Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Psycho.R

Horečka sobotní noci mi přišla spíš jak bolení hlavy nedělního rána. Tony mi byl celý film nepříjemný úplně vším a nedokázal si k němu vybudovat jakékoliv sympatie. I když na konci přišlo prozření, předchozí počínání jsem mu nedokázal odpustit. Ještěže o rok později šel Johny do Pomády, která je pravým opakem horečky. ()

Tiiso

Horečka sobotní noci ukazuje jak vypadá ve své kráse stoprocentní hollywoodský produkt, který je natočen pouze se záměrem vydělat peníze. V tomto případě obsahuje něco navíc a to profesionální doprovodnou hudbu (která zde plní větší úlohu než pouhý soundtrack) která je pevně v rukou, v té době kontroverzní, výborné kapely Bee Gees. Namíchaný koktejl příběhu prozrazuje tvůrce více než jen trochu. Líbivá hlavní postava, jak mužská tak ženská, městské reálie, náznak krvelačného cizího gangu. Hlavní hrdina toužící se vymanit z mizérie každodenního života složený ze dnů práce a jednoho večera kde může provozovat co ho skutečně baví a uspokojuje. Na Lucasovi Americké graffity, pohybující se na podobné rovině ve snaze atakovat mladé studenty jak emočně tak i ekonomický formou prodaných lístků, snímek svým obsahem nedosahuje. Z celého pojetí až moc vyčnívá snaha tvůrců o kasovní trhák a málo kdo se zajímá o srdce a poslání, které by dokázalo odolat zubu času. Právě souboj s časem film prohrává a posunuje toto dílo do propadliště dějin. Pouze sám Travolta exceluje a jeho scény s tanečních parketů dosahují jakési profesionální úrovně. Právě v těchto scénách je vidět snaha, ale také chladný kalkul tvůrců, kteří právě na těchto momentech chtěli vytvořit svůj příběh, což se samozřejmě nepodařilo a tak nám zůstal pouze podprůměrný snímek z hezkou pop music. ()

keka68

Film je legenda a nemá chybu! John Travolta je skvělý tanečník a ve spojení s muzikou Bee Gees je to fascinující zážitek. A je úplně jedno, jestli má děj nějakou hloubku, protože tady jde o tanec!!!!! ()

Godhaj

,,You know, you turning God to telephone operate.“ Nemůžu si pomoct, ale Horečka sobotní noci mi hrozně připomínala první díl Rockyho. Špinavý Brooklyn je totiž hodně podobný předměstí Rockyho Filadelfie a oba hlavní hrdinové jsou takoví jednodušší šmudlové, kterým ale nelze nefandit. Travoltův zápal pro tanec je úplně stejný jako Stallonovo nadšení pro box. V tomto filmu je ale více prostoru věnováno i Travoltovým kumpánům, jejichž osudy jsou zajímavé a nenudí. Obecně vzato je tento film dobře natočen, akční scény střídají konverzační přesně v tom rytmu, že jsem se nezačal nudit. Navíc příběh není úplně klišoidní, takže jsem byl natěšený na konec. To vše provází parádní hudba Bee Gees, která padne jak ulitá. Občas na mě sice působily některé scény z parketu až parodickým dojmem, ale to nijak kvality tohoto filmu nesráží. ()

Lavinia

Zajímavé, jak po mnoha letech vidím v stejném filmu něco úplně jiného než jako puberťačka. A je to ještě lepší než tenkrát, kdy jsem viděla fešáka a tancování, dnes vidím sociální drama a bezútěšnost života. A mimochodem - z Travolty se vyklubal během let vůl jak anděl, tady je ještě koukatelný. ()

topi80

Nečekaně příjemné překvapení. Ovlivněn též písní od plzeňské skupiny Odyssea, ve které si kapela z Travolty trochu vystřelila, jsem čekal rozjuchanou limonádu pro teenagery ve stylu Pomády a dostal jsem velmi zajímavou sondu do života mládeže ve zlatém věku USA (který však nemusel být zlatý pro každého). Film o hledání sebe samotného, o změně životních priorit a v neposlední řadě sonda do duše každého z nás, kdo byl kdysi teenagerem, který se nechával povrchně unášet nezkušeným pohledem na svět a měl chaos v tom, co je vlastně důležité. Film umně střídá pozlátko i syrovost a nenápadně se dotkne dalších zajímavých témat, která zanechávají v hlavě diváka další otázky a hlavně dojmy. A že postavy nevyvolávají zrovna nejvřelejší sympatie? A vy si myslíte, že jste byli jako teenageři sympaťáci? Zasloužený plný počet. ()

Stanix

Kdyby v tom nehrál Travolta, bylo by to asi hodně špatné. Ono totiž většina herců je dost mimo, buď přehrávají nebo jsou jen křovím. Dialogy jsou křečovitě kýčovité a mnohdy vyloženě stupidní a nesmyslné. Ale ten Traverza se svými disko kreacemi, to je něco. "Ha ha ha ha, staying alive, staying alive! Aa Ha ha ha ha, staying aliiiiiiiiive!" ()

koudi

Trochu smutný příběh partičky adolescentních vejtahů alá amerika v 70 letech. Klasika s vyhublým Travoltou. Jeho taneční kreace baví i po 20 letech. ()

Tominni

Opravdová klasika - kolik jen diskoték mělo sobotní program nazvaný po tomhle filmu? Tenhle film udělal z Travolty opravdovou hvězdu - co se tance týká - určitě by to bylo na 5*, ale s filmem už to je horší. Snad i proto, že osobně jsem nikdy hudbu Bee Gees moc nemusel. Takový lepší průměr...... ()

RendaVahala

No a to jsem si vždycky myslel, že vůbec neumím tančit, ale poté, co jsem shédl tento film, tak jsem si řekl, že nemohu být zase tak hrozný. Můj velký obdiv má John Travolta, nadruhou stranu nudné to pro mne bylo až moc, jinak skvělé... Dávám proto jen 3 hvězdičky ()

Guran

V první řadě skvělý john Travolta, který na samém počátku své kariéry předvedl jaký je to herec a skvělý tanečník! Příběh není nějak složitý, prostě parta kluků, co je každý den nadržená a musí za každou cenu lovit holky na diskotékách. Není to moc vzdálený od odnešní doby a je tento film z roku 1977. Z mého názoru musím říct, že se jedná o lepší snímek, než Pomáda. Tenhle film mě bavil víc. Pěkný snímek, kde se sice najdou slabší chvíle, ale dají se překousnout a v pohodě film dokoukat a odnést si z něho hodně kladný zážitek. ()

adamix

Horúčka sobotňajšej noci ma veľmi prekvapila :). Krásna ľahká hudba slávnej hudobnej skupiny Bee Gees je krásna, tančeky tiež ujdú, originálny Travolta fakt sekne a jeho zaujímavé vyprávanie o Brooklynskom moste je zaujímavé (určite si to nečítal z Wikipédie :)). Moc sa mi to páčilo, lebo mám moc rád disco a možno sa podľa Johna aj naučím tancovať (MOŽNO). Pekný letný film. Letný kvôli hudbe. Ľahučká hudba Bee Gees predstavuje krásnu letnú noc v svetlách veľkomesta. Ja som moc spokojný. Veľké plus za originálny názov a za krásny Travoltov biely oblek. Hudba je tu lepšia ako v Pomáde no tančeky sú rovnako výborné. U mňa 4* a 80%. ()

Plastík

Líbi se mi ta Tonyho naivita. Jeho vůdcovství. Příběh je to moc pěkný. Dialogy ve filmu mají hodně silnou šťávu, i když jsou o ničem. Ale dobře si povídají. To je fakt! ()

ostravak30

Tady musím jednoznačně proti proudu. Film Horečka sobotní noci mě uchvátil jedinou věcí. A to faktem, zcela dosud nepochopitelným, proč zrovna po tomhle filmu se z Travolty stala legenda. Film nemá tak skvělou hudbu, jak je deklarováno. Jistě, legendární Bee Gees zazní, ale nakonec ne tolikrát, jak jsem očekával. Nenašel jsem ani humorné věci, až na pár výjimek, příběh byl totálně nezajímavý a já měl co dělat, abych neusnul. Chápu, že z něj udělala slavného Pomáda, ale tenhle film u mě zůstal v totálním nepochopení. Je třeba samozřejmě ocenit i na dnešní dobu neuvěřitelné taneční umění slavného herce a krásné herečky, ale na celý a bohužel až moc dlouhý film, to nestačí. Tím víc se na něm jasně ukázalo, že vkus Američanů a Evropanů je zcela, ale zcela odlišný. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!