (více)

 • Indiefilm.cz (Jakub Jiřiště) ****

  "Rodinný film netrpí navzdory koncepční promyšlenosti a zdůrazněnému chladnému působení umrtveným perfekcionismem. Naopak sála mladou energií a dokazuje, že nastupující generace před i za filmovou kamerou dokáže dospět k mimořádnému souznění a vytvořit s nevšední přirozeností dílo, které vyzývá…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Rodinný film v sobě snoubí autorskou kuráž, sebejistotu a originalitu s možná až nečekaným řemeslným fortelem a rozhodně nezapře talent svého tvůrce ve věci šťastné castingové volby. Jak „mláďata“ Jenovéfa Boková s Eliškou Křenkovou, tak o generaci starší, rodičovští Karel Roden a Vanda Hybnerová…" (více)

 • Literarky.cz (Kateřina Nechvílová)

  "Je pravda, že první Omerzuův film Příliš mladá noc se mi líbil o něco víc. Byl jemně rozrušující, osobitější a překvapivější. Ale na druhou stranu jsem divák – hledač kuriozit a nejjemnějších jemností, navíc nejsem ve věku ani jednoho z hlavních hrdinů Rodinného filmu, naopak dívka v podání Natálie…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Z hlediska režijního vedení, tedy skloubení všech stylistických složek, se ale jedná o výjimečně vyzrálý počin, který rezonuje i několik dní po zhlédnutí. Jedna ze skvěle zvládnutých formálních složek, která je takřka od první minuty rozpoznatelná, je práce s prostorem před kamerou." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Rodinný film možná není pro celou rodinu. Možná není ani pro spoustu fandů přímočaré zábavy. Ale šikovně balancuje mezi artovým psychologickým dramatem a takovým tím pěkným českým filmem ze života. To věru nebyl jednoduchý úkol a taková autorská odvaha by měla být oceněna. Od Ztraceni v Mnichově…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Rodinný film určitě nebude pro každého diváka. Ale jestliže má někdo rád ironii a téměř až existenciální drama, tak je tento snímek Olma Omerzua tím pravým ořechovým. Vyspělý film, jenž si ocenění z festivalů po právu zaslouží." (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Jak jsem říkal, recenze se v tomto případě píše velmi ztuha, ale musím se zmínit o psím herci, (ve skutečnosti smečce), který ztvárnil roli domácího mazlíčka Otty. Je to jednoznačně nejlepší psí herec, který se v českém filmu kdy objevil. Pro posun i emoce je nesmírně důležitý a jeho vklad do…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace