Externí recenze k filmu (17)

 • Aktuálně.cz (Martin Svoboda II) ****

  "Rodinný film je možná konstruktem, ale k tomu se přiznává už svým metanázvem. Onu "opravdovost" a "nejednoznačnost" uvědoměle převádí do filmové řeči. A vyžaduje aktivního diváka, který musí po zhlédnutí dál přemýšlet a teprve vyvozovat. Což je možná to vůbec nejlepší, co může snímek pro své…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "utor definitivně opouští území standardního, popisného vyprávění a diváka posouvá po emocionální šachovnici s pomocí svých oblíbených „výpustek“. Místo plačících dětí, žen lomících rukama žen a mužů zatímajících bezmocně pěsti tak režisér zoufalství lidských hrdinů ukazuje přes opuštěného psa…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér Omerzu přichází s filmem, který by se za ideálních podmínek mohl stát středním proudem domácí kinematografie. Ne Renč, Vejdělek nebo Poledňáková. Rodinný film zpracovává univerzálně sdělné a každému z nás blízké téma formou, která nás jako diváky nepodceňuje." (více)

 • Cinepur.cz (Antonín Tesař)

  "Pokud bychom chtěli v současné evropské kinematografii hledat kontext, do kterého by Rodinný film zapadl, rozhodně by to nebyla festivalová filmařská elita, ale spíš halda vztahových a odpsychologizovaně psychologických dramat o citových problémech dobře situovaných hrdinů. Je to rozhodně krok mimo…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ***

  "Z předchozích řádek by se mohlo zdát, že na Rodinném filmu vlastně není nic pozitivního. A to je naprosto v pořádku, protože nic takového jeho tvůrci nechtějí. Sice poněkud klopotně a místy příliš jednoduše se jim daří vybudovat náladu bezradnosti a lhostejnosti, jakousi ukázku, že i určité formy…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Hoci sa Rodinný film začína podobne ako americká séria Sám doma, je to celkom iný žáner. Dômyselne spája drámu s komédiou, jemný humor strieda s iróniou. Je pozoruhodné, akú presnú diagnózu súčasnej, v danom prípade sociálnych problémov zbavenej rodiny dokázal vytvoriť mladý režisér, ktorý ešte…" (více)

 • Generace21.cz (Magdaléna Marková) ***

  "Přes všeobecně vychvalovaný scénář stojí tento film především na výkonu herců. Trojice mladých (již zmiňovaná Jenovéfa Boková, Daniel Kadlec a Eliška Křenková) zdařile sekunduje předním českým hereckým osobnostem. Nakonec by se nemělo zapomenout ani na zvířecí herce, protože takový výkon, jaký zde…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ****

  "V jistém ohledu je režisérův první film silnější: v jednotě místa a času kráčí vpřed neústupně, jedním tahem, s gradovaným napětím a zjevnější porcí humoru. Kdežto Rodinný film si vypomáhá trochou umělé konstrukce nehod i náhod, jen aby mohl kruh vyprávění uzavřít. Přesto platí, že jde o snímek…" (více)

 • IHNED.cz (Tomáš Stejskal)

  "Chlad a odtažitost se prolíná s emocemi a vtahujícími situacemi – jak v rovině stylu, tak vyprávění. Rodinný film je lyrický i naléhavý, dramatický i chladný; přechází mezi různými polohami s bravurou sebevědomého evropského režiséra." (více)

 • Indiefilm.cz (Jakub Jiřiště) ****

  "Rodinný film netrpí navzdory koncepční promyšlenosti a zdůrazněnému chladnému působení umrtveným perfekcionismem. Naopak sála mladou energií a dokazuje, že nastupující generace před i za filmovou kamerou dokáže dospět k mimořádnému souznění a vytvořit s nevšední přirozeností dílo, které vyzývá…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Rodinný film v sobě snoubí autorskou kuráž, sebejistotu a originalitu s možná až nečekaným řemeslným fortelem a rozhodně nezapře talent svého tvůrce ve věci šťastné castingové volby. Jak „mláďata“ Jenovéfa Boková s Eliškou Křenkovou, tak o generaci starší, rodičovští Karel Roden a Vanda Hybnerová…" (více)

 • Literarky.cz (Kateřina Nechvílová)

  "Je pravda, že první Omerzuův film Příliš mladá noc se mi líbil o něco víc. Byl jemně rozrušující, osobitější a překvapivější. Ale na druhou stranu jsem divák – hledač kuriozit a nejjemnějších jemností, navíc nejsem ve věku ani jednoho z hlavních hrdinů Rodinného filmu, naopak dívka v podání Natálie…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Z hlediska režijního vedení, tedy skloubení všech stylistických složek, se ale jedná o výjimečně vyzrálý počin, který rezonuje i několik dní po zhlédnutí. Jedna ze skvěle zvládnutých formálních složek, která je takřka od první minuty rozpoznatelná, je práce s prostorem před kamerou." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Rodinný film možná není pro celou rodinu. Možná není ani pro spoustu fandů přímočaré zábavy. Ale šikovně balancuje mezi artovým psychologickým dramatem a takovým tím pěkným českým filmem ze života. To věru nebyl jednoduchý úkol a taková autorská odvaha by měla být oceněna. Od Ztraceni v Mnichově…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Rodinný film určitě nebude pro každého diváka. Ale jestliže má někdo rád ironii a téměř až existenciální drama, tak je tento snímek Olma Omerzua tím pravým ořechovým. Vyspělý film, jenž si ocenění z festivalů po právu zaslouží." (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ****

  "Ačkoliv Omerzu volí úsečné dialogy, které řeknou skutečně jen tolik, kolik je třeba, dojme výsledný průsečík všemi osudy naráz právě proto, že je podáván po douškách. Herečtí členové rodiny včetně psa tak dokazují, jak může vypadat hezký, Rodinný film. Je potřeba border kolie a zdrženlivost, co se…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Jak jsem říkal, recenze se v tomto případě píše velmi ztuha, ale musím se zmínit o psím herci, (ve skutečnosti smečce), který ztvárnil roli domácího mazlíčka Otty. Je to jednoznačně nejlepší psí herec, který se v českém filmu kdy objevil. Pro posun i emoce je nesmírně důležitý a jeho vklad do…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace