Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

claudel

Doplnil jsem si velkou mezeru ve filmovém vzdělání. Coby filmový fanoušek jsem tenhle film zkrátka musel vidět. A musím říct, že jsem příjemně překvapený. Nečekal jsem vedlejší dějové linky věnované problémům přistěhovalectví a revolty dětí vůči rodičům. Je úsměvné vidět Johna Travolta v jeho raném věku a sledovat jeho taneční kreace. Nechce se věřit, že je to tentýž týpek, který hraje ve filmu Bez soucitu. ()

Kimon

Film si mě získal před mnoha lety především skvělou hudbou Bee Gees. Ti dávají filmu dodnes punc originality, i když obsahově film hodně pokulhává. Ale co na tom, hudba všechno spraví. Vychutnejte si ji, pamětníci. ()

Sawy

No,po Pomádě jsem přece jen čekal o dost víc.Ale tohle mě nějak moc nenadchlo,bylo to na mě trochu moc depresivní.Přesto Travolta tančí skvěle a hudba od Bee Gees,ač disco nemám rád,je taky dobrá.Ale Pomáda je prostě Pomáda... 55 % ()

Richie666

"Víte co? Já chci volno a taky si ho vezmu!" --- "Máš padáka!" --- "Tak mi polibte prdel." Ahaaaaa, takže tak se na to musí :))) ()

Lacike

Pôvodne som si myslel, ze to bude muzikal podobne ako Pomada a tak som sa filmu dlho vyhybal, ale pritom to je normalna drama v ktorej sa trochu viac tancuje. Prim hra rozhodne pribeh so sympatickym posolstvom o tom, aby sa clovek nebal byt sam sebou bez ohladu na to, co od neho ocakavaju druhy. Najzabavnejsie boli emotivne sceny večere v klasickej talianskej rodine. Postavy su skvele vykreslene a hned si ma ziskali. Trochu ma stvala svojou namyslenostou akurat postava, ktoru hra Karen Lynn Gorney, ale to bolo cielom. Tahunom je rozhodne Travolta z ktoreho vyzaruje neskutocna charizma aj ked este netancuje. A akonahle dôjde na tanecne cisla, tak film absolutne ovladne. Aj po rokoch tie jeho fantasticke disko kreacie pôsobia obdivuhodne a pesnicky od Bee Gees rozhodne nezostarli. 8/10. ()

Terva

Ještě, když jsem nevěděl, co je to Heavy Metal, tak jsem to žral. Bee Gees - Ocenění 1979 - BAFTA Awards (Anthony Asquith Award for Film Music) - nominace 1978 - Golden Globes, USA - nominace (nejlepší score) 1978 - Golden Globes, USA - nominace (za píseň "How Deep Is Your Love?") ()

svik

Hodnotím 3.....Ne nemusim tento typ filmů i když jsem celkem zvědavý na film Chicago . Tanec a téměř žádný děj to není nic pro mne. ()

Marek1991

Slabé dielo, ktoré svojím dejom bolo akoby symbolom 70. rokov. Veľa machrovania, nevkusu a arogancie, ktoré sa na neskoršiu Pomádu ani trocha nechytá. ()

corpsy

Film svojej doby. Vtedajšia disco móda môže byť dnešnému človeku na smiech, vtedy to bolo terno. A podobne je na tom aj tento film. Záleží na divákovi. Ale nemožno mu odoprieť nezmazateľné zapísanie sa do filmovej kultúry. ()

selfesteem

Jak moc nemusím jiný uřvaný hudební film z roku 1978 a nejraději bych mu dala ještě nižší hodnocení než 3*, ale bojím se kleopatry :))), tak Horečku sobotní noci opravdu můžu. Není to žádná uplakaná, ukňouraná a pastelovými barvami hýřící romance s holčičkami v natáčkách a frajery s velkým srdcem. Je to příběh ze života, je v něm tragédie, zklamání, přetvářka, odmítání, bolest, poznání a touha po lepším životě. Travolta se mi asi nikdy líbit nebude, ale také bych se za ním otočila, kdyby se takhle sebevědomě promenoval po ulici. A také by se mi asi v té době líbila disco hudba a tehdejší módní styl. Hlavně tedy u žen, připadají mi všechny jako správný ženský, ne jako nějaké holčičky s volánky a kudrnatými vlásky. Tonyho sólo jízda pod barevnými světly je nezapomenutelná, a i když někdy celkem úsměvná, kluk si věří a má na to být dobrým tanečníkem, to se musí ocenit. Jeden z nejlepších hudebních a tanečních filmů, jaké kdy byly natočeny. ()

Cimr

Koncentrovaný veškerý nevkus a kýč sedmdesátek, High School Musical roku 77. Je to totální hovadina, ale protože to je zasazeno do hodně bizarní doby, tak to má nechtěné kouzlo. Příběh o klukovi, co chodí na diskošku, protože je to to jediný v čem je fakt dobrej a do čeho dokáže dát srdíčko a žije svůj povrchní život až do doby, než mu nečekaná tragédie ukáže, že na světě jsou i důležitější hodnoty než disco, je sice nesmírně cool a zábavné dílo (rozhodně si pustím radši toto, než třeba Intoleranci, přestože jsem jí dal plné hodnocení), ale je to prostě taková blbost, že ji nemůžu ohodnotit lépe. Mimochodem - pokud budete stejně jako já natěšeni na druhou Pomádu, budete hodně překvapeni. Dočkáme se takových krás jako je Travolta ve slipech, hromadné znásilnění jedné dívky nebo záplava vulgárních mouder ve stylu ,,Když kluk dlouho neš*ká, tak ho bolej kulky." Spíš než Pomáda je to předchůdce Prciček. Tak bacha na to. ()

NinonL

Kdysi to byl fenomén, ve škole jsme se učili sborový tanec z filmu. A tančili jsme ho pořád. Děj jsem už zapomněla a po novém shlédnutí po takřka 40 letech musím říct, že má film stále něco do sebe. Dnes se samozřejmě zdá naivní a obyčejný, ale tehdy to byla bomba. Všichni se chtěli podobat Travoltovi, všichni chtěli tančit jako on. Proto hodnotím nadprůměrně. ()

Vxxx

Achjoooo. Já byla asi před týdnem na muzikálu. A to se mi tak líbilo, že jsem si řekla, že se konečně na tenhle film podívám. Nejdřív mě zklamalo, že jde o film taneční, nikoli muzikál, jak jsem se celá léta marně domnívala. No a pak mě zklamalo snad vše. Pohyby nebyl nijak úchvatné, herečky nijak okouzlující a příběh byl mnohem lépe převyprávěn na prknech pražského Kalichu. Je mi líto. Asi to bude jen Travoltou, že se tato klasika stala klasikou. 3* ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!