Houževnaté vlaky (TV pořad)

• Česko

Nejdrsnější vlaky světa

Tough Trains

Dokumentární / Reality-TV

Velká Británie, 2014, 6x52 min

Účinkují:

Zay Harding

Komentáře uživatelů k TV pořadu (8)

Poklidnej zajímavej cyklus, jen snad by více slušelo přizvat si jako průvodce místní...(21.2.2015)

Výborný dokument, nebezpečná Sibiř , vlak mercedes, a úchvatný Autobusovlak kde se řadí to mě dostalo.(1.1.2017)

Železní oři - pokrok na kolech. Zajímavý dokumentární seriál pro ibdivovatele železnice. Ještě by se se z toho určitě dalo vytěžit více zajímavostí a informací.(10.12.2016)

Indie, Vietnam, Bolívie, Sibiř a další.¬         Dokument Zaye Hardinga z Havaje v Tichomoří "Houževnaté vlaky" vybírá si v každém dílu jednu dlouhou železniční trať vždy v jiném státě a ukazuje cestování po ní, spojené s výstupem v hlavních zastávkách, rozhovorech s cestujícími i tamnějšími obyvateli a popisem historických zajímavostí spjatých s místy, kudy železnice prochází. Nápad více než slušný, jemuž lze vyčísti, kromě určité setrvačnosti podání všech dílů, že by mohl vlastní železnici věnovati více času. Pro milovníky vlaků, staré trampy a podobně zaměřené dobrý "tip". Lepší ovšem je vydati se na cestu sám…(21.6.2018)

Brazílie - Bolívie - Chile - 75%. Rusko - 76%. Vietnam - 74%. Indie - 74%%. Divák se dozví docela dost věcí z historie. Železnice jako hybatel pokroku a dějin. Ruská trať vedoucí za polární kruh mě zaujala nejvíce. Celkové hodnocení: 75%.(14.10.2016)

Podívat se do míst, kde nikdy v životě nestanu, poutavou formou je skvělé.(15.2.2015)

Docela dobré. Pěkné záběry zajímavých mist. Viděl jsem část o Vietnamu.(1.3.2015)

Zatím jsem viděl 3 díly, přičemž každý kladl důraz na jiný aspekt železniční dopravy. Díl o Indii se věnoval hlavně cestujícím, díl z Vietnamu spíše samotné železniční trati a sibiřský díl dával nejvíc prostoru vlastním lokomotivám - ten se mi líbil nejvíc! Moje celkové hodnocení je asi dost ovlivněno faktem, že mám hodně rád vlaky, takže si příjemně užívám téměř každý dokument, který o nich pojednává (a s tím zároveň souvisí má největší výtka vůči tomuto seriálu - často věnuje příliš mnoho prostoru zvykům, kultuře a historii navštívených zemí, právě na úkor informací o samotné železnici). Takže průměr 3-4, ale Sibiř určitě *****!(1.3.2015)