Hladová srdce

Marco Franzoso (kniha)

Saverio Costanzo

Scénografie:

Amy Williams

Když Absces potká na hajzlech v čínském pajzlu Gangrénu, je z toho láska na první zánět. Absces je celý dychtivý, a tak než bys řekl sněť, nakultivuje Gangréně mimimykózu a je výtok v rukávu. A jak už to chodí, chudák Absces při svém poblouznění z toho hnisajícího vzplanutí a posedlostí cákáním sporami na všechny strany bohužel nezaregistruje, že je Gangréna, jak to jenom říct kulantně, aha, už vím, totálně jeblá piča, co hodlá přirozeně všežravý plod jejich hnijící lásky držet při životě jen na jeteli a ranní rose. Mimořádně hnusný film s neuvěřitelně odpornými herci! Ale pokud má kinematografie způsobovat nějaké emoce, tady se to u mě díky skvělé práci režiséra, scénáristy a dokonalému kástingu povedlo na dvě stě procent. Takovou bezmoc a příšerné nutkání napálit televizi v naději, že to té pošahané krávě i přes ty tekuté krystaly aspoň trochu ublíží, jsem cítil naposledy u Kingovy Mlhy při geniální kreaci kudlanky v sámošce. Prostě vy-ni-ka-jí-cí práce, doteď zuřím. Takže se dnes rozloučím milým vzkazem všem těm ubohým stvořením, kterým psychická porucha narušila přirozené stravovací návyky: „Žerte si třeba hovna, kokoti, ale vaše děti nemohou za to, že jste psychoši, tak jim dopřejte zdravý vývin! Kdyby lovci mamutů žrali plavuně, jste dneska za mřížemi v Zoo a rodinky šavlozubých tygrů vám chodí o nedělích házet banány.“ No nic, jako ortodoxní masan na sebe teď k tabuli demonstrativně hodím koženou bundu z vlastnoručně umučených lostomilouškých klálíšku, dám si bůček z mimořádně neanimálně poraženého prasátka a po večeři zvlášť zavrženíhodným způsobem utýrám nějakou brokolici a pár sojových bobů.(1.2.2016)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(10.1.2015)

Uff, to byla nepříjemná podívaná. Manželská/rodičovská krize natočená jako psychologický horor. Rodiče Adam Driver a (výborná!) Alba Rohrwacher se nemohou shodnout na výchově a především výživě svého novorozeněte, počáteční slovní neshody postupně začnou nabírat podobu otevřeného a čím dál silněji vyhroceného konfliktu. Oku nelahodící úhly kamery vyvolávají pocit stísněnosti, úzkosti. A v sázce je bezbranné dítě, což divákovi na klidu taky nepřidá. Působivý film, ale mám docela problém s jeho ukončením. Nejsem si totiž jistý, jak ho číst. Respektive se mi zdá, že sami filmaři v něm lavírují mezi přikloněním se na jednu, respektive druhou stranu, a nestranností. Příklon na jednu stranu mi nesedí k dosavadnímu tónu filmu, příklon na druhou stranu je pro mě eticky sporný. A zcela nestranné podání tam formálně nevidím. Tak nevím. Ke zhlédnutí a následné diskuzi nicméně doporučitelné.(21.6.2015)

Taková lidská drsňačinka, ve které má hlavní roli dítě, co neví, která bije, ale kolem nějž se to celé točí. Pokud máte rodinu, bude Vám z příběhu na blití. Pokud rodinu nemáte, bude Vám stejně tak na blití. Z herců Vám ale na blití zaručeně nebude, protože předvedli hodně solidní výkony. Včetně dítěte.(5.8.2016)

Úplně nechápu žánr tohohle filmu (ženská běhající po císařáku po nemocnici je bez pochyby sci-fi), ale pro mě to má nejblíž k exploataci, kde hraje hlavní roli hladovějící dítě a přežraný režisér, který má až hitchockovský rozmach - ta taxidermická symbolika, wtf? Musím říct, že jako bytová válka o mimino snímaná hnusným rybím okem je to neobyčejně zábavný, béčkový a solidně zahraný. Ale hlavně to člověk nesmí začít brát vážně. #kviff2015(11.7.2015)

• Superpero

Koukat téměř dvě hodiny na ohyzdnou psychoveganku, kterak se snaží vyhladovět svoje děcko ve vizuálu, ze kterého se mi dělalo blivno bylo na mě fakt moc. Její manžel byl totální močka a nezodpovědnej kretén, když jí vůbec dovolil to děcko navštěvovat. Navíc se tam skoro nic neděje a je to nuda.(22.10.2016)

„VÁŠ SYN JE V NEBEZPEČÍ…“ /// Úvod obstará puch (chtěl jsem napsat smrad, ale ten tady bude mít jiný starosti…) na hajzlu, šukání jako veverky a opakující se sen. Celkem nuda, která ovšem přeroste v něco… hnusnýho. Vítězství příběhu nad filmařinou. Nedostanou vás uhrančivý herecký výkony (jsou fakt děsivý!), ale pointa. Navíc to celý vede k přání, aby Barnevernet fungoval po celým světě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem tchýně a nevím, jak si získat synovu přízeň. 2.) Stará je magor a věřím, že to přejde. 3.) Thx za titule „cutycek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(16.4.2016)

Komentář píši několik dní po zhlédnutí a ještě teď je mi z toho nanic. Nechápu, jak to mohlo dojít daleko. Nechápu lékařskou péči a ten jejich úžasný zájem, nechápu sociální pracovníky, nechápu ale ani milujícího manžela a už vůbec ne, Minu. Ale koho jsem pochopila, byla babička, snad jediný v úvozovkách racionálně myslící člověk. Mohu s přehledem napsat, že jsem měla adrenalin v maximální pohotovosti a mít poblíž Minu, tak jí pošlu do nejbližší psychiatrické léčebny. Tedy minimálně, protože sklony jsem měla jako babička. Nedá se nic dělat, suma sumárum, takoví rodiče někdy jsou, ale co my ostatní, mlčky přihlížíme, když něco podobného vidíme a děláme jako že nám do toho nic není. To je totiž naturel většiny, schovat hlavu do písku jako pštros. Uff, to mě zase jeden film dokázal totálně rozhodit.(1.3.2016)

Jsem rád, že konečně nějaký film nastavuje zrcadlo velkému zlu moderní doby, jímž je....chvíle napětí...VEGANSTVÍ !!! Napětí by se místy dalo krájet a chyběla už jen hudba Bernarda Herrmanna.(9.7.2015)

"Is it a race to see who wins?" Snímek Hungry Hearts je mrazivou výpovědí o pomýlenosti dnešní doby, v které je mateřská intuice všeobecně považována za závadnou a brouk Pytlík v bílém plášti je tím jediným, jenž ví, co je pro každé dítě nejlepší. Tito brouci Pytlíci sestavili za tímto účelem tabulky a pokud míry dítěte v daném čase neodpovídají předepsaným hodnotám, je považováno za nemocné s pofidérní diagnozou např. v podobě zástavy růstu, který lze samozřejmě vyléčit flákotou masa. Co na tom, že člověk je od přírody býložravec a všechny živočišné produkty s výjimkou mateřského mléka mu vážně škodí.(8.6.2016)

„Musíš sehnat pomoc, je šílená!“ - „Není šílená, jen...neobvyklá.“ Celý úvod, který se dá směle označit za jedno z vůbec nejoriginálnějších prvních setkání páru, jsem kompletně prosmál. Následné „harmonické“ soužití, provázené neporozuměním prakticky už od začátku, však dá divákovi rychle najevo, jakým směrem příběh půjde. To stupňování konfliktů společně s prohlubující se nedůvěrou mě moc bavilo, ze střetu názorů na výchovu dítěte se podařilo vystavit velmi napínavé a mrazivé drama. Skvěle zahrané, nutno dodat (Jude sice rozhodně není prototypem ideálního otce a už vůbec ne partnera, ale vedle Miny vypadá div ne jako naprosto rozumně se chovající/smýšlející člověk). Rozuzlení sice využilo krapet samoúčelnou berličku (ve stylu poučky, že pokud je na pódiu „ona věc“, musí se z ní…), avšak to je tak jediné, co můžu tomuhle emocionálnímu nářezu vytknout. Čistě objektivně má film pouze na 4*, ovšem já si tu 1* navíc přihodím, protože se tu ryje do velmi aktuálního tématu možná až demonstrativně, ale naléhavě a rozhodně k věci.(22.3.2018)

Rovnání veganství s laktační psychózou se veganům nebude líbit.... 75%(15.7.2015)

Mimořádně hnusná záležitost. Někteří jedinci by si opravdu neměli pořizovat ani křečka. O dětech nemluvě...Reklamní slogan Babiččina volba má v tomto případě až fatální význam.(16.3.2016)

Jeden z filmov, pri ktorom si človek uvedomí, v akom hroznom nezáujme spoločnosti a vlastne aj celého sociálneho systému niektorí ľudia žijú. Tu sa ani nedá hnevať na šibnutú matku, je veľa takých ktorým preskočí a niečomu uveria, povinnosťou nás normálnejších je však takýchto ľudí eliminovať mimo spoločnosť a poskytnúť im adekvátnu psychiatrickú liečbu, aby tak už nemohli ubližovať sebe a svojmu okoliu, a hlavne nie svojim deťom. Chudák otec, bolo hrozné pozerať sa na tú jeho nemohúcnosť s danou situáciou niečo urobiť, všetko sa proti nemu spiklo, úrady, polícia... vtedy mi stúpol krvný tlak aj o tri stupne. A keď mu ešte aj dieťa zobrali a vrátili šibnutej matke tak to už bolo vážne na nervy. Keby to bolo trocha lepšie filmovo spracované a hlavne zahrané idem do plna. Pointa filmu je však geniálna. 80/100(15.7.2016)

Opäť raz jedna drbnutá mamka (myslím starú) v hlavnej úlohe! Nôž vo vrecku sa mi otváral...(26.7.2015)

Neříká se mi to coby ženě lehce, ale v případě, že z rodičů je ten větší debil matka, nechť jde veškerá emancipace do prdele a zásadní věci nutno řešit právem silnějšího. Tedy za předpokladu, že z partnerů je stále ten těžší muž. Originální námět, zdařilý výběr herců a překvapivě nečekané rozuzlení. Jednu hvězdu navíc za to, že se tvůrcům podařilo vytřískat celovečerní drama z tématu extrémního stylu stravování, o kterém jsem se domnívala, že je použitelné maximálně do dokumentu. Diskuze o veganství, která se díky filmu nabízí, pro mě nebyla až tak palčivá a zásadní, jako spíš otázka, jak jsme v současnosti schopni respektovat a prakticky řešit svobodu rozhodování ve vztahu, kdy partnera milujete, ale až tak úplně nesouzníte a nesouhlasíte s jeho činy.(30.1.2016)

Napriek tomu, že ide o typ filmu, aké dáva TV Doma v nedeľu poobede, má film čosi v sebe. Predovšetkým uveriteľných (a dostatočne nehollywoodsky vyzejúcich) hercov. Film občas zamrazí (Moje dieťa vyrátilo mäso.), občas zarazí fungovanie štátneho aparátu a občas by nezaškodilo, keby hlavný hrdina spravil niečo netradičné... Ale potom by asi film stratil nedeľných divákov, ktorí milujú filmy (ako) podľa skutočnej udalosti...(18.9.2016)

Začína to úsmevne až grotesktne a skončí to tak, že zrazu aj tá úvodná scéna má úplne iný cynický zmysel a význam:) Kamera vymaznaná, Alba Rohrwacher je to najdepresívnejšie stvorenie čo som vo filme za posledný rok videl a celkovo je to riadna ťažoba, najmä z pohľadu rodiča. Výborná práca s gradáciou a atmosférou....celkovo klubovka ako lusk!(2.3.2016)

Film, ktorý mi uviazol v hlave ako balvan a nie a nie ho odtiaľ dostať. To je dôvod prečo po čase zvyšujem svoje hodnotenie na pať hviezdičiek. Celý príbeh je natočený spôsobom, ktorý mi zaliezol až pod kožu a mnohé detaily filmu si určite zapamätám ešte veľmi dlho. Toto všetko bolo dosiahnuté nielen príbehom, ale aj prácou kamery a hereckým stvárnením. Príbeh ženy, matky, ktorej psychický problém vyústi do tragédie. Myslím, že okrem hlavnej dejovej línie (v ktorej ani náhodou nejde o vegánstvo, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať) sa toho, ale vo filme skrýva oveľa viac. Akýsi obraz súčastného sveta a človeka v ňom. Nedostatok vzájomnej komunikácie, sociálnych kontaktov, sebeckosť, osamelosť, vylúčenie a mnohé iné ľudské neduhy sa preplietajú celým týmto príbehom. Smutný a zamyslenia hodný film. 90%.(23.5.2016)

Toto nebol film namierený proti vegetariánstvu, vegánstvu a zdravému životnému štýlu. Toto bol film o jednej chorej žene, ktorá sa nevedela postarať sama o seba a nie ešte aj o dieťa. O žene, ktorá tak veľmi potrebovala pomocnú ruku a vlastne nikto jej ju nepodal. Hneď od prvého okamžiku filmu bolo zrejmé, že Mina to nemá v hlave celkom v poriadku a Jude bol jednoducho na riešenie jej problémov prikrátky. Hlavní herci výborne vybratí ... Adam pôsobí vždy veľmi prirodzene a Albe tieto narušené osoby skrátka idú. Silný film.(14.7.2016)

<< předchozí 1 2 3 4