Corri, uomo, corri

Run, Man, Run

Western

Itálie / Francie, 1968, 120 min

Tohle jsem měl dlouho na seznamu známějších westernů, které mi unikaly. Co o něm říct? Hlavním tahákem je Milian, dost nadhledu a slušná hudba. Příběh je tentokrát mix Mexické revoluce a souboje o zlatý poklad s pár holkama navrch. Sice je to volné pokračování velkolepého Sollimova Big Gundown, akorát se drží minimálně o jednu třídu pozadu. Najde se tu pár dobrých scén, ze kterých dýchá ambice být něčím větším než pouhým tuctovým špageťákem. To samé lze říci i o hudbě. Nakonec ale celkově nic moc. Souboj na konci působí dost uměle a skoro kopíruje první díl. Musím souhlasit, že Milian je docela nevýrazný, resp. jeho postava nemá tolik charisma jako v Big Gundown, a tentokrát ho zastínil O'Brien.(12.5.2013)

Mám rád Velkou přestrělku, tak chtěl jsem cudět i tohle rádoby pokračování. Ale nevím čím to je, za tím, že už tu máme jen Cuchila s přítelkyní a Van Cleef tu chybí nebo je to slabým příběhem nebo režií, kterou netřímá Corbuchi ale Solima - režisér Sandokana. Hudbu opět složil Mirrocone a ta taky nemá ten drajf Přestřelky. Možná jsem už zmlsaný filmy jako Tenkrát na západě, Pro hrst dolarů navíc, Django a mám vysoké nároky. Nevím. Asi se musilm filmově zbemožnit, pokud bych parafrázoval větu Wericha-Rudolfa II.(8.7.2020)

"Hej, amigo, stratili sme cestu, prezradíš nám, kde to práve sme?" - "Nie som tvoj priateľ, ty zasratý Mexikán." - "Á, tak to už sme v Texase!" Spaghetti klasika od tretieho najväčšieho Sergia. Príbeh je trochu domotaný a vystupuje v ňom snáď až priveľa postáv, ale rozhodne je to prvotriedna westernová zábava s humorom i dostatkom prestreliek.(9.3.2017)

• Frajer42

Tak tady jsem se moc nechytal a nezachránila to ani Morriconeho hudba, kterou mu určitě kazil Bruno Nicolai. Zásadní kámen úrazu vidím ve velmi špatném a extrémně nudném příběhu s miliardou zbytečných, tuctových a zcela nezajímavých postav. V podstatě drtivá většina stopáže se točí kolem seznamování diváků s postavami, které stojí úplně za hovno. Moc mě nebavil ani ústřední "Cuchillo". Ani na moment mě tento western nedokázal svojí atmosférou vtáhnout, protože skákal od čerta k ďáblu a ve finále to žádnou atmosféru ani nemělo. Vůbec se mi nedařilo u toho držet pozornost. Obávám se, že tady by nepomohl ani alkohol. Velká slabota s několika slušnými scénkami. [20 %](17.7.2020)

Rozhodně nejde o špičku, narozdíl od prvního dílu (The Big Gundown). Příběh je slabší, obyčejná honička za zlatem míchaná s mexickou revolucí, hudba je slabší, i když vůbec ne špatná, ale Nicolai, i když ho dost napodoboval, Morricone prostě nebyl, Milian hraje hůř a jeho postava už se skoro vůbec nepodobá Cuchillovi z TBG, i když má jít o toho samého Cuchilla, tady jde prostě o blbečka, co jde z maléru do maléru. Postav je jako na orloji, takže třeba John Ireland, na kterého jsem se celkem těšil, byl na scéně deset minut, zatímco Chelo Alonso, kterou bych poslal někam hned, co se objevila a celej film mě srala, se objevovala furt. Donald O'Brien hraje neobvykle postavu na tý správný straně, charisma Lee Van Cleefa sice nemá, ale náhrada je to celkem dobrá. Prostě slabší pokračování. Ale nemůžu říct, že by se mi to moc nelíbilo, když už nic, je to chvílema sranda (začátek je jak z komedie).(1.3.2010)